Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Geanina, nastere usoara! Tati are voie cu tine, dar daca faci ceza, va sta dupa un geam, cu o asistenta langa el, sa nu lesine![:D] Aradia, felicitari! [pup][flo]Wow, ce-mi vad ochii!!![olala] Inca un bebe,iar tu nu ai spus nimic! Sa-ti fie sanatosi si sa va bucure viata! Multumesc de complimente, printesa roz e o minunatie,imi umple viata cu zambetul ai..si e asa de pupacioasa si de lipicioasa, ca ne albim de pupici toata ziua! Doamne, si eu as mai vrea un bebe, dar deja sunt cam batrana si nu stiu daca as mai face fata! Cum o vrea Dumnezeu, daca vine, o sa-l primim la fel de fericiti cum am primit-o pe printesa! Deocamdata asteptam sa se nasca verisoara ei, finuta noastra si poate imi trece dorul de bebe mic! Poate mai intri si tu sa ne mai dai vesti! Va fac o propunere,in special fetelor cu care am inceput aceasta calatorie, dar si celorlalte: daca intrati aici si mai cititi, ce ziceti de o intalnire a bebeilor de Medlife? Chiar si gravidutele ar putea sa participe, asa le mai incurajam si vad ce le asteapta! Astept propuneri, sugestii si reclamatii![:D] Va pup pe toate, ca mi-e tare drag topicul asta![flo][pup] Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vali, eu m-am mai laudat acum mai bine de un an ca mai vine un bebe. [:D] numai ca la momentul cu pricina nu stiam de e fetita sau baietel. ca la prima ecografie mi-a spus ca e tot baiat. la a doua am fost la dr. Chitescu (la care facusem toate ecografiile cu Mihai) si cand mi-a zis ca avem fetita eu am crezut ca ma intreaba pe mine si am sarit repede cu gura "nuuu, dna. doctor, tot baiat!!" si ea mi-a zis " cum sa fie doamna baiat? ce eu nu mai vad bine?!"[:)] asa ca am facut o pereche de nazdravani, cu care nu mai pot sa fac mai nimic, Mihaita merge cu mine peste tot, foarte rar ramane acasa cu altcineva decat cu tati si atunci cu plansete de mi se rupe sufletul, vad ca incepe si Ruxandra sa puna botic cand ies pe usa... dar sunt minunati si nu regret nici un moment ca sunt asa apropiati de varsta, ma uit la ei ce repede cresc, cat se iubesc unul pe altul si ma gandesc ca am avut 32 de ani in care m-am ocupat de mine acum trebe sa ma ocup de ei. Io coafor, cosmetica si somn de voie mai rar, o sa am timp dupa ce mai cresc ei - shopping facem, ca mergem in gashca [:D] Ideea ta cu intalnire e super ok, mai tinem legatura. Mie mi-ar conveni de minune intr-un week-end pentru ca noi momentan nu mai stam in Bucuresti, in timpul saptamanii tati e la job iar eu nu ma simt in stare sa sofez, cu piticii in masina, 60 km pana in Bucuresti[:I] De fapt, cred ca ar sofa mai mult fii'miu ca deja e innebunit sa de-a de toate butoanele de pe bord si de schimbatorul de viteza [bang] O sa mai intru si eu pe aici cand o sa mai doarma piticii amandoi, in acelasi timp, mai mult de 30 min, asa ca azi [:)] Va pup! Flori mamica de Mihai Lucian (11.11.2007) si de Ruxandra Gabriela (13.11.2008) http://lb2f.lilypie.com/NuIBp3.png http://lb1f.lilypie.com/2ntpp3.png http://www.flickr.com/photos/22768617@N06/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aradia[pup], pesemne am ratat momentul cu anuntul tau, de asta am fost surprinsa! Mai, ce-as mai vrea si eu un bebe mic, sa creasca impreuna cu printesa roz...mai vreau o fetitaaa!!! Cu intalnirea e ok in week-end, asteptam sa vedem cine se mai inscrie! Unde v-ati mutat? Cum te descurci cu ei singura? Te intreb pt. ca si noi avem un teren la 80 km si ne gandeam sa renovam casuta de acolo, dar mi se pare departe de oras! Hai fetelor, mai sunt amatoare de intalneala?[:D] Pupici![pup] Valentina, cea mai fericita[mamica] de [zana] Andreea Stefania (07.12.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) multumesc fetelor. eu am intrebat pt ca as vrea eu sa stea langa mine in timpul operatiei, ca din partea lui, cred o sa filmeze mai mult podeaua, decat nasterea :)) mi-ar placea sa poata sta langa mine, sa vorbeasca cu mine si sa fim amandoi cand iese fetita. dar, asta e, daca nu s-o putea, sa stea macar acolo dupa geam, sa-l stiu eu cat de cat aproape. bine ca sta o asistenta pe langa el :) l-am tot incurajat sa se uite cu mine la niste filmulete cu cezariene dar n-a vrut... deci una reala sigur nu o sa-i prea priasca :) doamne... mai e asa putin pana o sa tin maimutica in brate... surprinzator, insa deocamdata nu am emotii... probabil se vor aduna toate atunci. noroc cu doctorita Parfene care e o scumpa si are un talent incredibil in a te linisti. off the record: ca sa vedeti ca ma pregatesc intens pt momentul special de saptamana viitoare, astazi mi-am facut o schimbare de look, cu tot curajul. am taiat parul lung si am optat pt par mediu. eu am avut intotdeauna parul lung. sunt f incantata. am facut asta pt ca deja imi era f greu sa ma aranjez si m-am gandit ca atunci cand vine bebe nu voi mai avea timp de coafat. asa, e usor de intretinut. am inteles ca o sa imi cada mult dupa nastere... eu deja am probleme cu dintii si trebuie sa ajung urgent la dentist, dar sa imi mai cada si parul, o sa fie tare deprimant. asa, minimizez pierderile :) va pup si daca nu ne mai "citim" saptamana asta, sigur va voi da de veste dupa nastere, sa va povestesc cum a fost. Geanina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragutzele Am citit si eu ce s-a scris despre costurile de spitalizare la medlife si anume daca bebe-ul trebuie sa stea la incubator. M-am interesat la Medlife si se pare ca nu sunt costuri suplimentare daca bebe sta la incubator. Cred ca cel mai bine ar fi sa ne interesam inainte sa scriem despre niste costuri care de fapt nu exista si speriem astfel viitoarele mamici. Va multumesc Christine [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui Christine13
Buna dimineata dragutzele Am citit si eu ce s-a scris despre costurile de spitalizare la medlife si anume daca bebe-ul trebuie sa stea la incubator. M-am interesat la Medlife si se pare ca nu sunt costuri suplimentare daca bebe sta la incubator. Cred ca cel mai bine ar fi sa ne interesam inainte sa scriem despre niste costuri care de fapt nu exista si speriem astfel viitoarele mamici. Va multumesc Christine Buna Christine, Eu am sunat la MedLife si in cazul in care bebe este nascut prematur si tinut la incubator se platesc separat substantele care i se administreaza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Si eu voi naste la Medlife cu Dr. Predoi Silviu. L-am intrebat si eu despre bebe prematur si costurile aferente. Raspunsul a fost ca au contract cu Spitalul Municipal si ca se face transferul acolo imediat, dar daca eu prefer sa platesc 3000/zi pentru substantele necesare supravietuirii bebe-ului, pentru cel putin 2 sapt, el nu are nimic impotriva si mi-l tine la Medlife. A fost foarte clar, eu m-am linistit, nu am ganduri ca voi avea bebe prematur, dar e bine sa fim informate. Oricum, intai te prezinti la Medlife, apoi este transportata la Municipal. Ref la costuri, stiu si eu ca factura finala va ajunge undeva pe la 8500-9000 lei in functie de cate teste solicit eu pentru bebe. Mi-a prezentat inclusiv niste teste de enzime care se prelucreaza in Germania si care costa vreo 1000 de euro. Deci totul depinde de cum se simte bebe si cate teste vrei pentru el. Nasterea propriu-zisa (si cezariana si cea normala)costa 4900 lei la care se adauga cazarea 260 lei pe noapte in camera de 2 paturi sau 500 si ceva lei pentru singura in camera. La terapie intensiva tariful e acelasi ca pentru camera single. Adica tot peste 500, parca 560 lei/noapte. Sa speram ca ajungem cu bine la termen. Eu acum sunt in 16 sapt si mi se pare o vesnicie pana in februarie! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dar aveti cumva idee, daca factura finala e peste asteptari, se poate plati intr-un anumit interval de timp, sau trebuie platita musai in ziua externarii? Eu am mari emotii din punctul asta de vedere, sper sa nu ma trezesc la final ca nu am suficienti bani sa platesc![bang] Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si [gravi] 36+ cu [fetita] ( Emma Ioana [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina_ana, eu zic ca cel mai bine intrebi la spital. Desi, omeneste vorbind, nu prea au ce sa iti faca, voi cu bebe in brate, ok, nu ai sa platesti vreo 5 mil sau cat o fi...si promiti ca vii maine sa ii dai - presupunand ca te imprumuti pana maine - eu zic ca nu cheama politia. Desi, cel mai prudent ar fi ca tatal, cu o zi inaintea externarii, cand se cunosc aproximativ costurile totale, sa intrebe, sa faca rost de totii banii si sa nu fie momente stanjenitoare la externare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...