Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasterea la Medlife (14)


Recommended Posts

Blueflower, pai sa stii ca asa am sa fac, intreb la spital cum e cu factura finala si va zic si voua! Dar abia saptamana viitoare, cand ma duc la control, ca nu prea merge sa intreb asta la telefon! Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si [gravi] 36+ cu [fetita] ( Emma Ioana [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hai ca mi-am facut curaj si am sunat la Medlife, ca nu mai aveam rabdare. Deci factura finala se plateste musai la externare, nu exista termen de gratie![bang] Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si [gravi] 36+ cu [fetita] ( Emma Ioana [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Am si eu o nelamurire: inteleg din ce s-a scris aici ca, pana ca mama sa se trezeasca din anestezie sau pe timpul noptii, copiii sunt hraniti cu biberonul. Nu exista si posibilitatea sa optezi pentru hranirea bebelusului cu seringa, de exemplu? Asa ar fi mai sigur ca bebe nu va refuza sanul dupa cateva doze de biberon. Pupici, [gravi] 15+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue Flower, daca treci de 36 de saptamani totul o sa fie ok. Am inteles ca daca treci de 36S nu se mai pune problema incubatorului, dar e bine ca esti informata si nu mai stai cu stres, stiind ca ai alternativa. Sarcina usoara! Ratusca mica, cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi la MedLife daca se poate hrani bebe cu seringa. Eu personal nu am auzit varianta asta, dar cine stie:) Pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica
Buna, Am si eu o nelamurire: inteleg din ce s-a scris aici ca, pana ca mama sa se trezeasca din anestezie sau pe timpul noptii, copiii sunt hraniti cu biberonul. Nu exista si posibilitatea sa optezi pentru hranirea bebelusului cu seringa, de exemplu? Asa ar fi mai sigur ca bebe nu va refuza sanul dupa cateva doze de biberon. Pupici, [gravi] 15+
Eu zic ca nu e neaparat problema perioadei de trezire din anestezie, ci mai degraba de zilele - uneori 3-4 - pana are mama lapte. Am inteles din alte postari de pe forum ca in Giulesti, de ex., e interzis biberonul si se hranesc copii cu seringa. Acum, nu stiu sigur, ca nu am trecut pe acolo, zic si eu ce am mai citit. Dar intrebarea e: se obisnuieste bebe atat de repede cu biberonul si nu mai accepta sanul? Sunt nevoie doar de 3-4 zile si gata, refuza sanul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui noyo5879
Blue Flower, daca treci de 36 de saptamani totul o sa fie ok. Am inteles ca daca treci de 36S nu se mai pune problema incubatorului, dar e bine ca esti informata si nu mai stai cu stres, stiind ca ai alternativa. Sarcina usoara! Ratusca mica, cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi la MedLife daca se poate hrani bebe cu seringa. Eu personal nu am auzit varianta asta, dar cine stie:) Pup
noyo5879 [:D][:D] Ai dreptate! Mai bine ii intreb, oricum doream sa le fac o vizita sa vedem "facilitatile", insa ma tot abtin, caci ma gandesc ca o sa spuna ca sunt nebuna...deh, am doar 15 saptamani, mai e mult pana departe[:I] [gravi] 15+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noyo5879 [:D][:D] Ai dreptate! Mai bine ii intreb, oricum doream sa le fac o vizita sa vedem "facilitatile", insa ma tot abtin, caci ma gandesc ca o sa spuna ca sunt nebuna...deh, am doar 15 saptamani, mai e mult pana departe[:I] [gravi] 15+ [/quote] Ratusca_mica, eu am vorbit la Medlife de la 7 saptamani ca vreau sa le vad maternitatea, saloanele si tot ce mai au pe acolo. Asistentele au fost f dragute, numai ca nu am avut eu timp. De fiecare data cand am fost fie la control fie la ecografie, am avut cate un telefon urgent si am plecat inspre servici. Dar nu ma ingrijorez, timp mai e. Oricum, e dreptul nostru ca si clienti in acel spital sa avem acces la informatie, iar oamenii de acolo chiar sunt f draguti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la modul de hranire al bebeilor, din cate stiu eu copiii sunt adusi mamelor inca de a doua zi, indiferent daca a nascut natural sau prin cezariana. Ideea e sa il tii la san chiar daca nu ai inca lapte, ca sa se invete cu suptul si sa stimuleze lactatia. Bebelina mea a fost hranita cu biberonul pentru ca eu nu am avut lapte in maternitate, dar o puneam la san la fiecare masa si ea sugea cat sugea apoi ii dadeam cu biberonul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Imi permit sa spun si eu doua vorbe despre nasterea la Medlife. Am nascut la sfarsitul lunii martie cu dl dr Predoi, prin cezariana. Tratamentul a fost de nota 10, m-am recuperat foarte repede si daca e sa mai fac un copil, tot acolo il voi face. Am citit ultimile postari si am observat ingrijorarea privind modul de hranire al bebelusilor. Nascand seara, toata noaptea mi-am petrecut-o la TI, iar bb a fost hranit cu biberonul. M-au dus in salon a doua zi la 11 si mi-au adus copila cand s-a trezit, undeva pe la 14. Deci, cam 14 de ore, bb a fost hranit doar cu biberonul. In timpul eptrecut in maternitate, l-am alaptat si eu, dar i-au dat si lapte praf. Ideea ar fi ca bebe nu mi-a refuzat sanul, din contra, parea ca ii place mai mult si alaptez exclusiv pana acum. Daca imi ajuta Dumnezeu, alapatez pana la un an. Sanatate multa va doresc si incredere in Dumnezeu,dar si in personalul Medlife. Merita si ultimul leu. mami de Silvia Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...