Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 59


Recommended Posts

Si inca una: Cum e cu oleaginoasele? Le putem da migdale? Nuci,clar nu.

Mai exact, care seminte sunt alergene? Susanul? Semintele de floarea soarelui/de dovleac? Nuca de cocos (citeam undeva ca are potential alergen ca e tot nucifera) Dar curmalele?

Din mixurile tip muesli, secara nu mi se pare safe. Ce credeti?

Dar cu condimentele uscate? eu i-am pus cimbru, crenguta proaspata insa bususioc n-am proaspat. E ok, oare? Din postarile voastre presupun ca da.

 

Meniul nostru cand e pus pe mancat:(azi a mancat borcanel de la Hipp cu vitel si morcov care are sare [q])

 

- mar/para/pruna/piersica/avocado cu quinoa si amaranth fierte sau mamaliga mei

- morcov/dovlecel/zuchinni/brocolli/spanac/ptraunjel radacina/fasole pastai/ardei/ceapa/verdeata cu carne/galbenus/peste sau mamaliga mei cu unt sau ulei de masline

- branza cu banane si cu cereale de ovaz Organix cu stafide/ branza cu dovleac copt cu un praf de scortisoara

 

Next in plan: sa ii fac perisoare de carne cu patrunjel/galbenus si orez, poate asa ii pot da carnea tot bucatele.

 

mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui monis5

19.00 branza de vaci + 2 lingurite de cous-cous + iaurt + un praf de carob

align="right" id="quote2">

De unde iei praf de carob? Cat costa? Cat trebuie pus la mancarica? Ingroasa un pic mancarea? Este de fapt faina de roscove? Eu am vazut de la Nestle orez cu roscove. De ala vorbesti? Parca am citit pe undeva ca faina de roscove se mai foloseste in loc de cacao pt bebei. [:-@]

Dana, mama lu' Pinkyid="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani luniversatilor de azi!

 

Amalia Teodora (03.11.2009)

 

Mihai (03.11.2009)

 

Sabina Ioana (03.11.2009)

 

Eduard Cristian (03.12.2009)

 

Ana Maria (03.12.2009)

 

La multi ani tati de Iulian!

 

[s][s]

 

abia am reusit sa citesc. vad ca v-ati distrat, cinstit.

eu am avut program gospodaresc, copil marait care nu voia sa doarma plus musafiri.

O zi frumoasa va doresc!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot
Bonsoir, Luati de cititi comentariile unora despre alaptatul in public care confunda alptarea cu urinatul : http://www.evz.ro/detalii/stiri/mamicile-din-capitala-au-militat-pentru-alaptatul-la-san-907802.html.Eu m-am intristat rau.Da cineva niste must?mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
align="right" id="quote2">eu nu citesc tampenii ca am numar limitat de neuroni [alcool].Must n-am dar ia de-
[colegi]Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s]sarbatoritilor de astazi!!!![s][s] [bis][bis]

 

 

neata

 

cafea pt toata lumea care s-a sprituit aseara [:D]

 

Coque astept cu interes sa vaz ce zic fetele despre seminte. Oricum facem anul f curand si putem incerca si alte chestii...

 

Dankutza pudra de roscove / cacaoa copiilor gasesti la orice plafa. Nu e scumpa si-ti ajunge pt f mult timp.

 

 

tati de Santiago zice multumiri pentru urari [cheers] si va trimite o melodie. Si daca e prea dimineata pt aia, una mai de tinerete.

 

 

 

Monis [zz] si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si hai sa traiasca tati de Santiago multi ani multi ani multi aaaaaani

[s] si luniversatilor mititei de astazi

coquelicot mi-ai "stricat" dimineata cu commenturile la articolul ala, cel mai tare m-a intristat femeia aia care zicea ca se ascundea de barbatu-sau ca sa alapteze. Eu am o teorie mai nou - eu zic ca romanii (mai ales generatia activa acum de 30-40 de ani) sint repeziti si agresivi (atit intre adulti cit si cu propriile progenituri - "nu pune mina acolo ca te troznesc", "stai aici cind iti zic" acompaniat cu o zdruncinatura de minuta pina la "sanatoasele" batai cu cureaua sau ce-o mai fi), nu comunica bine (nici in societate nici in familie), sint frustrati si au highs and lows de afectivitate pt ca au fost intarcati devreme fiindca mamele se intorceau la serviciu la 3 luni si pt ca au crescut in familii in care domneste o pudoare ciudata fata de aspecte normale ale vietii cum ar fi alaptatul. In schimb, in casele noastre se injura - neamurile, vecinii, conducatorii, se vorbeste cu nevasta/mama fara respect si uneori se si arunca gunoiul (la propriu si la figurat) in vazul tuturor. Nu mai zic mai multe ca ar fi de zis, tot Monis are dreptate, mai bine nu citeam.

Acu: ajutati o femeie pierduta in misterele dovlecilorid="red">:

- cum se coace dovleacul, asa cum e sau taiat si cu simburii scosi

- vad ca tot ziceti de dovleac placintar - sint de mai multe feluri? Eu am vazut d-aia cu forma de trompeta si d-aia rotunzi, au gust diferit?

- daca vrei sa-l amesteci in piureul copilului, trebuie copt inainte sau tai o bucatica si o fierbi?

Va rog sa nu rideti, dar mie nu-mi place si n-am facut in viata mea iar mama cred ca doarme acum, ca n-are copil mic s-o scoale la 7.

laura-andreea saru-mina de complimenturi [:)] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis id="red">Ce gust are acesta pudra de roscove? Dulceag?

 

 

Liliid="red"> dovleacul se coace la cuptor, in tava, taiat felii, cu coaja cu tot, dar fara seminte. Nu stiu cat timp sta la cuptor. Cred ca e mai usor sa-l faci la abur, desi la cuptor se concentreaza zaharul din el si iese mai dulceag. Eu stiu ca ala de placinta este cel care arata precum dovleacul de Halloween. (e posibil sa aberez, dar tata cumpara numai din ala de Halloween, ca suntem multi in casa)

 

Dana, mama lu' Pinkyid="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...