Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 59


Recommended Posts

Vin si eu cu intarziere[bang]... [s]la multi ani David! Sa cresti mare sanatos si destept, s-o bucuri tare pe mami! [s]

 

La multi ani tati de Santi mic! [pk]

 

Ancutza, frumoasa foc mamica, ta! [olala] Felicitari si casa de piatra!

 

Stephy, pupam mucosii. Si Teo ii cu mucii pana in gura si se inneaca cu ei. [bang] Normal ca nu mananca nimic si i-a mai iesit si-un dinte pe deasupra. Cum ii mai e surorii tale?[pup]

 

Coque, felicitari ptr participare. Hai nu te mai necaji, ca prosti de bubuie is cat cuprinde pe lumea asta si mai nou au si acces la internet [:D]. Eram curioasa prin alte tari mai vestice cum o fi cu alaptatul in public, fetele din Germania (Laura, Dana) si Andre voi ce stiti?

 

Pupilici cu lipici!

 

[9cer] Dianaid="red"> cu [bonjovi] Vladid="blue"> (16.05.04) & [8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red"> (11.11.09)id="green">

id="size1">

Maria_rubi, o mamica DC are nevoie de ajutor! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Coque eu dau oscilo la sfatul pediatrei Stefaniei ,nu al unui homeopat . Zic asta pentru ca pediatra lui Iustin nu are nici o parere despre remediile homeopate ,deci nu am o a doua opinie. Si in plus am mai auzit de mamici carora li s-a recomandat sa dea cateva granule drept doza ,nu intreg tubul . Dar la Stefania a functionat in cateva cazuri schema cu un tub dimineata ,unul seara timp de 3 zile. Acum ii dau direct in gurita granulele ,iar cand era mai mica ii dizolvam in apa si ii serveam din pahar un tub pe zi timp de 3 zile. Din pacate nu imi amintesc deloc cat era de mica si nici cand mi-am dat seama ca ii face bine. Acum e clar ca o ajuta sistemul ei imunitar ,dar totusi cred ca o contributie are si oscilo ca nu e prima data cand e sanatoasa dupa 2-3 zile de raceala .

I-am administrat si lui Iustin 1 tub pe zi /3 zile dar nu imi dau seama daca l-a ajutat. Vedem daca tin mucii 2 saptamani sau pleaca mai repede [:D].

 

Imi pare rau ca-i bolnavior Mateiutul ,sanatate multa [pup] .

Cred ca intr-o zi ,doua trebuie sa cedeze mucii aia grosi .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia multumim [pup]. Imi pare rau ca-i si papusica ta cea mica racita. Sanatate multa ! Au fost "darnici" fratiorii? Si iupiii pentru un nou dintisor .Chiar ,parca eruptiile dentare scad imunitatea organismului ,asa-i? Sau visez eu cai verzi pe pereti [alcool] ?

 

Spre rusinea mea ,nu stiu exact cum mai e sora-mea. Era mai bine si nici n-o mai muscase ,dar nu stiu cum au mai evoluat lucrurile .

 

Ce bine ai zis ca au acces toti prostii la internet . Iar m-am torturat nitel ,am deschis din nou linkul dar n-am mai putut citi multe comenturi .Dar gata nu-i mai bag in seama.

 

[pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata si de la noi

 

Eu va citesc din umbra. Nu ma simt capabila sa ma mobilizez sa fac nimic nimic. Ma straduiesc sa-mi beau cafeaua.... si in paralel urmaresc una bucata pici care se joaca pe covor.... si ma intreb cand va renunta la jucarii si la dans pentru a veni sa-mi fure tastatura.... Danseaza de zor.... ba nu... nu mai danseaza... m-a vazut ca am butoane asa ca PAAAA

 

Mami fericita de [copil]Mihnea

Mihnea creste mare (14.11.2009 )

aniversarea nuntii

POZE

id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Plusez [cafea] ua si va spun ca si la noi mucii curg rauri, si tot asa n-am ce aspira. nu poate sa manance deloc solide, am incercat de 3 ori ieri si azi si vomita, ca se ineaca, azi mi-a vomitat muci [bang]

a dormit foarte foarte prost azi-noapte, juma de ora dormea si juma se maraia sau se juca cu ta'su [alcool] eu n-am dormit deloc. am chemat-o pe bunica sa stea putin cu el sa dorm si eu o ora macar

 

Coque, oscillo ne daduse si noua pediatra, la racelile anterioare, un tub pe zi, jumi dimi si juma seara. sanatate mateiului [pup]

 

Shtephy, Dia, sanatate si voua si micutilor vostri [pup]

 

ce sa mai, sanatate tuturor, a venit toamna cu moda racelilor [q]

 

 

Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)

poz(n)e

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Lyly, Stephy [pup].

Vad ca Matei a inceput sa produca muci, tuseste si se ineaca cu ei, ii curg in gura, dar este vesel si se joaca, se simte mai bine. Ieri a dormit toata ziua, cu 3-4 ore pauza si s-a culcat la 8 jumate.[alcool]

 

Nici Matei nu mananca nimic, face eforturi sa suga, saracuztul, dar sunt happy ca e jucaus.[pk]

 

mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...