Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Muresence.................la apel!!!!!!!!!!!! (19)


Recommended Posts

Am fost in dupa-masa asta in Promenada. Am vazut si locul de joaca. Foarte frumos!!!. 8 lei ora, 6 lei jumatate de ora la ceva tun de bile... 3 lei e jetonul la niste ratuste pe apa (2 minute). Propun sa ne vedem aici...daca vreti [asia]. Pt mamici nu prea ai unde sta..decat niste banci mai la distanta. Dar daca vreti putem merge la terasa aia (cofetarie) sa bem un suc, mancam o prajitura...ma refer daca aveti ce face cu copii (Dani e marisor si va sta singur sub suprvegherea lor). Daca nu stam acolo... M-am indragostit de 2 parfumuri azi... Pi de la Givenchi si Nina de la Nina Ricci [olala]. Ati fost la magazinul DM din Promenada? Azi am intrat prima oara si nu mi-a parut rau...marfa buna, de calitate si foarte ieftina. Sapun lichid Balea, creme de corp, dus gel, roll-on Balea- foarte ieftine, o gramada de alte produse ieftine. Am gasit un balsam de rufe la 6 lei..miroase bestial a orhidee. Nemtesc. Lunea...in fiecare luni este reducere 10 % la toate produsele. Deci e de mers lunea [:D]. Azi m-a facut Dani sa ii cumpar cereale Nestle din Auchan...si i-am cumparat ca ma ruga demult. I-0am cumparat dinalea cu cacao pt grupa de varsta 1-3 ani. Am venit acasa, i e-am facut (era tare nerabdator) si cand au fost gata....motiva ca sunt calde, ca il ard, sa le pun in geam...bla bla..si cand colo...nu ii placeau[bang]. Nu a vrut sa mai manance, le-a mancat sora-sa care deabia astepta [:-@] Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas3"]Poze cu noi [/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare... ........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)
[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bianca, tricoul era 100 si chilotii 70 lei. Erau 2, unu in zona A, cum intrai in partea dreapta deci cum te uitai la scena in dreapta, dupa jetoane si unu in stanga mai in spate, adica mai in dreptul scenei. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, mersi de info. Eu nu le-am vazut [bang]. Ciudat...si noi am intrat devreme, la ora 19 eram acolo deja, era lejer, degajat... Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas3"]Poze cu noi [/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare... ........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)
[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stim locul de joaca de la promenada - fetele sunt tare dragutze, am fost deja de vreo 3-4 ori - ultima data au tinut-o pe Ana numai in brate ca era sacaita.... macar ca aveau nr meu de telefon, nu m-au sunat ca-i matzaita, au tinut-o in brate pur si simplu (am avut de cautat ceva in auchan si eram singura cu pruncii, la Paul ii place ff mult asa ca i-am lasat acolo) - mie imi place, dar depinde ce prefera si restul mamicilor - noi am fost inainte de masa, in timpul sapt, nu stiu cum e in we sau dupa-masa... Bianca, noi suntem de mult clienti DM.. scutece, vopsea de par... sapunuri - solide, lichide - altele... [hia] sapt placuta! Oana, mami de Ana Maria ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134685"]intr-o zi de 13... 13 iunie 2008[/url]) si Paul-Victor ([url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89872"]ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006[/url]) Priveste partea buna a lucrurilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine aia din Auchan m-au enervat. Pe Dimitrie l-a dus Dan si spunea ca e ok lui ii place... Mergem o data impreuna si hai sa il ducem. Il descalta Dan si apoi vad ca completeaza nu stiu ce treaba si sa dea cu semnatura. Citesc formularul, ca declaram pe poprie raspundere ca baiatul nu are vreo boala contagioasa. Asta a pus capac. Pe langa preturile practicate, ca daca trece dintr-n spatiu in altul platesti si pt spatiul celalalt iar spatiul respectiv nu e inchis e practic un tot unitar, sunt 2 vinte care freaca menta si nu au grija de copii mai vin si cu mascaria asta. Pai frate dar responsabilitatea voastra unde e?!!!!!1Voi va asumati raspunderea in cazul in care copilul este batut sau cade sau eu mai stiu ce se intampla?! Chiar se poate inneca in barcutele alea ca nimeni nu se uita la ei. Apucasem sa il scapam pe Dimitrie acolo si am stat vreo 10 minute ca vroiam sa il scot dar stiti cum e... II spun uneia " Imi intariti convingerea ca sunteti niste sarlatani, nimewni nu supravegheaza copiii" " Dar ce crezi doamna ca noi putem sa avem grija de 10 copii o data?!! Da, cand te-ao apucat de bussinesul asta ai luat in calcul si asta, poti sa ai grija deschizi cosmelia nu esti in stare du-te frate cu ziua la piata lasa aerele de mare cucoana inteleapta ca la mine nu tine, poate la buda unde ai frecat pana acum a mers. " M-a scos rau din pepeni, copilul nu e in siguranta. Pai faceam o comparatie intre Real si astia. Pai la Real sunt fete peste tot, in 3 secunde se ajunge in fiecare colt al locului de joaca, nu sunt atatea chestii periculoase si au si mult mai mult personal. Parerea mea e ca e si vina parintelui ca nu isi protejeaza copilul si accepta sa il lase in astfel de locuri. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata de la mine la [cit] Cand am spus cereale pt Dani am vrut s spun cerealele ala Nestlle care se fac cu lapte, se amesteca si iese un pireu...de bebei [:D]. Am dat 15 lei degeaba [alcool]. Oana am mai fost in promenada..nu des ce e drept dar nu am intrat in DM ca vedeam ca sunt cosmetice si nu ma interesa. Dar a fost la fina mea si am vazut ca are o gramada de produse Balea...si cand am intrebat-o de unde mi-a spus. Si m-am dus sa ma conving si mi-a placut ce am vazut. Aura...nu stiu ce sa zic ..vad ca toate belele se intampla la tine [:D]. Nu e corect sa lasi copilul dinr-o parte in alta a spatiului din momnent ce parintele a platit sa stea doar intr-unul. Nu stiu cum e ca nu l-am lasat de pe Dani, dupa Promenada am emrs in Auchan si l-am luat cu noi. Poate parintele nu are bani de ambele spatii. Sau poate au pus pretul de 8 lei mizand pe faptul ca...copilul trece dintr-o parte in alta si atunci va cere 8 + 6 lei deci.... 14 lei ora. Oricum e mult mai mare ca la Real. Pe ratele alea pe apa nu cred ca se pune pune problema sa iti lasi copilul singur....pe alea se da cand e cu tine ca parinte, doar nu ii lasi bani sa cumpere fise singur [:-@]. Ne putem vedea si la Real...e mai aproape de mine dar mai departe de la Oana [:D]...si ca si spatiu de povestit pt noi mamicile ar fi mai bun barul asta decat sa stam pe banca in promenada. Cum vreti voi... Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas3"]Poze cu noi [/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare... ........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)
[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, nu e vorba ca toate belelele se intampla la mine, e vorba ca in majoritatea locurilor se intampla asta si unii parinti observa aceste neregului, iau atitudine si altii nu, sau ma rog trec indiferenti pe langa ele, asta e parerea mea. In bazin de exemplu se poate duce orice copil pentru a face "o baie pe cinste in pipcina", cum ar spune fiu-miu... nu mai apuca la fise [:D][bang]. Nu am spus de Real pentru intalnire, nu o considerati ca si o propunere din partea mea, era pur si simplu un termen de comparatie. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura si ce poti sa faci? Schimbi sistemul? Cred ca daca ai fi avut copil acum 10-20 ani nu mai gandeai asa. Adica prea mult tam-tam se face in ziua azi cu problemele sau nu ale copiilor. Daca ii tragi o palma la fund vai de mine..de ce i-ai tras...ce mare lucru i-ai facut. Eu stau si privesc de pe margine si sincer zambesc, ... cum era acum 12 ani cand era fica-mea mica si cum e acum. Cat tam-tam se face acum cu copiii. Dar ma adaptez schimbarilor. Si cu faza ca fuma educatoarea aia...si care e problema ca fuma? Nu are voie sa fumeze in timpul programului? A prins un moment cand era liniste la copii si s-a dus linistita sa fumeze. Ce daca lucreaza cu copiii nu are voie sa fumeze 8 ore pana merge acasa? Absurd... Am fost fumatoare 15 ani, acum de 1 an jumatate nu mai fumez dar...ii inteleg pe fumatori pt ca si eu am fost ca ei [:D]. Poate sunt eu mai toleranta in anumite privinte si de asta vad lucrurile asa [asia]. Sunt pt copiii, pt libertatea copilului dar hai sa nu fim absurzi...cum se cresteu copiii acum 20-30 ani si cum se cresc acum. Si din noi (genertia noastra) pot sa spun ca a iesit oameni...dar din generatia asta care e acum....ma refer la copiii de liceu din ziua de azi ...hmmmm... Cine stie ai nostrii cum vor fi cu atata "suflat in spate si stat in coastele lui sa ii verifici fiecare pas si miscare". Sunt prea rasfatati copiii in ziua de azi,..toti. Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto] [url="http://www.dropshots.com/biancas3"]Poze cu noi [/url] Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare... ........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)
[asia] "Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor! N-am mai intrat de mult pe aici, desi, din cand in cand, am mai aruncat asa, cate un ochi fara sa fi reusit insa sa si scriu cate ceva. Am avut o vara plina, ca sa zic asa...Am luat vacanta abea pe 31 iulie.Teodora a terminat cu succes clasa intai.Nu a primit note, ci doar o caracterizare generala, in care a fost laudata la toate capitolele.Sunt foarte mandra de ea. [olala] Am muncit amandoua la maxim, dar a meritat. Indata ce am primit vacanta, a ajuns la noi si mama mea, fapt care a bucurat-o pe fiica-mea (si pe mine, bineinteles) extraordinar.Apoi am fost plecati in concediu pe Mallorca: mare , plaja, soare, toate ingredientele unui concediu placut si relaxant.Acum ne-am intors acasa si savuram ultimele doua saptamani de vacanta.Indata incepe scoala din nou.Nu pot sa cred ce repede a trecut vacanta![bang] Am vazut ca vreti sa va intalniti.Tare mi-ar fi placut sa vin si eu.Insa, din pacate, vara asta nu mai ajungem in Ro.Venim abea in octombrie si doar pentru 5 zile.Asta e! Pentru ca am vazut ca nu va puteti decide asupra locului intalnirii, indraznesc si eu o sugestie: in vacantele anterioare petrecute in Ro, noi obisnuiam sa ne intalnim cu alte familii cu copii la pensiunea Ana, cea de langa Spitalul Judetean.Acolo au (sau cel putin aveau) loc de joaca pentru copii amenajat afara, in gradina, iar mesele la care mamicile pot savura in liniste o cafea sunt plasate in imediata apropiere a locului de joaca.Noua ne-a placut mult si Teodorei asemenea. Aura, si aici ne cere sa completam astfel de formulare din care sa reiese ca Teodora nu are nici o boala contagioasa, de fiecare data cand o lasam la locurile de joaca sub supravegherea altor persoane.Mie nu mi se pare deloc deplasat, nici mie nu mi-ar conveni sa duc acolo copilul sanatos si sa-l iau cu varicela, sa zicem, cu atat mai mult cu cat nici eu n-am avut si, sa spun drept, nu-mi doresc sa fac.[:D] Pesonalul angajat sa supravegheze e de la sine inteles ca poarta raspunderea pentru copiii aflati in grija lor, nu trebuie sa declare asta undeva in mod expres.Cat despre competenta pesonalului de la aceste locuri de joaca, asta e deja o alta discutie si fiecare parinte decide pentru sine daca isi lasa copilul intr-un astfel de loc sau nu. Bianca, si eu sunt fan dm . Produsele lor sunt ieftine si de calitate.Multe dintre produse au fost testate si au primit note bune si foarte bune la testele efectuate de catre diferite organizatii independente din Germania care tasteaza calitatea produselor. Pupici tuturor muresencelor [pup] Rapid, farmecul vietii.[hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, eu sunt de acord sa semnez pe propria raspundere un astfel de formular, e normal sa nu bagi in colectivitate un copil bolnav, dar in cazul unui proces, in cazul unei catastrofe aia de te pun pe tine sa semnezi nu isi asuma raspunderea. Lucrurile nu stau asa ei trebuie sa afiseze sau sa semneze pe formular acest lucru. Pentru ca ce nu e scris nu exista, pe interpretari nu merge, ei pot spune ca tu ca si parinte aveai acesta indatorire, despre asta vorbesc. Bianca, imi e mila de copilasii tai daca tu asa gandesti, sincer! Cu asta am spus tot, nu imi pierd eu timpul acum sa iti explic si de ce ca nu ai intelege. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil] Don't argue with an idiot. They'll drag you down at their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...