Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

sa ne numaram binecuvantarile (cap.7)


Recommended Posts

Si cand nu ai de ales, te redirectionezi [:D] ca ce naiba sa faci altceva ? Asta e, mai rau sa nu fie. Daria & felina fioroasa[zana][url="http://4.bp.blogspot.com/_TFA_yYALrsI/SvnpIYmTTTI/AAAAAAAAAB4/KQmqdH1SKtU/S220-h/IMG_0662_1.jpg"]GIULIA(2004 08 16)[/url] cu [buburuza] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2581961910059491989nGUHDr"]Sela[/url] _____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !" *** Concursul KloraneBaby *** [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5"]mam.jpg[/url] ***
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

binecuvantarea mea (prima dintre ele) pe ziua de azi - am primit pe mail, de la o prietena adevarata, comuna:

 

 

4 Legi spirituale in India

 

- prima lege zice: “Persoanele pe care le intalnesti sunt persoanele potrivite”. Cu alte cuvinte, nimeni nu intra in viata noastra din intamplare; toate persoanele cu care interactionam se afla alaturi de noi cu un motiv, acela de a ne ajuta sa invatam lectiile de viata care apar si sa continuam drumul personal;

 

- a doua lege zice: “Ceea ce ni se intampla este singurul lucru care ni se putea intampla”. Nimic, absolut nimic din ceea ce se produce in viata noastra nu ar fi putut sa se intample in alt mod (nici macar detaliul cel mai nesemnificativ)… Nu exista: “daca as fi facut cutare lucru….s-ar fi produs alt cutare lucru….” NU. Toate si fiecare in parte dintre situatiile care se produc sunt perfecte, cu toate ca mintea si egoul nostru nu le accepta …

 

- a treia lege zice: “Orice moment in care se incepe este momentul corect”. Totul incepe in momentul potrivit, nici inainte, nici dupa; cand suntem pregatiti pentru ca ceva nou sa apara in viata noastra, exact atunci apare (incepe);

 

- a patra lege zice: “Cand ceva se termina, se termina”. Daca ceva a luat sfarsit in viata noastra, este pentru propria noastra evolutie, deci cel mai bine este sa inchizi capitolul si sa mergi inainte imbogatit cu acea experienta.

 

Cred ca nu este intamplator ca citesti aceste randuri acum; acest text ajunge la tine azi pentru ca esti pregatit(a) sa intelegi ca “nici un fulg de zapada nu cade niciodata in locul gresit”…

 


Eu

stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.

S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste

drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)

id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi frumos si normal , ca odata ce unul din membrii unui cuplu simte ca relatia s-a terminat din punctul lui de vedere sa recunoasca asta si sa ii puna capat .Insa , cand nu face asta , te foloseste pe post de manta de vreme rea in timp ce el mai incearca 1-2 relatii sa vada daca gaseste ceva mai bun , nu ai cum sa treci peste asta spunand doar ca s-a terminat si gata .In fine , in cazul nostru povestea e cu mult mai complicata , insa nu o pot expune acum aici , dintr-o gramada de motive .Poate mai tarziu...

Si sigur ca e de dorit ca sa nu influentezi copilul , insa eu cred ca ei sesizeaza o gramada de nuante , din tonalitatea cu care vorbesti sau poate din alte lucruri , nu stiu .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, e cel mai greu sa nu influentezi copilul, dar de fapt tatal lui e un magar[bang][bang][bang] Si e cel mai naspa, cand tatal e magar numai cu mama, in rest e bomboana de om[:-@] Si pe mama nu o crede nimeni[bang] Eu macar sunt "curata", ca exul meu nu se preface deloc nici in alta parte, iar socrii mei idem... si fara sa zic ceva de ei, copiii isi dau seama singuri cu cine au de-a face. Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url] Locul nostru [url="http://www.jccoradea.ro"] preferat [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Briantis, nici fostul meu nu a fost deloc fair-play.

cred ca povestile noastre seamana, dar nici eu nu vad rostul de a o relata - tocmai pt ca nu e nimic nou...

a fost tot las (lash), sub pretextul ca ...dar nu are sens.

daca el realizeaza sau nu, daca e fericit sau nefericit, pe mine nu trebuie sa ma mai afecteze, nici in bine nici in rau.

nu spun ca am ajuns "acolo"; sunt inca departe; dar macar stiu unde vreau sa ajung.

vreau sa ma trezesc intr-o dimineata si sa fi scapat de durere, sa nu o mai simt asa cum presupun ca se mai simte mult-mult-prea mult timp un membru amputat...

 

 

 


Eu

stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.

S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste

drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)

id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt intr-o faza d`aia Zen, in care vreau multa liniste si pace, sa avem multe zile senine cu Giulia sa le petrecem impreuna si cu prietenele noastre.

Ma pregatesc sufleteste pt septembrie, pt scoala, strang banuti pt rechizite si hainute [pk]

Mergem aproape zilnic la patinoar, io mor de frig, Giulik e toata un zambet si asta merita absolut orice pe lume [bis]

 

Sa stiti insa ca fiecare isi gaseste petecul, chiar si ecsii [:-)))] asa ca roata e mereu rotunda si se invarte [:D]id="size1">

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

 

*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai rau e cand ingerasa mea imi spune : de ce l-ai lasat sa plece?...eu il iubesc ..trebuia sa il legi sa nu plece!"...ce ii spui la astfel de intrebari si cum sa te porti cu manusi sa nu vorbesti tatal de rau... cred ca apararea ta in fata copilului merita orice caci relatia mamei cu copilul trebuie sa fie bazata pe incredere...ori daca ea nu are incredere ca eu am facut totul sa il opresc cum pot eu sa ii castig increderea...asa ca am facut " compromisul" de a-l ruga impreuna cu ea sa ramana: si el a spus nu... macar a meritat incercarea de a demonstra copilului ca eu am vrut sa nu fie nefericit...

 

Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...