Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La anul in luna iulie vom fi nasi. Am hotatrat impreuna cu viitorii fini sa mergem in Palma de Mallorca dupa nunta. Stim ca mai e un an pana atunci, dar e foarte bine sa stim din timp cam ce vrem, sa avem timp de gandire, iar vacanta propriu-zisa sa o putem plati in iarna, cand oricum va fi mai ieftin, in plus daca nu vom gasi ce dorim sa ne cautam altceva in alta parte. Avand in vedede ca pentru ei va fi "luna de miere" trebuie pregatita zic eu. Problema este ca niciunul din noi nu stie mai nimic despre acest loc. Am vazut doar poze care ne-au incantat, dar cam atat. Ori atat nu e suficient, asa ca am hotarat sa scriu aici si sa-i intreb pe cei care au fost deja pe acolo, cum e, merge pentru o astfel de vacanta, cum sunt preturile (foarte important), ce recomandari ar fi??? Sa spun acum si cam ce am vrea [surf] -sa fie in august -cu avionul din Cluj daca se poate -maxim 1500 eu pentru 4 persoane pentru 7 zile/nopti (transport+cazare) -intr-un loc unde sa avem si ce sa vizitam nu doar sa stam la plaja -sa se potriveasca pentru proapat casatoriti, adica nu doar cluburi si gasti de prieteni (betivi, galagie, etc), dar nici o statiune moarta unde nu ai ce sa faci (pentru pensionari, sa ma scuze cei in cauza) Ofertele pentru 2009 pe care le-am consultat mi s-au p#259;rut exagerat de scumpe (poate si pentru ca tot ce am vazut acum se refera la acesta perioada imediata, nu exista reduceri sau promotii) si sincera sa fiu nici nu suntem genul care sa stea doar la 4-5 stele, nu vream conditii ca acasa sau mai bine ci conditii decente. Va multumesc anticipat tuturor celor care imi puteti furniza informatii[flo] Pozele mele:[url]http://picasaweb.google.com/bianca.tripon[/url] Blogul meu: [url] http://www.celina-bianca.blogspot.com/[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca in august si la pretul scris de tine pt 4 persoane, nu prea vetzi gasi mare lucru, decat daca poate va uitati dupa vreo casa de vacanta. Hotel sub 3 stele sa nici nu te gindesti. Daca inchiriati o masina, nu prea conteaza unde stati. Insula nu e f mare, dar e f frumoasa. Am fost anul trecut singura cu fata mea si am luat in 4 din cele 8 zile state acolo, excursii organizate. Am vazut cred, cam jumate de insula. Merita vazut orasul Palma, Pestera "Die Coves del Drac", Acvariul din Palma e iar f. frumos. Apoi, o plimbare cu vaporul cu "podeaua" de sticla (vezi marea prin el) e f. frumoasa. Va opreste in mijlocul marii si va lasa sa inotati. Noi am stat in partea de sud, in Calla D`Ór, la un family club. In fiecare seara aveau program artistic f bine organizat. Cu mincarea va descurcatzi la fata locului. Nu prea stiu multe detalii, caci noi am avut All Inclusiv. Ori cautati in iarna is rezervati (in noiembrie apare "catalogul" de iarna), ori "mergeti" pe un Last Minute (noi asa am luat), dar sincer, in august, preturile sunt f mari. POate ar fi mai bine sa asteptati inceputul lui septembrie, cind mai scad preturile. Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreia, mersi. Ma gandeam si eu ca august e luna scumpa, foarte scumpa dar doar asa se poate si datorita nuntii lor si concediilor noastre, ce sa zic...mai vedem, mai auzim , mai comparam. Nu avem nevoie de All Inclusive, dar cum spuneam vrem ceva decent. Ma gandeam si la faptul ca putem merge cu avionul in regim low cost si sa gasim cazarea pe cont propriu nu prin agentie care se stie ca percepe comisioanele ei. In acest fel poate, poate iese ceva mai ieftin. Cat despre hotel am auzit ca sub 3 stele sunt groaznice, desi in Ungaria si Austria pe unde am fost am stat doar la pensiuni iar conditiile au fost deosebite, dar depinde de la tara la tara. Pozele mele:http://picasaweb.google.com/bianca.tripon Blogul meu:[url]www.celina-bianca.blogspot.com[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna orientativ ,uite niste tarife ptr.august2009 2*MD 450 EUR 3*MD 515 EUR 3*DP 580 EUR 4*DP 604 EUR 3*all 660 EUR se adauga taxa de aeroport din Cluj/95 eur nu cred sa gasesti pana in 1500 cu taxe incluse/4pers dar ,sigur ca pueti sa va faceti singuri sejurul,luati bilete de avion din timp si gasiti o cazare decenta insa ma gandesc ca pentru luna de miere poate vor ceva mai special sa isi aduca aminte[:)] un all inclusiv in Tunisia/Egipt la 4-5* gasiti cam la 500 euro/pers cu taxe incluse Antalya e mai scumpa,in schimb ptr.ofertele lastminute se fac reduceri mari pentru plata anticipata,din iarna cum zici tu se fac discounturi de 10-15%fata de pretul de catalog gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mallorca e o destinatie frumoasa, merita sa mergeti, dar nu stiu daca va puteti incadra in suma spusa de tine. Fiind din Ardeal aveti marele avantaj ca exista zbor direct Cluj - Palma de Mallorca cu Wizzair, iar daca pandesti cand baga biletele, poti lua on-line la un pret f.bun. Cat despre cazare, urmareste pe booking.com sau yeego.com sau expedia.com , caci vei gasi multe variante...ai de unde alege. As zice sa va cazati in Playa de Palma ca sa fie o statiune mai vie si mai aproape de orasul Palma. Desi, daca veti inchiria o masina (ceea ce ar fi recomandabil ca sa va puteti misca in voie si vizita toata insula), puteti sta si in alta statiune mai mica si mai ieftina. Daca ai nevoie de suport in a-ti organiza de una singura excursia, te pot ajuta cu cea mai mare placere, eu numai asa merg de ani de zile... Laura si fetitele: Bianca (14 aprilie 1999) si Ramona (17 mai 2002) [url="http://flickr.com/photos/lauratenea"]poze_noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Noi ne-am intors din Palma de Mallorca de 2 saptamani. Pentru noi a fost chiar luna de miere. Iti pot spune ca noi am stat intr-un loc foarte linistit, fara prea multa agitatie dar asta nu ne-a deranjat deloc pentru ca am plecat setati de acasa sa mergem sa vizitam, nu sa vegetam :) Parerea mea este ca nu conteaza locul in care stati, important este sa inchiriati masina si sa va plimbati cat puteti de mult. Noi am stat in Portals Nous si am platit 1500 euro, 2 persoane, hotel de 4 stele cu demipensiune si transport cu avion de linie (eu am oroare de low cost) Daca luati low cost s-ar putea sa ajungeti mai ieftin dar nu cred ca merita sa mergeti fara macar demipensiune. Si spun asta vazand preturile de pe unde am mai mancat noi. Mie una mi s-au parut destul de mult. Din Portals Nous cu autobuzul(deci transport in comun) nu faceam mai mult de 20 minute pana in Palma (capitala Palmei de Mallorca) si cate 5, 10, 15 minute pana in alte mini-orasele. Megaluff este un fel de Mamaia noastra, foarte aglomerata, multa lume, vanzaleala...dar se spune ca este perla Palmei. Noi am fost in Sa Calobra, un loc absolut superb, la vreo trei ore de hotelul in care am fost cazati. Ca sa iti faci idee este un fel de Transfagarasan al nostru. Am vizitat o rezervatie la 15 km de orasul Palma foarte interesanta...unde am putut admira paunul, strutul, ursul si altele Daca mai ai intrebari, nu ezita, numai ca raspunsul va veni dupa 10 august (saptamana viitoare plecam din nou dar acum pe plaiuri mioritice) Numai bine W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi am fost in honeymoon in Mallorca, acum 3 ani[:)] A fost suuupeeerb, de vis, e spectaculoasa insula si sper sa revin candva![:D] Si eu recomand musai masina!! am inchirita ptr 3 zile, am reusit sa vedem cam trei sferturi din insula, deci ar fo ok cel putin 4-5 zile... Ca bani, sincer, in august, eu cred ca nu ai sanse sa gasesti cu 1500 E ptr 4 persoane, chiar si fara masa si la un hotel mai slab... Am stat la Hotel El Cid, 4****, demipensiune, pe plaja plasat, la limita dintre Playa de Palma si Can Pastilla! ptr 7 nopti am dat cam 1400 euro, parca tot in august, demipensiune. All inclusive nu recomand in general,mai ales daca vreti plimbare... Iubirea mea,[9cer] MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)[hot] Life is to precious to worry about stupid Shit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc mult. Nu am hotarat inca ce facem de aceea mai astept pareri, eventual schimbam destinatia daca nu e pentru buzunarele nostre, dar pana atunci mai speram [8D] Oricum, daca vom gasi avion ieftin din Cluj nu mai stam pe ganduri, caci cazare gasim mai ales daca rezervam din timp. [flo] Blogul meu: www.celina-bianca.blogspot.com Pozele mele: http://picasaweb.google.com/bianca.tripon
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doi prieteni de-ai mei au fost in iunie in Mallorca si au iesit cam la 850 de euro pt amandoi cu bilete la Wizz si rezervare pe un site strain pt hotel de 3 stele cu all inclusive. Mancarea a fost buna si in principiu au fost destul de multumiti. Deci eu cred ca se poate sa va incadrati in banii astia dar fara asteptari prea mari si cu bani de cheltuiala. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138392"]Sebi are nevoie de voi!!![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=127257"]Si ingerii au nevoie de ajutor...[/url] [url="http://tickers.tickerfactory.com/ezt/t/w9rQXmd/weight.png"]Cum se topesc kilogramele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in Mallorca in sept.2007.Super fain,incepand cu ,cazarea in Ca"n Pastilla,hotel Java,3*,super curat,super mancare,linga plaja.Statiunea e satelitul capitalei Palma,hotelul era chiar la intrare in statiune,cu autobuzul 22 sau,26 faceam 5 -10minute pana in centru.Continuarea acestei statiuni e Arenal,super aglomerata,ca sardelele pe plaja ,nu recomand. Acolo in Ca'n Pastilla,eram pe plaja foarte intinsa o mana de oameni.Apa supercristalina,mergeai muuuult in ea si tot mica era,nu am cuvinte,nisipul excelent.Noi am umblat si-n alte tari,dar Mallorca ramane in top,ne vom intoarce cu siguranta daca vom fi sanatosi,in acele locuri.Verisorii mei de 8 ani merg pe insula,nu vor in alta parte a lumii,decat Mallorca.Am platit pt 2 persoane 1200 euro,7 nopti,din Timisoara.Iulie si august e fff cald,evitati. Am facut turul insulei,am fost la un spectacol de-a locului cu cina cu tot,am vizitat muzele din Palma,mai multe deci chiar nu te plictisesti.Recomand hotelul Java,raport calitate/pret super .Se stie ca la spanioli 3* sunt pe bune,lenjerie supercurata,curatenie bec,mancare f. buna,nu vad rostul la 4*,decat daca te dau banii afara din casa.Sper sa ajungeti pe acolo si sa va placa. Minnie Mamica de Dudica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
  • Adaugă...