Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (43)


Recommended Posts

Buna fetele. Multam de cafea. Buna. Si de la mine si pepsi ca-mi era o pofta.... AnaM, de la fiesta in Spania, la fiesta in Romania. Dar bunicii tai au vazut capitala europeana Bucuresti? Ca e mai greu de ajuns decat la Budapesta. Janina, la Ploiesti astepti tu codul galben? Bine ar fi sa ploua! N-ai zis ce facultate faci. Moni, eu am simtit cutremurul. Ma aeriseam afara, pe veranda, la nivelul solului, cu Razvan. Si bate un vant de mare. Si dintr-o data ma minunez eu ce ma clatina vantul asta. Si cand colo ma clatina cutremurul. Eu am o obsesie cu cutremurele. Nu suport ideea. Mereu imi fac scenarii in cap cand e vb de asta: cum iau copiii, cum ies din casa, etc. Maniaca! Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BEE lasa mai ca acum esti protejata de cutremur acolo in camp.Da' sa stai ca mami la bloc la etajul 9 sa vezi ce fain e la cutremur! Eu am simtit 3 cutremure mari acolo ,dar cel mai puternic l-am simtit pe unul de prin '90 produs la mica adancime undeva in Banat pe langa Timisoara.Eram singura acasa si eram fix ca intr-un carusel [bang] Si un zgomot infernal,de-am zis ca pana acolo mi-a fost! Cand s-a terminat,toate usile de la toate dulapurile din apartament erau deschise !!! Pana si ai mei aflati in Ungaria intr-o piata l-au simtit ... Am vorbit si cu Pufulina,s-a clatinat si ea un pic azi ca are birourile la etajul 6 [:D] Apropo o mai stiti pe mamica lui Andrew,pe Danast din Canada? Mi-a zis ca e si ea gravida in 4 luni [pk] DENISA tu te mai intalneai cu ea ... dar vad ca de mult n-ati mai apucat.E si ea tare tare ocupata cu munca. Si cu "cuscra" ei Deea tine legatura mai mult. Aaa BEE si mie mi-e pofta incontinuu de pepsi de cand sunt gravida.Zici ca am capiat nu alta [bang] Dar totusi consum predominant apa.Si lubenita [pofta] Mai ce sa va zic ca a trebuit sa imi scot papucii din bagajul de spital ca sa pot iesi din casa.Ca aia au scai si ii pot regla la latime ... altceva nu mai pot incalta [q] Si cand aud ca toata lumea imi zice ca nu-s umflate ... pai nu se vad pentru ca eu am laba piciorului ingusta si nici gambele nu-s exagerat de groase.Acum insa aproape o ajung pe mami la latime [bang] Diana doarme,i-am pus in bibe suc de rosii proaspat stors si cu un pic de sare in el [pofta] A baut si din pahar un pic dar a insistat ca il vrea pe bibe, asa ca m-am chinuit sa il strecor (a iesit gros) ca tetina nu i-o mai tai [8D] Deci asta fu mancarea ei pe ziua de azi pana la ora asta: laptele de dimineata,lubenita si suc proaspat de rosii !!! Da' ce-a mai ragait si-aseara si azi [:D] cred ca de la micii aia de-aseara ! Fug sa ma intind si eu un pic langa Diana,poate adorm iar [:D] PS Mai stiti ce-i culmea? Ca acum cand sunt mai la termen si nici nu mai iau no-spa nu prea mai am atatea contractii,mai mult seara cateva.
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si dau cafeaua de rigoare(de fapt treb sa merg sa imi iau una mica, ca acasa o gasim facuta de filtru de dimi[:D]) Moni-lasa ca e bine fara contractii,poate apuci si tu 39- stii exact cate kg are sau doar ca e maricel-eu sper sa nu depaseasca 3,500kg ca sa iti fie tie mai usor dc vrei natural. Jani-ma bucur de vesti si relaxeaza-te si tu , chair asa, ce mai face printesa,nu ne mai zici nimci de ea, merge la gradi? Bee-imi pare rau ca ai simtit cutremurul si nu te mai panica ca va fi bine. Noi suntem feriti de din astea in general si e adevarat ca nu ma gandeesc deloc la asa ceva- mai nou ma gandesc cum sa ii scot rasfatul din cap lui fii-mea si cum va fi cu fusul pt Alex,sper ca in 3 zile sa isi revina, ca ajung aici pe seara. Legat de Dana, da noi vorbim si stiu ca e asteapta pe bb2, ne vedem mai rar,dar tinem legatura. Ingrid, Ursu,DanaE,Astery-mai ziceti si voi ceva[flo] Merg sa iau cafeaua si mai revin eu, o zi buna! Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, eu ezit intre a-mi spala balconul si a calca restul de haine. Ca de azi-dimineata au mai ramas cateva de calcat. Mersi de cafeluta, eu acum o beau pe a doua, mai trebuie sa-i dau si fetei de mancare (fructe cu ...ceva), apoi vrea sa mearga dincolo la cumnat si sa picteze la sevalet cu el. Si probabil scap si eu la comp un pic. Apropo, nu cred ca mai merg in Croatia. Mi-a ajuns calatoria asta lunga, vreau ceva mai scurt, un Trei Ape, Garana, Herculane...cine e din zona stie de ele. Doar cu tata sa vorbesc, ca nu vreau sa se supere, vad eu cum il abordez, inca nu stie ca nu plec cu el si cu mama. Anamaria, noi cand ne vedem? [pk] Moni, Jani, Bee, Irinutza, Ursu, Mira [pup]. Raspund eu la toate, doar sa termin cu ordinea in casa, stiti ca-s maniaca, mai ceva ca Bee, adica in alt sens.[:D] Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, spor la treaba! Deci a fost cuminte Diana la mare. Ma bucur ca v-ati simtit asa de bine. Denisa, nu ma panichez pe moment, dar ma gandesc si-mi fac idei pe termen lung. O fi de la gravizenie. Am mereu idei de coshmar in cap. Cat despre Emma si rasfatzul, sunt sigura ca odata ajunsa acasa isi revine rapid si face diferenta intre mami si bunici! Moni, papuci de spital! Ups! Nu am. Deci tb sa caut! Esti slaba, de asta nu stie nimeni cat te-ai umflat. Eu una sunt umflata rezonabil. POrt verigheta, o sau si jos, deci sunt ok. Cu Razvan eram mai rau. Am o prietena care era atat de umflata, incat a iesit din spital cu 11 kg in minus, dupa 2 zile! [pk] Eu dupa Razvi am iesit cu -5, asta in conditiile in care el a avut aproape 4, am avut muult lichid amniotic, mai era si placenta........Deci jalnic. Sa vedem acum.Nici nu-mi mai fac iluzii. Ce-o fi o fi, vedem dupa. [pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRANDUSA eu m-am intors din spital cu 8 kg in minus si Diana a avut 3,200.Si am si mancat ca un lup trei zile cat am stat in spital.Deci si-atunci am avut destula apa la bord. INGRID hai mai chiar nu mergi? Cand pleaca? Poate te razgandesti,acum e logic ca esti obosita inca si fara alt chef de duca ... DENISA mersi de cafea,acum beau ultimele guri din a doua ... Eu acum m-am trezit,pana la urma chiar am dormit [olala] Si bausem si cafea inainte [alcool] Diana e inca in pat ...
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ca am avut o sedinta si asteptam sa mai scrie aIngrid, dar vad ca slabe sanse pina nu termina balconul ala[:D] Moni-ca ma intrebai de Emma, ea in general e destul d eok si de cuminte,doar ca acum e super rasfatata si santajista cu ai mei si nu imi place deloc,sper sa isi revina repede 3-4 zile, ca oricum nu are decat 3 zile de stat acasa,va merge la Montesorri repede si in afara ca ii voi duce la parcul de distractii cu balene,delfini si tot felul de dracii de dat in ele, altceva nu va mai primi (mint i-am luat niste carticele faine de lucrat cu ele[:D])-deocamdata imi fac griji cu ce va fi la socrii si sa le ajunga banii care i-am trimis ca socrii astia sunt niste figuri de numai-asta e alta poveste,nici nu vreau sa incep..[bang][alcool] Mai nou E(desi A o trezeste de dimi si cred ca de aia e obsoita la prinz cand vb eu cu ea) ii zice lui mama ca dc nu ii da sau cietste ce vrea, sa o aduca la mama ei si se pune pe plins si bunica-sa,ca vezi doamne sta la bloc si sa nu o stie toti, ii face pe plac-si uite asa te miri ca e rasfatata,pe cand Alex cica e sensibilos si lipicios,deci..vai de mine, ca mama se culca cu el si cica s-a obisnuit asa[bang]-si nu imi e sa dorm 2-3 zile cu el pina se invata din nou cu camera lui, nu de alta dar eu rveau sa le fac acum ceva decoratii pe pereti,ci ca apoi sa nu raman acolo cu el, loc avem ca e dublu patul,dar ca idee[:D]-a fost ok cand era mic si acuma sa merg la el[alcool] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA va sa zica asa cu Emma s-a smecherit.Vad ca maica-ta fix ca mami "sa nu auda vecinii" [bang] Eu zic ca o sa il reobisnuiesti rapid pe Alex sa doarma singur,el e un cumintel [olala] Eu acum o trimisei pe Diana la mami.Vai ca acum a mancat binisor si din supa si din felul doi,ne-am inteles si la haine dar a iesit show la freza.Vreo douazeci de minute ne-am ciondanit,ca initial a avut o coada prinsa la repezeala pe nepieptanate (ca sa nu intre parul in mancare) la care adaugase ea vreo 10 agrafe si asa voia sa plece [help] Dupa ce i le-am extras si-am pieptanat-o, alt circ cu modelul de codite [alcool] Pana la urma am trimis-o cu parul desfacut,doar doua agrafe i-am pus.N-are decat sa se distreze mami in continuare cu ea [xx(] Mai si vorbesc cu mami la telefon si vrea si Diana care incepe: "BUNIIII ... IO AM VRUT SA IMI FACA DOUA CODITE UNA SUS SI UNA JOS SI MAMI NU O VRUT!" ... [:-@] Mai m-am prins de ce-am dormit asa beton [:D] Pai afara a plouat olecutza cu soare in timpul ala [pk]
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA mi-am amintit ca intrebai de kg,nu stiu cat are.In 27 iulie mi-a zis medicul ca are cca 3,100 kg, dar stii cum e cu marja de eroare care teoretic in medie e de 300 g +/- , dar pot aparea si mari varaitii.Cert e ca toti mi-au spus de la inceputul sarcinii inca ca e "bebe mare" . Si eu sper sa nu depaseasca 3,500 [help]. Ginecologul de cate ori m-a intrebat cate kg a avut Diana si i-am zis 3,200 kg ma intreba "numai atat?" Atunci stiu ca imi spusese cam cu o luna inainte doar ca va avea peste 3 kg si a avut dreptate. WOW CE SUPER! IAR O TURA DE PLOAIE [olala] EDIT: ASTA E TORENTIALAAAA [olala][olala][olala]
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi sunteti norocoase cu 8kg mai putin dupa ce ati nascut- eu la emma cu -6 si la A cu -5kg,asa ca[bang]-si acum treb sa fac ceva sa dau 1,5kg jos ca nu se mai poate.. Aha,lasa ca e buna ploaia la ce canicula e pe acolo,aici is 24 si uneori bate si vantul,deci ce plaja sau altele,off[bang] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...