Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (43)


Recommended Posts

Ceau fetelor! Pai Denisa, nu imi dai si mie o cafea? [:D] Sunt si detalii, dar daca tot dorm dupa-masa ca mosii, apoi stau cu fata, de unde sa le scriu? Nu ma pot hotari sa pun poze, la kg acumulate in plus n-am tupeu. Adevarul e ca nici nu mai pot merge la mare sa fac altele [8D]. Ieri noapte am mancat cu sotul pizza de bucurie ca a trecut Poli de Donetk, cred ca nu ma slabesc veci.[q] Zici ca Emma s-a rasfatat? Diana a inceput cu mutrele aici, cand a dat de bunica-sa, la mare a fost altfel. Dar o pun la punct. Eu nu m-as ingrijora ca Alex doarme cu maica-ta, copiii sunt grozav de adaptabili, acasa va dormi singur daca i-ai aranjat camera. Si apoi, tu esti mai ferma, te impui mai bine. Bee, cum e cu mobila veche? Am vazut pe Travel case noi, mobila ori noua ori reconditionata veche, super arata! Ma gandesc ca aveti atata timp...puteti sa va faceti cum doriti. Dar care e dintre voi cu gustul asta? Tu sau sotul? Ca eu stiu sigur: ultra nou imi place.[:D] Jani, am dat in periplul meu prin DC proaspat intoarsa de la mare peste tine, cu bona si bataia, nu vrei sa stii cati isi cafteau copiii la mare, bine, nu-i ciomageau, dar le mai dadeau o palma peste fund. N-ai sa poti veci mantui mentalitatea asta. Dar cea mai tare faza am trait-o prin statiune. Mergeam si in fata mea un barbat obez cu fiica-sa de 6-7 ani obeza si ea, de mana, se plangea la telefon: da mama, de 2 zile de cand am venit, n-a vrut sa manance nimic, doar un sfert din farfuria de ciorba, fructe nu, numai apa si sucuri toata ziua. Catre copila: de ce nu mananci, ma? M-am oprit pe o banca cu Diana ca ma apucase un ras isteric. Sunt foarte bucuroasa ca s-a pus Carlita pe comentat [pk], yupiii...acum mai ramane sa ne pui si noua niste poze, ceva pe acolo. Moni, am citit ca te enerveaza picioarele umflate, draga de tine, esti pe aproape si Tudor acusi iese. Bine macar ca ai scapat de contractiile dureroase. Diana am vazut ca e o smechera, cu tot felul de idei si replici nostime prin capsor. Asa si fiica-mea, meliteaza toata ziua din gurita. Mai scriu deseara, promit. [pup] la restul fetelor. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello hop si eu la a doua cafea,vad ca mai aparurati intre timp.Io mor de cald ca tocmai vin din bucatarie: am pus la foc o oala de ciorba si in cuptor file de somon cu tot felul de legume,inclusiv cu usturoi,lamaie ... sa vad ce-o iesi.Daca n-o fi bun, tot in cap ii dau husbandului cu el [:D] ca a dat o kila de bani pe asa ceva [bang] Eu altceva n-am facut azi decat am zacut: m-am uitat vreo doua ore si ceva la un film dupa o carte de Agahtha Christie " Moarte pe Nil " - asta chiar n-am citit-o si nici n-am mai vazut filmul,dar eu deja cam ghicisem criminalii pe la un sfert de film [8D][pk] Dupa aia am dormit vreo doua ore ... Sunt cu burta cam betonata de ieri,asa ca probabil se cam apropie ... Am luat un no-spa acum totusi.Poate o mai duc pana duminica dupa-amiaza ca sa prind cheful totusi [:D]
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID nu ma enerva cu kilele tale [:-@] si pune poze odata !!! DENISA dar se da Emma cu trotineta? Unde i-ati luat-o ,aici in tara?
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, esti DE COMA cu cheful la care TREBUIE sa mergi [pk]. Daca nu-i Revelion, sa fie macar un chef, nu? Mai lasa naibii cafeaua aia, ca de-aia joaca Tudor tare in burta ta, cred ca daca s-ar vefea, ai fi plina de vanatai. Si eu as vrea o trotineta, dar mi-e taaare frica ea. Pt. Razvan, nu pt. mine [:D]. Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006) poze [url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-aici la canada a re trotineta si urmeaza sa le iau masina dubla cu baterii d emers pe strda si cu 2 volane[:D]-si treb sa ii luam casca de patinaj si nu pot decat cand vine,nu ii stiu capul cat ii de mare[bang] Ingrid-baga si tu cateva poze,pls[:D] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery tu esti fricoasa ca mami! Pai daca e sa cada,tot cade si inca pe locul limpede! Vrei sa iti zic azi? A fost pe la un loc de joaca nou in cealalta parte a orasului vreo doua ore,n-a patit nimic si cand intra pe usa,se descalta si o ia la fuga spre baie unde eram eu si se "imprastie" vorba lui mami cat e de lunga pe jos pe burta si mai da si cu fruntea de usa baii! Rezultat [q][q][q] Si pus arnigel pe frunte,nas si soldul stang ... ca acolo mi-a indicat ca s-a lovit [bang] Si acum doarme,ce-i drept s-a culcat la 15. Si cafea am baut si cu Diana si tot n-a fost asa sportiva.Adica o fi fost ea,dar probabil n-avea atata forta ca era mai mititica. Iar la chef chiar vreau sa ajung ,daaaa [pk] Dar totusi vreau sa nasc intre 10 si 15 august pana nu pleaca doctorul in concediu.Ca nu vreau nici cezariana programata,nici inducere cu oxitocina la spital [bang],nici alt medic eventual de garda.Trec la inducere naturista [:-@] Am facut o proba si oarecum functioneaza,ca nu degeaba-s cu burta beton azi [8D] DENISA wow si masina acum [:D] Ma tot intreb cand apuca strumfii tai sa se joace si sa incerce atatea jucarii si "automobile" cate au [olala]!!! Mai ales ca-s si la gradi o mare parte din timp ...
MONI [gravi] [baietel] 38s+ SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni- eu nu le-am luat anul asta decat 2 jucarii la fiecare, mereu iau culori,carti, dvd. Ei primesc din cauza ca avem destui prieteni cu copii,plus cele 2 zile de nastere cand ii serbez cu cate 12 kids,asa ca..Tu uiti ca mie imi treb la cabana jucarii outdoor, ca asta e scopul si decat sa ii entertein eu mereu,asa mai respir sau facem plimabri lungi dc sunt si ei motorizati.Bafta cu nasterea,ceai de zmeura ajuta si mai erau niste chestii natursite,dar E nici cu alea nu a vrut sa iasa, plus ca am fost activa si cu husbandu' pina cu 3 zil e inainte de 17 ian,ca a zis Dr ca el si-a aranajt afacerile incat sa fie cu noi 1 sapt liber,asa ca.. Astery-eu zic ca noi ne panicam mai mutl decat ei,asa ca relax[pup] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astery, ia-i draga trotineta, eu i-am cumparat Dianei, s-a dat de vreo 10 ori cu ea si acum zace acolo, in garaj. Poate tu ai mai mult noroc si la Razvan o sa-i placa. Ea vrea acum concurs de biciclete, mda, eu pe una si ea pe alta, vezi sa nu. Daca am fi in camp, da, insa in oras...un vis urat cu atatea masini. Denisa, Moni, de ieri ma tot uit la poze si nu pot sa le pun, nu pricepeti ca m-am ingrasat tare de tot? Moor, sunt ca naiba, m-as apuca de fumat, dar sotul rezista eroic (a s citi prosteste[:D]). Am baut cafea acum, mai doarme cucul la noapte. Denisa, vrei trotineta pentru Emma? Dar tu poze cu zugraveala ai pus? De fapt o sa ma uit deseara. De aia am si baut cafea, am de recuperat. Pana atunci, o sa fac eu niste poze la ceva "pictura" de-a Dianei, e tare mandra de ele. Si eu as fi in locul ei...dar ca mama mi se pare doar nostim ce picteaza. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid- si eu am pus 1,5kg asa ca suntem in aceasi barca- eu acum fac camerele copiilor-decoratii si perdele si tb sa finish pe a mea,diseara sper sa gasesc corpul ce imi treb pt perete si apoi facpoze,cu produsul final,nu:) Poze de la cabana voi face in weekendul 15-16,atunci ajung[:D] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola, Noi pe aici dupa atata chef , ne bolim [bang]. Adica Clara l, cu varsaturi diaree , de 2 zile. Astazi a fost ceva mai bine , a avut doar diaree , ieri a fost hororrrr , cred ca a vomitat de 20 de ori [bang]. Si banuiesc niste pufuleti sau un suc [bang]. Bee nu in capitala eupeana Bucuresti nu i-am dus si nici nu ii voi duce . Cred ca trebuia sa pun niste ghilimele pe undeva [:D]. In primul rand ca nu as bate atata drum prost si mult mai lung . Ingrid ne vedem noi cumva , noi tot la Vunga suntem , chiar nu am fost deloc la Tm de cand am venit. Monufata esti o figura cu probele tale[:D]. Baga naturiste la greu [:D]. Ana si Clara Francesca (16.01.2006) http://www.dropshots.com/ana_m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...