Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (43)


Recommended Posts

Buna dimineta! Eu la micul dejun si la cafea.Va dati seama ca eu de doua luni incoace in fiecare dimineata bag in mine 4-5 felii de paine cu unt si dulceata? [:D] Borcanele puse de mami de anul trecut si care altfel cred ca ramaneau si pentru la anul (ca mancam f.rar asa ceva) le-am dat gata.Plus de cumparat.Acum bag dulceata de macese [pofta] Eu azinoapte cred ca doar pe la 4 am adormit,dar pana la ora aia eram aproape convinsa ca-s in travaliu [:D] Impunsaturi in col,pe la buric,rasuciri ale lui Tudor,contractii usor dureroase si nedureroase - dar toate de-a valma,neregulate.Am rezistat sa nu iau no-spa,probabil cu ala nu simteam asa agitatie si dormeam bine.Oricum am recuperat dupa ora aia.Chestia e ca nu mai are loc flacaul cred. Merg sa echipez strumfa,ca o trimit in Parcul copiilor si revin.
MONI [gravi] [baietel] 39s SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am revenit. Brandusa deci nu vrei majorete.Bine si asa ... La ce ora intri in operatie,dimineata? Cand poti baga un sms sa stim ca esti ok.Daca nu,incerc eu sa te sun seara oricum.Hai ca o fi ok,de ce ai asa emotii? INGRID nu te-ai razgandit,n-ati plecat totusi? Ei, eu ce sa fac acum? Sa ma pun sa urc scari ? [:D] O sa ma pun sa calc cate ceva cred,ca mami are zi de inventar,nici azi nu poate veni.Da' pana alta daca tot am dechis PC si-s fara Diana mai lucrez la niste acte.As fi super ok daca n-as avea picioarele umflate ca doua pernute [q] Dar asa timpul de stat pe scaun sau in picioare imi e cam limitat fortat [bang]
MONI [gravi] [baietel] 39s SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si o cafea si un ceai[:D] Bee-hai ca o sa fie bine, nu te mai stresa, ai deja experienta la nr. 3, si va fi bine,tinem pumnii. De ce nu l-ai lasat pe Razvi al socrii, paote se invata sa doarma si fara tine. Moni- de unde erai cu contractii si dureri de la 34 de sapt,acum nu se mai indura Tudor sa vina[:D] Daniela- mai ce fain de voi cu plaja si ce boierie pe tine, eu nu am inteles cum deodata ai atata timp liber,nu mai gatesti sau ai ajutoare? Ingrid- ieri am bagat inca o mini-tura de shopping care s-a soldat cu pantofii pt mine, cu haine de vara pt la anul pt copiii, cu pantaloni de toamna si 2 bluze pt Alex- din sept incolo nu mai am timp de asa ceva[bang], ca tb sa ma focusez pe kids, in special Alex. Am gatit supa de pui si chiftelute cu sos si ciuperci pt sot, eu doar supa am voie si fructe si legume, am fost si la gym si am vazut 1 comedie, am mincat si o ingehetata la cornet de vanilie[bang] Azi treb sa punem galeria si perdeaua la Alex si sper de maine sa se ocupe Dr de montat mobila,deja se plinge ca vreau atatea modificari, ca vezi doamne el a muncit la cabana, dar a avut ajutoare si el a ales. I-am spsu ca acum e momentul cel mai bun sa terminam ca nu sutn copiii , el ma freaca la creier ca ce dc mai stam cateva luni ne da amenda careva?Asta i se trage d ela tasu care sia- facu ttotul singur si a durat o casa cu etaj 15 ani[bang][q]-0dar va ceda ca stie ca la chestiile astea nu ma intereseaza si ma ocup oricum de ele, deja maine vine un tip sa imi dea o cotatie[:D] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Denisa, nu te mai stressa cu Dr! Macar tatal lui a facut o casa cu mainile lui, chiar daca in 15 ani! De Radu ce sa zic? Sa-l critic? Eu sunt mai calma. Camera pt bb3 e total neamenajata! Nu tu patutz facut pt el, nu tu pat in care sa-mi intind oasele cand oi veni din spital (noi in continuare dormim la nivelul solului pe o saltea). [bang] EL imi spune de saptamani (sau s-or fi facut luni de zile intre timp?!) ca le face. Si cum e nu sunt cicalitoare......sau insistenta. De fapt cred ca sunt doar gravida si mi-a scazut agresivitatea si n-am chef de discutii si cearta. Dar o sa vin cu bebe acasa in haos! Cred ca abia atunci ii vor merge manutzele la treaba. Uffff. Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt BEE si INGRID, ca sa va binedispuneti: Ecuatia 1 Omul = mancat + dormit + munca + dsitractie Magar = mancat + dormit Atunci: Omul = magar + munca + distractie Deci: Omul - distractie = magar + munca In alte cuvinte: Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca Ecuatia 2 Barbat = mancat + dormit + castig bani Magar = mancat + dormit Atunci Barbat = Magar + castig bani Deci Barbat - castig bani = Magar In alte cuvinte: Barbatul care nu castiga bani = Magar Ecuatia 3 Femeia = mancat + dormit + cheltuiala Magarul = mancat + dormit Atunci Femeia = Magar + cheltuiala Deci Femeia - cheltuiala = Magar In alte cuvinte Femeia care nu cheltuie = Magar Daca includem: ecuatia 2 in ecuatia 3 Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie Deci, Barbatul castiga pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar (Postulatul 1) Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2) avem, Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia: Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna! Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA [:D] bag seama ca te plictisesti daca te-ai "focusat" pe bancuri [pk] Mai tu nu citisi ca matusa Danielei cea cu care stau nu mai lucreaza? Deci ea gateste acum. BRANDUSA nici eu n-am montat patutul.Si nici n-am mai calcat azi.Am lucrat un pic la acte si pe urma am dormit tun cu Diana - care iar a facut show cu urlete inainte de culcare [bang]. Dupa ora 18 ne-am trezit.Si-am facut rapid niste spaghetti cu ton [pofta] asa ca acum sunt plina.Si Diana a mancat bine azi si ciorba si spaghetti[pk] INGRID ca ziceai de ingrasat,am cantarit-o pe Diana la vara-mea ca avea cantar electronic si avea 14,1 kg.Cu rochita si incaltata in sandale.
MONI [gravi] [baietel] 39s SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni- nu ma plictisesc, doar ca mi-a placut ala, na[:D] Nu mai vrei sa nasti azi-maine odata, ai zis ca stii metoda[alcool] Ma bucur ca a mincat Dia bine si pune-l la treab ape Ghita sa monteze patul copilului,dc nu vrea sa il expediezi pe balcon[:)] Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ziceti si voi ce parere aveti? Daca nu nasc in doua-trei zile,am trei variante: sa vorbesc cu doctorul sa imi faca pana nu pleaca cezariana,sa imi provoace nasterea cu oxitocina sau sa stau si sa astept sa nasc natural ... cu cine ? [bang] Iar cu cine se nimereste de garda? Ca nu cred ca mai are el nici inlocuitor acum,avand in vedere ca dupa concediu nu va mai fi la maternitate,pentru ca e asociat la una dintre maternitatile private nou deschise. Voi ce-ati face???
MONI [gravi] [baietel] 39s SI [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA NAZDRAVANA [/url](01.01.2006)
"Cainii latra,caravana trece."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Denisam
Moni: 1. cezarina; 2-inducerea. Bafta!
...au as alege ordinea inversa tinand cont ca e vorba de Moni. Las moni ca vine tudorel, asa sunt baietii mai puturosi. Eu pe vremea asta acu 7 ani duceam tratative cu al meu sa iasa. De azi am un scolarel de clasa I[q]. Bee, nu-ti fa atatea griji, si lasa emotiile. O sa fie totul bine. Maine pe vremea asta esti cu bebele in brate. SA stii ca nici eu nu am avut NIMIC pentru David, doar niste hainute si un carucior. Pana am ajuns acasa din spital s-au rezolvat ca prin miracolo toate[:D]. .........hai ca mai revin. Pun ceva poze si va povestesc. Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/SkiferienSudtirolIan09#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...