Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

Andrei e bine, ieri l-am trimis la inot, cu toate ca aveam inima cam indoita, doctorul spusese o saptamana fara activitati sportive intense, dar de, daca pana acum ma vaitam ca slab e, acum ma uit ca se grasuneste, si daca nu il trimit la sport, o sa am doi pufuleti in casa, in loc de unu ( asta, asa , fara mine la numaratoare[:D]) Khristin, si noi suntem fani African Lion Safari... pitilache, interesanta vara ai, [pofta] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza si o cafea, Maru-ma bcuur ca Andrei e bine,lasa ca activitatile nu strica. Roxana- tare fain de tine vara asta,bien ca profiti,sunt tareinvidioasa,sper sa mergem si noi de craciun la cumnati linga Birmingham si sa profit si eu sa vad Londra si ce mai pot in 8 zile. Legat de fetite,nu vrei sa stii ce rasfatata e fii-mea si cum face c evrea din bunici si mai nou ii santajeaza, ca dc nu citesc cate povesti vrea ea si nu ii dau inghetata(asta e boala mea, e adevarat) le zice ca ea vrea la mama si se apuca pe plins si uite asa din copilul cuminte a devenit o mofturoasa,sper sa isi revina repede si sa intre in ssitemul M rapid. De fii-miu imi e teama c aii va lau cam mult cu fusul orar,dar sper sa isi revina si el in 4 zile macar[:D] Olga-chiar asa,nu vrei sa ne vedem vineri sau luni si uite ca si Khristin e disponibila. Khristin-am sunat ieri,dar nu am dat de tine ep nici un nr,mai incerc azi[pup] Nelia-sanatate multa si ai mare grija cu starile astea. katrinelu'-ce mai face Julia? Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu ma plang, am avut actiune vara asta. Si am mers cu trenul ca sa-mi ajunga pe cativa ani cred. Chiar ma intreba fina luni dimineata cand am plecat de la ei daca nu vreau sa merg in w/e viitor la mare in Belgia dar cred ca o sa-i refuz ca-mi mai trebuie ceva timp sa-mi mai incarc bateriile. Dar cel mai mult ma bucur ca am reusit sa-i am si pe ai mei langa mine macar o luna si i-am aratat si lui Seba o parte de Europa. Denisa succes cu Emma! Mama s-a dus cu Isa la coafor s-o tunda putin si cand s-a intors nu mai vroia sa se schimbe sa nu-i strice noua coafura... Ati auzit ca a fost cutremur in Rom cu epicentrul in Marea Neagra? Nu foarte mare, 5.5 grade pe scara Richter. Am inteles ca s-a simtit mai ales pe litoral dar si in Bucuresti, totusi.
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitilache, mie mi-a placut mult Belgia, am fost intr-un schimb universitar acu' ceva ani, am stat in Gent am ajuns in Antwerpen dar cel mai mult mi-a placut Brugges-ul [olala]. Mi s-a parut asa un orasel romantic [:)] Chiar niste cunostinte s-au mutat acolo de curand. Nelia, cum s-a manifestat atacul de panica? Si nu te duci la doctor deja sa investighezi? Pourquoi ma chère? Eu zic ca intotdeauna paza buna trece primejdia rea, stii tu [flo] Denisam, ieri am fost la inot [inec] Cristina Mlle Yasmine et le bébé [baietel] Chris Anthony The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Dana, merci c-ai intrebat de mine[flo] Sunt f bine dupa operatie, m-am refacut rapid si am in continuare aceeasi durere[:D] semn ca disconfortul nu de la ovar vine ci din alta parte. In fine, sunt sanatoasa[8D] Monicuta, iti sunt datoare cu un raspuns la o problema veche de mii de ani. Am fost neserioasa ca nu ti-am scris si te-am lasat sa plimbi sacosa cu hainute dar imediat dupa ce v-am scris voua, am aflat ca prietena mea care intermedia "ajutorul umanitar" , a aflat ca are cancer in forma avansata asa ca am lasat balta totul. Deci imi pare rau ca nu ti-am scris la timp si nu ti-am multumit pentru gest. Il apreciez.[flo] Maru, ma bucur ca e bine Andrei; Khristin, ma bucur ca scrii mai des si mai mult; imi aduc aminte ca atunci cand am "descoperit" sezatoarea, devoram mesajele tale si ale Doniei. [flo] Pitilache, asa te invidiez cu plimbarile astea ale tale... Si eu am o lista (cam lunga, e drept) cu locurile pe care vreau sa le vizitez da' barbate-miu bate mereu cu pixu'-n masa si-mi baga sub nas extrasele de cont. El nu pricepe neam ca nu te costa nimic sa visezi.[:I] Ai idee unde gasesc si eu niste tablouri faine in forma triunghiulara?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valen nu stiu cu tablourile. Poate sa mergi prin galeriile din Old Port si sa vezi daca au in forma triunghiulara. Ma bucur ca ai mai trecut pe aici si ca esti bine! Khristin, da ai mare dreptate. Si mie imi plac orasele flamande si cele olandeze, iar Bruges este de mult pe primul loc si nu cred ca o sa fie detronat prea curand. In Gent nu mai fusesem pana acum si l-am admirat dar este un oras mai mare, fara acel aer de burg linistit. Nici in Utrecht nu fusesem pana acum si mi-a placut mult atmosfera cu gondole pe canale. Orasele din Tarile de jos au cu siguranta farmecul lor, cu o arhitectura tipica, dar mie mi s-a facut dor de Canada!!! De azi in 4 saptamani ma intorc!!!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru bine ca a trecut totul.[pup] Si lasa cu pufuletii ca nu esti grasa. Esti o mamica tare frumusica. Eu mereu spun ca nu sunt grasa sunt voluptoasa.[olala]Am niste rotunjimi de cred ca nu ma mai intalnesc cu ele toata viata mea. Asa ca profit ca sunt si sexi ca slaba ca o scandura am fost. Denisa, Khristin sa ramanem intelese. Eu nu am acasa barbat. El trebuie sa termine contractele incepute, deci e in fabrici la mama zmeului. Aseara a ajuns la 8 ca dupa job s-a intalnit cu asociatii la afacere. Asa ca acum e si mai mult absent. Vineri mai ca as putea (dar vin cu buburuza), luni am un appointment prin Mississauga. Dar e la 5 asa ca nu pot. Dati de stire. Mi-ar surade sa ies la o poveste. (nu de alta dar de cand nu am bani si perspectivele sunt sumbre as cheltui frate de numa. Ca ai lui Al Bundy, scap in cumparaturi on line. [:D] Maine merg cu boieroaica la vaccin. A si am papat cereale a 4 dimineata. Cred ca se face cat China ca-i place mancarea. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe fuga. Azi am tura 5[alcool][bang] Pana acum toate bune. Sa vad cum m-oi descurca cu tura asta, ca m-am ales cu alte pastile ajutatoare. Cu side effects, crestere in greutate[bang][:D][alcool] Da noroc cu gimnastica, macar ma mentin si nu mai cresc, caci tot nu am dat jos toate minunatele de kg adunate in timpul sarcinii. Olga, la mine toate suturile in fund au fost pas inainte[pk] Mult succes sotului si tie cu boieroaica si activul de Tony. Las ca vb ta o sa fii iar scandurica. Maru, of Doamne, mare sperietura. Poate mai poate relua cand o sa fie mai mare. Sanatate multa. Mai papi bine cu bunicii acolo?[:D] Nelia, vai vai, cred ca ai albit. Bine ca a fost totul bine. Pupici la copii frumosi. Ange, chiar asa nu vii pe la noi. Eu tot astept reteta de amandine, ca o aveam salvata la servici si cum acu ma relaxez in maternitate nu o am.[bang] Na, ca ma alunga motanul de la calc ca vrea sa se joace, ca am avut calc stricat o zi si acu suntem ca nebunii toti sa recuperam ca nu am citit si scris nimic[:D] Salutare la toata lumea, ca nu am apucat sa scriu personal decat la cateva fete, dar ma gandesc la toate[flo][pup] Numai bine tuturor, ca mananc indata bataie si de la sora si de la motan[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor! toata lumea bine? Nelia, am citit despre spaima ta cu sufletul la gura. Bine c-a fost doar un scare, desi nu e usor sa treci peste asa ceva. Cu atacurile de panica nu vreau sa te sperii, dar n-ar trebui sa le ignori, daca persista. Maru, multa sanatate si voua, sa nu fie nimic serios. Olga, tu esti papacioasa ca mine, daca vrei iti trimit un model de meniu pentru slabit, fara infometare. Poate tu reusesti sa te tii de el, eu inca nu l-am incercat si nici nu cred sa-l pot urma cu sfintenie vreodata. Prea imi fac cu ochiul painea cu unt si cartofii prajiti. Multa bafta va doresc, sanatosi sa fiti sa le duceti cu bine pe toate. Cat despre intrebarea lui khristin depsre intalnire, mi-ar placea si mie sa-mi scot dolofanul la un play date, si la un pahar de vorba cu mamicile, ca tot sunt lenesa cand vine vorba de poze. Daca e inainte de septembrie eu zic prezent, altfel cu mutatul si inceperea scolii, nu voi mai avea timp nici sa respir. Mai intru eu sa va mai citesc; ma anuntati si pe mine daca decideti ceva. O zi faina tuturor, Mona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin, pai, nici nu stiu daca asta a fost... am zis si eu asa, ca seamana... si am pus-o pe seama intimplarii de joi (cind am constatat ca Agata lipseste, cam dupa un sfert de ora de cautari prin locurile in care trebuia sa fie acolo, in club, am avut aceeasi gheara in piept si stare de voma, dar mult mai usoara si care a trecut imediat ce mi-am dat seama ca trebuie sa ma misc sa o caut, sa fac ceva...). Eu sint deja in investigatii de vreo doua saptamini, mi-am gasit un medic de familie si mi-a dat tot felul de analize, care merg mai greu, ca la unele am nevoie de bani ca sa nu astept dupa cei din spital. Inca nu stiu nici un rezultat de la cele facute, dar cind le voi sti, voi sti tot, pentru ca am trimiteri la tot ce am vrut si a considerat doctorita ca am nevoie, mai putin scan la cap... A zis ca dupa ce aflam rezultatele la astea... S-a manifestat printr-o stare generala de rau, cu o usoara senzatie de voma si ameteala, apoi o gheara in piept, care se rasfringea pina in spate din cauza careia nu mai puteam respira cum trebuie. La inceput am crezut ca ma doare coloana, desi nu faceam nimic, stateam la calculator de vorba cu o fata frumoasa si buna[:)], dar in mai putin de 10 minute gheara s-a strins rau de tot... si m-am dus sa ma intind, ca simteam ca lesin. Si cum fac eu de obicei, cind mi-e rau, adorm... de frica. Am dormit jumatate de ora si cind m-am trezit, eram mai bine, dar s-a dus Octav dupa copii. Dar tot mai simteam ca nu am aer... astazi nu mai am nimic. Nu cred sa mai fi simtit vreodata asa ceva, cu inima stau bine din cite stiu, pentru ca mi-am facut electrocardiograma sau cum se numeste si a iesit bine. Cu tensiunea stau rau, e ff mica pentru virsta mea... Am avut-o intotdeauna mica, dar nu m-a deranjat, acum nu ma simt bine cind scade brusc. Romanitza, am reusit si eu sa vad pozele. Frumusica foc fetita ta! Pitilache, chiar ca ai avut parte de o vara frumoasa, cu toate incovenientele (departarea de cei dragi). Am vazut toate pozele astazi, superbe! Olga, si al tau e in somaj ca si al meu, ca vine mai tirziu ca inainte, face inventar si preda pe acolo tot. Valen, multa sanatate! Denisam, Pitilache, am si eu una de-a voastra, cea mare! Si are gusturi fine si greu de satisfacut.[:D] Eu iar sint singurica[:)] si stiti ce, constat ca e tare bine sa ai citeva ore in care sa faci ce vrei tu, nu ce vor altii![:)] Astazi nu a mai scincit deloc Lisandru, a facut pa si dusa am fost, repede, sa nu se razgindeasca.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...