Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

Daiopriid="red">, ma duc sa citesc acum despre ziua de ieri, dar inainte vreau sa te [pup] si sa-ti spun ca ma gindesc la tine.

 

Danaid="red">, ei, ia uite ce preocupari frumoase are domnisoara ta. Bravo ei![flo] Pacat ca nu stam mai aproape.[:)]

 

Asa ei, tu ai avut ceva asemanator, adica mult mai grav decit la mine, acum imi aduc aminte. Si Angeid="red">... Dar totul e bine cu tine acum, nu? Cu analizele celelalte cum stai? Nu ai mai spus nimic despre sanatatea ta si cred ca pentru ti-e bine.[pup]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau Nelia,

Merci de link!

Da, eu am facut liceul pedagogic si apoi facultatea de litere in RO. Ma interesa traducerea pt diploma de liceu pedagogic pt ca vroiam sa aplic la un post care cerea BAC en education, si am vrut sa pun si eu ceva in education...

Nu am lucrat in domeniul educatie / social, am coordonat proiecte de ambalaj in Ro (pt detergenti, mai exact pt Procter & Gamble), si aici la fel, am lucrat pt Schawk, poate sotul tau a auzit de ei, ca sunt o firma care fac design si pre-press, sunt in toata lumea. Am mai si predat putin engleza intr-un centru de limbi aici la Calgary, pt imigranti...

Na, dar acuma ori imi gasesc ceva asemanator, ori incerc sa caut mai mult spre integrare, social, as vrea sa lucrez cu oameni adulti, sa ajut pe cineva, insa n-am nici studii, nici experienta prea multa... Insa incet incet ajungem acolo...Am lucrat cu multi printeri in Quebec, cred ca sotul tau a ales un domeniu bun daca e pasionat de asta! O seara excelenta si bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-a trimis cineva azi acest site http://norc.ro/pano/1GJp1Vix/

 

Este fantastic, te poti "plimba" prin cartierul in care ai locuit, iti poti cauta strada,blocul, scoala,etc. Sunt imagini panoramice,eu deja am fost pe la Romana, ASE, Berceni..

 

Ah, sa precizez ca nu sunt numai din Bucurestii..

Enjoy.

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ione81id="red">, si sotul meu tot cu ambalajele se lupta de ani buni. Dar si astea, ca si cartile, se reduc pe zi ce trece... Am camara plina de portofoliul lui...[:D] Coordonare, gestiune in domeniul printului da, mai merg, in rest e un domeniu in care nu mai gasesti joburi. Si pacat, nu stiu ce pierd, sintem atit de buni amindoi[:D] (si eu tot infografist am fost vreo 12 ani si acum mai lucrez acasa, cind am ce, as face si bilete de autobuz, mi-e dor rau de tot de ceea ce faceam). Numai ca sotului nu-i place sa faca asta, lui ii placea ce facea pe calculator, nu e genul care sa coordoneze sau sa gestioneze. Se apuca de biblioteconomie, ca sa fructifice intr-un fel, pina la urma, si studiile si munca din Romania.

 

Mi-ar placea sa mai discutam pe cele doua teme, dar pina una alta, am intrat sa-ti spun ca daca ai nevoie de vreun ajutor la inceput de drum si putem sa o facem, sa nu eziti sa ni-l ceri. Am vrut sa-ti trimit un PM, dar nu-l ai activat ca sa-ti trimit numarul de telefon si o adresa de email, sa le ai la nevoie... Bineinteles, ca am putea sa schimbam informatii despre cele doua domenii: print si socio-educational.

 

Eu m-am uitat la Morometiiid="red">... Film adevarat, frate![olala]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana super site-ul [pup], am "vizitat-o" si eu pe soacra-mea aseara. Asa am si eu o imagine a lucrurilor schimbate vizual in Bucuresti (cel putin)

 

Valen [flo] nu-i nici o problema. Imi pare rau pentru prietena ta, sanatate multa si sa depaseasca greutatile.

 

Daiopri un brat imens de [flo] si mult optimism in continuare, mamica eroina [pup]

 

Nelia am reusit si eu sa ma inscriu la McGill pt un singur curs. Ai avut dreptate ca nu pot sa il iau pe cel de scris de la avansat 2 pana nu termin avansat 1 cu totul. Nu-i grav, ma bucur doar ca de la casa pana la McGill o sa imi ia mai putin timp decat de unde stau acum [:D] (ca este la 5 min de mers de metrou De La Concorde, cu care vin direct, fara alte autobuze, fara sa ies la suprafata decat cand ajung)

 

Simona cum mai esti? dar Miss Z.? si Radu? hai, da un semn.

 

Ange esti alive? te bucuri de mami a ta pe ultima suta de metri? Cand pleaca?

 

cge ma bucur ca v-ati acomodat unii cu altii, pacat ca s-a intamplat pe sfarsitul vizitei.

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum]Am trimis ceva proaspat pe contul comun[bum]

(ma rog, a fost proaspat in iulie, dar nu va uitati la amanunte [:D])

 

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Podeanu, stam intr-adevar cam departe, dar multumesc pentru oferta. Voi tine cont pe perioada vacantelor scolare.

 

Români nu prea cunoastem care sa stea prin imprejurimi, iar prin parcurile unde imi fac veacul cu fie-mea nu am auzit inca bunicute vorbind româneste. Garantat sint, numai ca nu le-am gasit eu inca. (Daca auzi de o femeie cu echilibrul psihic indoielnic care a plecat la vinatoare de bunicute inocente prin Rive-Sud, eu sint.)

 

O doamna trecuta de prima tinerete (dat care e prea ocupata ca sa fie interesata) imi spunea ca pe vremea cind copiii ei erau de virsta alor mei existau asociatii care ofereau astfel de servicii, dar, memoria bat-o vina, nu-si mai aduce aminte cum se chemau. Tu cum te-ai descurcat? (Inteleg ca fata ta e mare deja...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam doar sa spun ca mai traiesc [:D] Dar nu am timp de nimic, e atat de invatat pe aici si de facut. Iar casa e inca nevopsita si inca jumate in cutii. Am intrat in ea sambata seara si luni la 8.30 am fost aici la servici[bang]

Supravietuim noi cumva.

Mai revin pe aici sa citesc din urma, sa scriu nu mai stiu cand o sa am timp. Fiecare clipa o folosesc ca sa mai rezolv inca ceva din mutarea mea neterminata.

 

By

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana frumos site-ul pus de tine, este ca street view de pe google maps. L-am trecut pe prima pagina pentru cand ne mai apuca nostalgiile de Romania.

 

Mikiion hai mai intra si spune-ne cum a fost prima saptamana la noul loc de munca. Sper sa se rezolve repede treburile si sa intri mai usor in program. Marc cum este?

 

Si apropos de schimbari, Carmen77 cum va este la Timisoara? Mai da-ne si tu un semn. Ce fac baietii, cum s-au acomodat cu orasul? Multa bafta in continuare si voua.

 

Eu inca ma resimt la oboseala, cred ca s-au tot adunat drumurile astea din ultima vreme. Ieri am fost cu o colega la niste intalniri in Antwerp si la dus am facut peste 2 ore cu masina ca ne-am incurcat pe strazi, in loc sa facem la stanga la un moment dat am facut la dreapta. Am oprit pe cineva pe strada si am nimerit peste un roman care era de trei luni acolo. Ha ha ha! Nici el nu stia pe ce lume era! Pana la urma ne-a descurcat un alt sofer. Aseara la intoarcere intr-o ora si un sfert eram acasa. Caldura mare si pe aici. Pare-se ca ieri a fost si cea mai calduroasa zi din an, vreo 30 si ceva de grade, si colega mea nu avea aer conditionat in masina. Cand am ajuns la intalnire aveam amandoua o durere de cap... noroc ca era ceva mai informal. Abia am asteptat sa vina w/e sa ma mai odihnesc si sa mai citesc in voie.

 

Un week-end frumos va doresc!

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...