Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

Am uitat sa va zic ca m-am delectat cu poze foarte frumoase de la intalnirea din Mtl, ce burtici frumoase si vesele am vazut, si nu numai. Sa va fie de bine intalnirea montrealezelor! Cam putine pozele, dar bune si alea decat deloc! Multumesc monicutza!

 

Am mai vazut pui frumosi de Denisa (se vede ca se simt bine rasfatati de bunici), de Laurajr (ce inalt este baiatul tau si Ioana tare delicata, iar voi niste romantici pe malul apei!) si khristin (ce frumos interactioneaza fratiorii si ce bine seamana, iar tu arati foarte bine!).

 

Frumoase toate!

 

Si editez sa va fac o dedicatie speciala: [tube]

[/tube]

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Decs
Podeanu, stam intr-adevar cam departe, dar multumesc pentru oferta. Voi tine cont pe perioada vacantelor scolare. Români nu prea cunoastem care sa stea prin imprejurimi, iar prin parcurile unde imi fac veacul cu fie-mea nu am auzit inca bunicute vorbind româneste. Garantat sint, numai ca nu le-am gasit eu inca. (Daca auzi de o femeie cu echilibrul psihic indoielnic care a plecat la vinatoare de bunicute inocente prin Rive-Sud, eu sint.) O doamna trecuta de prima tinerete (dat care e prea ocupata ca sa fie interesata) imi spunea ca pe vremea cind copiii ei erau de virsta alor mei existau asociatii care ofereau astfel de servicii, dar, memoria bat-o vina, nu-si mai aduce aminte cum se chemau. Tu cum te-ai descurcat? (Inteleg ca fata ta e mare deja...)
align="right" id="quote2">Decs, eu am gemeni neidentici, fata si baiat. Vor implini 14 ani in octombrie. Cum m-am descurcat? Cred ca am fost norocoasa ca nu prea au fost bolnavi,cind au fost mai grav mi-am mai luat eu liber. In vacante i-am dat mereu la campuri de vara zilnice.Dar citi ani au copilasii tai? Poate ai spus si nu am retinut eu, scuze..Roxana or fi la tine calduri mari (bucura-te de ele) aici sunt azi 21 grade. Mai picura un pic, mai un nor, dar exclus sa stai la plaja sau sa te imbaiezi.Ah, am vizionat poze pe contul comun. Denisa,ce fericiti sunt copii tai la bunici. Cumnata ta e tare sexy si frumoasa[olala] iar voi doi in pozele impreuna sunteti tare amorezati. Cred ca sunt primele poze in care va vad impreuna. Mai mereu erati cu copiii dar nu impreuna. Cind ti se intorc copilasii?La fel si ptr tine Laura, poza in doi la malul marii (lac sau ce era) spune multe. Ai 2 copii tare dragalasi.Mikiion, sa ne mai povestesti cum imi e la servici.Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana-mersi frumos, asa e legat de copii, o boiresesc si sunt f. rasfatzati-legat de poze, avem toti 4 cam putine,sper de acum incolo sa mai facem desi e cam greu dc nu are cine sa ni le faca, dar vom incerca.

Eu o sa fiu singura in WE asta dupa 4 ani-[alcool]nu imi vine sa cred,asa ca maine dimi la 7 am intins-o la shopping in state- mai vrea careva, am 1 loc liber in masina[:D]

 

Edit: copiii se intorc la inceputul lui septembrie,merge husbandu' dupa ei[:D]

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rocs, ce mai e nou pe la voi pe acolo pe coasta de vest?

 

Daiopri, gata nu te mai laudam, da' tot o scumpa esti [:)]

 

Denisa, le-au facut ai tai o vacanta pe cinste copiilor tai. You owe them big time.

 

 

Laura, da ce ascunsi ai tinut copiii pana acum. Cred ca e prima oara cand ii vad, sint tare draguti. Iar tu si sotul va sta bine asa amoureux [olala].

 

 

Podeanu, voiam sa-ti spun de data trecuta, dar uitai, iti sta bine si cu parul scurt. Cum de te-ai hotarat sa-l tai? Eu am observat ca oamenii se arata impreuna in poze fie cand au mai crescut copilasii si au si ei timp de ale lor, fie cand sint acestia plecati prin vacante, haha [:D]. Altfel timp pt. cuplu cand sint copilasii mici cam ioc cu parere de rau [bang]. A propos de vreme, uite mie tocmai a inceput sa-mi placa vara asta mai racoroasa asa. Eu sa fiu in locul tau, as intra in piscina chiar daca picura, serios, pacat de investitie.

 

 

Mona, acum sper ca n-ai inteles ca nu-mi plac carbs….I love them but asta e [bang]…or veni vremuri mai bune cand oi putea sa le gust.

 

Mikiion, dar iti place la serviciu ? Caci asta e cel mai important…cutiile ‘poate’ sa astepte [:D]

 

Vizionat poze si de la intalnire queb si am vazut ca v-ati infruptat numai cu bunataturi pe acolo….alooooo, nu stiti ca unii sint la cura pe aici ???? Ma bucur ca ati prins-o si pe Simona in poze ca nu prea s-a aratat la fata in sarcina asta…hahaha

 

Iara zic, si sper ca nu degeaba si de data asta…..Ontario, treziti-va, voi nu sinteti interesate de o iesire asa ca a montrealezelor ????

 

 

PS: Sa-mi spuneti daca tre' sa bolduiesc intrebarea de mai sus ca sa-mi raspundeti eventual [:D]

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehei, khristin, eu incercam de fapt sa te ispitesc[:)]

Acu' no kidding, cei mai safe carbs sunt fructele legumele si steel-cut oats, asa simpli cu apa ori skim milk , si sunt ok pana la mijlocul zilei. Multa bafta sa-ti atingi telul!

Am vazut si eu poze care mai de care mai captivante, si mi-ati facut pofta, poate ma urnesc si eu la capitolul asta, sa ies din carapace.

In ce priveste intalnirea, daca e-n cursul saptamanii e ok si pentru noi, sau in 22-23 august.

Denisa, eu am mania shoppingului online in State, ca inca suntem in asteptarea cetateniei.

Olga, voi cum mai sunteti?

Nelia, ti-am trimis e-mail si am primit failure notice ca nu l-au putut livra. Am scris corect adresa, verificat de 3 ori si retrimis, dar continui sa primesc aceleasi notices.

Dana/Daiopri sper ca la tine a mers. Laura, tie ti-am trimis PM.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Podeanu,

 

Sa-ti traiasca copiii.

 

Fata mea are trei si baiatul opt. Cu baiatul e ok, dar fata e ca un burete, absoarbe tot ce circula. A inceput si ea gradi la un an, ca si baiatul, in acelasi loc, dar se pare ca sistemul ei imunitar se fortifica mai greu (si am incercat sa-i dau siropuri de plante, ulei de catina, polen & co., dar nu prea am vazut efectele). Banuiesc ca de indata ce voi gasi o doamna care sa ma ajute - ocazional - nu voi mai avea nevoie de serviciile ei [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitilache
Si daca tot m-am uitat la poze, am mai pus si eu cateva...
"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Roxana sunt superbe. Ne-ai "plimbat" nu gluma in vara asta. la Bruxelles ce erau cladirile alea in miniatura?Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxanaid="red">, am intrata sa vad pozele noi si m-am uitat la toate, de o jumatate de ora asta fac, ma uit la poze![olala] Pe cele din Romania nici nu le vazusem pe toate... Piata Norilor[olala], parcul Tineretului (ehehei, amintiri placute, am locuit multi ani linga Piata Norilor, eram tineri indragostiti cind faceam piata impreuna in Norilor[:)])... si o gramada de alte locuri extrem de familiare din Bucuresti. Apoi Brasovul, Bustenii, Bucegii[:)]...[flo] Superbe pozele, frumoasa vara ai petrecut!

 

Denisaid="red">, am vazut si pozele voastre. Ce bine aratai in fusta aia rosie si bluza alba, asortata cu masina... Iar copiii sint mari si frumosi!

 

Lauraid="red">, mi-a placut plaja aia, salbatica... iar voi va incadrati perfect in peisaj.[:)]

 

Daiopriid="red">, am vrut sa ma uit la noua coafura si nu mai e nimic acolo.

 

Khristinid="red">, tu arati supeeeer![olala] Iar copiii tai chiar se pupa tot timpul, ai mei sint ca mitzele cu catelusul...[:D]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...