Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

Dana este Mini Europe, un parc unde gasesti toata Europa in miniatura. Fiecare tara are cate o cladire sau mai multe reprezentative. Romania are palatul Mogosoaia. Este si interactiv, poti actiona niste butoane si asculti imnul tarii respective sau spre exemplu la Vezuviu incepe sa se miste platforma din fata lui ca la un cutremur si apoi iese fum din el.

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ne-am intors, suntem bine sanatosi, in aceeasi formatie in care am plecat !

 

Drumul la intoarcere a fost mai greu decat la dus, adica mi s-a parut mai lung, Victor a fost mai agitat pentru ca am calatorit cu niste cunoscuti care aveau un baiat mai zburdalnic care il agita si pe al meu, dar asta e, am zis ca daca oi avea vreo problema pe drum, macar cunosc pe cineva. Si Slava Domnului ca am ajuns bine !

 

Am citit tot ce-ati scris dar acum imi simt capul greu si nu mai stiu ce voiam sa raspund, aseara m-am culcat la 8 si m-am trezit azi la 5, la fel si Victor, o sa ne ma ia ceva pana ne revenim.

 

Incerc sa trimit si eu ceva poze pe contul comun, asta daca mai incap pe ecran [:D]

 

P.S. Sunt urmatoarea pe lista la mamicile de Canada. Asta daca nu se grabeste miss Z a Simonnei sa vina mai repede.

Ne mai intalnim si noi vara asta ?

Propun un 14 August ca am motiv sa dau de baut si de saptamana urmatoare imi vin socrii, ce ziceti ?

Si ca sa fie oficiala invitatia dau si o propunere de restaurant, Elixor situat la intersectie Boul Des Sources cu 40 in incinta complexului Galleries Des Sources id="size4">

 

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +34s cu [am]

 

"Life's a journey, not a destination"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

[batetoba] Voiam sa dau de stire ca am de dat un swing si un carut si car seat. Cine le vrea let me know. First come first served [:D]

 

Pitilache, si mie mi-a placut Mini Europe [olala]

 

Cristina

 

Mlle Yasmineid="purple"> et le bébé [baietel] Chris Anthonyid="blue">

 

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.id="blue">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, poti sa ma suni cand doresti. In principiu sunt vinerea acasa si seara dupa 7.Daca vrei iti trimit si nr de cell.Ce au mai crescut si copiii tai si ce dulce e Lisandru tunsulici.Tin pumnii sa va gasiti amandoi repede un job, ca nu e usor deloc fara.

 

Khristin, multumim de intrebare.Pana acum cateva zile ne-am bucurat din plin de vara, am inteles de la localnici ca a fost o vara record. Fiind caldura asa de mare am fost zilnic pe la lacuri la balaceala , la piscina sau la plaja la ocean. Nu ne-am indurat sa plecam din zona ca era prea frumos afara, am decis sa plecam pe cand se strica vremea pe aici.Am inteles ca pe la voi nu prea s-a simtit vara din pacate.

Anyway, e superba vara pe aici.Am facut plaja anul asta

cat pentru ultimii cinci ani.E fain la ocean, insa plajele de aici nu sunt foarte largi si nici nu au nisipul f. fin. Cele mai faine plaje pe care le-am vazut pana acum pe coasta de vest sunt cele din Oregon, iar peisajele acolo sunt de vis.

 

Avem ce-i drept si noroc cu bunicii ca sunt aici pe timp de vara si au mai dus-o pe Julia la innot si tenis dimineata cand nu era asa inghesuiala. Am avut si primul day camp la un lac din zona pret de o saptamana, am facut prima incercare de acomodare cu un mediu total strain, la care domnisoara s-a descurcat f. bine fiind vineri f. dezamagita ca s-a terminat si nu-si mai vede prietenele. Au facut swimming, cannoing, hiking , au construit adaposturi pentru animale in padure. Mi s-a parut interesant si instructiv, cred ca o sa mearga acolo si la anul.

In rest, domnisorica mea si-a dat drumul binisor la citit, s-a inscris pe vara la "summer reading club" , program care se va termina sapt. viitoare sie f. incantata si nerabdatoare sa intre in posesia medaliei.

Vroiam sa te intreb, intentionez sa incep cu ea sa fac ceva franceza. Sti cumva vreun site de unde as putea comanda ceva carti? Ea a facut un pic pe la kindergarden, dar numai oral, nu stie decat ceva conversatie, in rest, nici sa scrie, nici sa citeasca. Ma gandeam la ceva de genul workbook cum exista un engleza.Merci in avans.

 

Laura, faine pozele cu voi. Lui Ioana i-ai facut suvite sau i s-a deschis parul de la soare?

 

Denisa, copiii tai au f. mult fun in Ro dupa cate am observat in poze.Mi-au placut tare mult pozele. Nu-ti mai fa probleme ca vor fi prea rasfatati de bunicii, in fond asta e menirea lor, sa-si rasfete nepotii. Si noi am trecut prin asta anul trecut, am avut ceva probleme la intoarcerea acasa, dar e o perioada care trece si totul intra in normal. Ca de altfel si cand ii avem pe bunici la noi.

 

Am vazut si pozele lui Diana din Ro. Ai avut o vacanta reusita...tocmai la tanc sa-ti incarci bateriile inainte de venirea bebelusului. Iar Victor e un dulce.

 

Despre pozele Roxanei nici nu am cuvinte. O vacanta de vis...ai impletit f. bine placutul cu utilul. Faina oportunitate ti-a oferit masterul tau.

 

Cam atat momentan de pe coasta de vest.

O saptamana minunata va doresc!

 

 

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor dragi [flo]

Mii de scuze ca nu am mai apucat sa va scriu... a fost o sapt nebuna-nebuna-nebuna[:D]

De azi dimineatza incep un curs super-intensiv de conversatzie... Musai tre´ sa fug sa prind trenul pana la scoala...

Promit sa revin deseara mai tarzior sa va povestesc mai multe!

Va tzuck cu mult drag [pup] si multa-multa sanatate va doresc la burtici, la mamici si bineintzeles la pitici si tatici [:D]

 

Lorelai

 

As a woman, I have no country

As a woman, I want no country

As a woman, my country is the whole world.

Virginia Woolfid="size1">id="green">

 

Pe 15 august id="size3">id="red">se incheie votarea publica la concursul Rid="size3">atusca din viata meaid="red">:

pag 10 id="green"> -http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=9

 

[foto] lore1id="red"> "doua ratuse fac acrobatie pe genunchii mei..."id="orange">

[foto] lore2id="red"> "...o ratusca a cazut si a ramas doar una..."id="orange">

 

Mid="size3">ultzumesc frumos [flo][asia][flo] tuturor celor care ne-au votat! id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana bine ai revenit! Foarte frumoase pozele! Ma bucur ca ti-a priit sederea si rasfatul alor tai!

 

Rocs [pup] sunteti norocosi ca ati avut asa vreme buna de plaja. Am inteles ca vara asta la Mtl nu prea s-a dovedit darnica cu zile insorite.

 

Lorelaim succes la scoala!

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate asa vreti sa scrieti mai mult:

Ecuatia 1

Omul = mancat + dormit + munca + dsitractie

Magar = mancat + dormit

 

Atunci:

Omul = magar + munca + distractie

 

Deci:

Omul - distractie = magar + munca

 

In alte cuvinte:

Omul care nu stie sa se distreze = Magar la munca

 

Ecuatia 2

 

Barbat = mancat + dormit + castig bani

Magar = mancat + dormit

 

Atunci

Barbat = Magar + castig bani

 

Deci

Barbat - castig bani = Magar

In alte cuvinte:

Barbatul care nu castiga bani = Magar

 

Ecuatia 3

Femeia = mancat + dormit + cheltuiala

Magarul = mancat + dormit

 

Atunci

Femeia = Magar + cheltuiala

Deci

Femeia - cheltuiala = Magar

 

In alte cuvinte

Femeia care nu cheltuie = Magar

 

Daca includem:

ecuatia 2 in ecuatia 3

Barbatul care nu castiga bani = Femeia care nu cheltuie

 

Deci, Barbatul castiga pentru a nu lasa Femeia sa devina Magar

(Postulatul 1)

 

Si, Femeia cheltuie pentru a nu lasa Barbatul sa devina Magar (Postulatul 2)

 

avem,

Barbat + Femeie = Magar + castig bani + Magar + cheltuiala

 

Atunci din postulatele 1 si 2 putem trage concluzia:

Barbatul + Femeia = 2 Magari care traiesc fericiti impreuna!

 

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurajr, ma bucur sa te revad! Frumusei sunteti toti. Cu cortul ati fost? Cum te mai simti?

 

Roxana, nu poti merge la jobul ala in fiecare vara? Sau sa trimiti pe cate cineva?[:D]

 

Dana, as scrie eu, dar timpul asta! Abia acum realizez cat aveam inainte.[pup]

 

Khristin, eu zic sus si tare, nu pot stil montrealez, restaurante, etc. Distractie voua!

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Ne-am intors, suntem bine sanatosi, in aceeasi formatie in care am plecat !Drumul la intoarcere a fost mai greu decat la dus, adica mi s-a parut mai lung, Victor a fost mai agitat pentru ca am calatorit cu niste cunoscuti care aveau un baiat mai zburdalnic care il agita si pe al meu, dar asta e, am zis ca daca oi avea vreo problema pe drum, macar cunosc pe cineva. Si Slava Domnului ca am ajuns bine !Am citit tot ce-ati scris dar acum imi simt capul greu si nu mai stiu ce voiam sa raspund, aseara m-am culcat la 8 si m-am trezit azi la 5, la fel si Victor, o sa ne ma ia ceva pana ne revenim.Incerc sa trimit si eu ceva poze pe contul comun, asta daca mai incap pe ecran [:D]P.S. Sunt urmatoarea pe lista la mamicile de Canada. Asta daca nu se grabeste miss Z a Simonnei sa vina mai repede.Ne mai intalnim si noi vara asta ?Propun un 14 August ca am motiv sa dau de baut si de saptamana urmatoare imi vin socrii, ce ziceti ?Si ca sa fie oficiala invitatia dau si o propunere de restaurant, Elixor situat la intersectie Boul Des Sources cu 40 in incinta complexului Galleries Des Sources id="size4">Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +34s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
align="right" id="quote2">Diana bine v-ati reintors acasa.Ti-am vizionat si pozele. Victor are 2 bunici tinere , frumoase si in putere.Eu spun prezent ptr vineri, chiar ma coafeaza si locatia ca sunt prin zona. Cine mai pofteste?Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...