Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

Neatza si o cafea,

Nelia- sa aveti fun si spor si cu activitatile.

Ione-drum bun, sa ajugneti cu bine!

Maru-pai nimic in blog, au trecut 3 sapt si nici un rand[alcool]-totul e lapte si miere la voi[:D]

Khristin-pupici la copiii, treb sa ne vedem ca mi-e dor de Chris[pup]

Simona- mai zi si tu ceva, te rog[pup]

Rocs- ma faci invidioasa pe vremea de la voi,sper la anul sa ajungem si noi in zona voastra cu gasca[pup]

Daiopri-cum sunteti, ati plecat in state putin?

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Nelia, ma bucur ca v-ati intilnit (reconciliat)id="size1"> cu Ira, imi lipseste umorul din postarile ei; tu esti o fata buna [pup]

Noi am fost in Charlevoix in we, tare frumos dar cu peripetii, fara cazare rezervata si zona era plina-ochi, noroc ca ne-au cazat quebsii (mince-i mama [:D]) la ei, am intrebat la o benzinarie la plezneala si omul chiar avea camere de inchiriat la negru la el acasa in conditii foarte faine;

Ne-a discul la frine la o panta de +15% la coborire, o distractie totala; sor'mea nu mai vrea niciodata in Charlevoix [:D];

altfel a fost frumos, balenele au binevoit sa se arate, nu erau nici muste, mi-a placut;

 

 

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia] multumesc pentru raspunsurile despre vopsea.

Eu am folosit Premier de la Canadian Tire (ca era in special) si, cu toate ca este buna, este prea groasa si parca se pune in strat gros pe pereti. Am cautat la Benjamin Moore, dar mi se par prea scumpe (adica nu sunt daca iti trebuie 3-4 cutii, dar cum eu vopsesc toata casa, nu vreau sa las mia de dolari acolo numai pt vopsea). O sa incerc cred cu Cil sau cu Behr.

 

Diana eu sunt aproape sigura ca nu ajung, asa ca ma poti taia de pe lista (sorry [flo]). Astept astazi telefon de la notar sa imi spuna toate minunile de cerinte pentru luni. De acum incepe distractia.

 

Denisa [pup] tu cum mai esti fara copii? (cred ca iti este dor enorm de ei). Incerc de dimineata sa vad pozele dar nu merge grozav netul si inca nu am reusit [bang]

 

Nelia distractie placuta cu cortul. Sa ne povestesti cum a fost (mai ales cu Lisandru). Chiar, mai folositi pampers? Ca eu acum, dupa ce m-am obisnuit cu Alex ca face pipi si kk la toaleta, fac figuri ca mi-e greu sa o schimb pe Aylin de pampers si ma bate gandul sa incep si cu ea trainingul [:D]

 

Legat de activitati, cred ca il duc si eu pe Alex la gimnastica. Este singura activitate (in afara de inot) care primeste copii asa mici (3 ani). Chiar, stiti alte activitati la care as putea duce copii asa mici? (2 si 3 ani). Daca stiti, dati-mi si mie idei, cu locatia aferenta [:D] ca as vrea sa faca si ei ceva toamna-iarna asta.

 

Va pupicesc [pup]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mihaela/Miikon, bafta cu jobul, bine ca e fain; citeodata in minoritate absoluta nu-i asa rau, mai sunt si avantaje :))

 

Ionela, barbatu-meu a facut 2 zile 1/2 la venire si trei la dus Calgary-Quebec, enjoy momentul, mi-a zis ca are o parte frumoasa rau si alta plictisitoare; atentie la caribou si drum bun!

 

Nelia we fain sa aveti, ce ma distrezi cu povestile cu copii [:)]

 

Simonaaa, Angeee [pup]

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutza-mersi de ganduri, imi e deja f. greu mai ales ca Emma a devenit sensibila si cu crize de plins, gelozia si dorul isi spun cuvantul.

Legat de activitati, pt varsta asta, gym si innot sunt singurele, si cred ca poti gasi sa le faca in acelasi timp, eu tocmai ce i-am inscris la gym in paralel, la grupe diferite.

Anas- ma bucur ca ati avut fun in weekend.

 

 

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicuta, fa-mi un favor si sterge poza mea de la linkul dat de tine si intilnirea de la Arahova, asa poza proasta nu mi-a facut nimeni in viata mea, darmite s-o mai faca si publica! Amu' stiu ca-s gravida si ca, in paralel, ma apropii de 40, da' nu tre sa vada toata lumea! Merci.

 

Eu o tin tot intr-un Braxton (sper ca-i Braxton) si o sa intru numai vineri dimineata pe forum, sa confirm unde si cind pentru seara.

Pupici,

Simonna

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona am sters-o, sorry [flo] Si scuza-l si pe Alex, ca el ti-a facut poza (mie mi se pare ca arati tare frumoasa si dulcica in poza aia)id="size1">

 

Sper sa fie totul bine, sa fie doar false contractiile alea. Ai incercat sa faci o baie, sa vezi daca se opresc (se zice ca daca nu se opresc in cada, acoperita de apa, sunt contractii serioase, nu Braxton) [pup] Miss Z.

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe aici, printe bagaje, hirtii, formulare, facturi de platit, mi s-a acrit de atita hirtogaraie.

 

Monicutaid="red">, asa mici eu nu i-am dus decit la gimnastica si inot, si si acolo cu mine de minuta, adica nu fac singuri, cel putin la noi, la cluburile apropiate asa e. Ar mai fi patinajul, la clubul unde sint fetele sa bagat limita de 2 ani, daca ii place, sa stii ca cu cit sint mai mici, cu atit isi dau drumul mai repede, chiar daca in primul ani ai senzatia ca nu stiu nimic... a te tine in echilibru pe patine, la nici trei ani, sa te mai apleci si sa culegi jucarii sau ce ii mai pun pe ei sa faca acolo... e mare lucru! De fapt, ce spun eu la 3 ani, ca eu la 41 acusica, daca ma lasi pe gheata, in patine stau, acolo unde m-ai pus si pina vii sa ma iei.id="size1">[:I] Si pre-baletul sau dansul creativ incep in unele locuri la 3 ani. Depinde foarte mult ce vei avea in jurul casei, ce ai, acolo ii dai, ca iti va veni greu iarna sa-i duci cine stie unde, chiar daca folosesti masina.

 

Anaid="red">, si eu![:)] Ma bucur ca ati ajuns la balene, avem si noi in plan, dar nu stiu cind vom reusi.

 

Olgaid="red">, nu am mai apucat sa te sun, dar vorbim pe indelete luni sau marti, ca acum sint un pic stresata cu bagajele, cu mersul acolo, cu statul... abia astept pe de o parte, pe de alta, nu stim ce gasim...

 

Denisamid="red">, te inteleg perfect, anul trecut pe vremea asta eram si eu cu un copil departe, si cu un sot pe deasupra, si ma ardea dorul... si chiar si Agata, cit era de mare si era si cu tati, spre final, scirtia pe la telefon ca vrea la mami. E drept ca i-a trecut ei imediat, cind am pus-o dupa vreo citeva zile sa faca lectii.[:D]id="size1">

 

Dimineata m-am trezit cu un bat din ala de bambus peste picioare... si cu Lisandru strigind ma-ma, ma-ma... Cu alte cuvinte, mai scoala si tu, ca io-s singur aici![:D]

 

Nu mai stiu ce am citit, dar inchei aici si ma duc sa fac diverse. Va [pup] si ne auzim luni seara.

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, da! Ioneid="red">, multumesc pentru informatii, chiar, fetele din Quebec, daca stiti si voi ceva asemanator, m-ar ajuta. Eu am luat de la biblioteca CD si carti si as fi fericita sa am rabdare si tarie sa trec macar o data prin ele...[:D] Si drum bun, sa ajungeti cu bine!

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...