Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

of Maru imi pare rau Andrei e bine? [pup] calaretului trist nu au alt calut sa-i dea mai calm? ca oricum sa-tzi iei tu calul tau costa o mica avere, cade din calcul, la noi cel putin si lu Steph ii e dor, am facut pauza din cauza masini, abea asteapta sa reluam sa ne pui poze data viitoare de la marynland si pt astia departati Lorelaim si noi am vazut filmul cu mustele, ne-a placut la nebunie Pupici la Gabisor Olga bafta sotului cu firma, sa fie bine mai stiti cand s-a discutat despre bilete? in ce perioada? Dana tu de unde le-ai luat? cat a costat un bilet adult? o zi buna Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[quote]citat din mesajul lui Pucku Dana tu de unde le-ai luat? cat a costat un bilet adult? o zi buna Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino Pucku eu le-am luat (tot) de pe www.selloffvacation.com.(de aici mi-am luat si vacantele) Am dat 1177/adult ptr decembrie. Am mai multe site-ri de cautare (dar le am salvate pe laptopul de acasa-ti le dau diseara)dar cel mai bun pret tot pe selloff a fost. Maru, ce pacat ca nu poate continua daca era asa bun. Pe de alta parte imi imaginez prin ce a-ti trecut si voi. El insa ce zice? E trist? Diana, ce vacanta frumoasa ai avut. Acasa cind vii? Olga mult succes sotului tau. Eu sunt pe cont propriu deja de 2 ani si nu m-as intoarce nici moarta la program fix si shpe sefi. Am libertatea mea si cam acelasi nivel financiar. Lorelaim, pacat ca nu ai putut merge la Ice Age. Insa poti comanda de pe net ochelari 3D si il cumperi cind iese pe DVD. Donia, daca 3D ti-a placut asa mult sa vezi filmele 4D cit de meseriase si reale par. In Disney la Terminator 3D sa-i vezi pe toti ce se dadeau din miini si se aparau de sabiile ce pareau sa li se infiga intre ochi. Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi-am calcat pe inima si am hotarit sa o duc pe Agata la patinaj si sa o las acolo, cum stau si celelalte fete, de la 1 pina la 4, cind ma intorc de la gradinita cu piticii. Daca nu fac asa, mi-e frica ca nu voi trece niciodata peste cele 50 de minute de disperare pura de joi...[q] Dar nu ma intrebati cum mi-e sufletul, Lisandru la gradinita (si Tudora, dar ea ar dormi si noaptea acolo[:D]), Agata la patinaj, singuri fara mine...[q] Adevarul este ca intimplarea de joi a picat prost, ca eu ma aflu in plina cura de dezintoxicare de grija copiilor[:D]. Lisandru ramine de astazi la somnic, nu are rost sa-l port obosit pe drumuri exact la ora prinzului. Joi a fost in regula, daca si astazi este si nu plinge, va ramine de la 10 la 15 in fiecare zi, iar de pe 27 august, la fel ca fetele, de la 8 la 15. Dimineata s-a comportat ca un baietel mare ce e, desi de joi nu a mai fost la gradinita, nu a uitat nimic din ce are de facut si l-am lasat acolo fericit, i-am facut by-by cu mina, a facut si el, o lacrima nu a dat... nu-mi vine sa cred! Daca totul merge conform planului, de pe 1 septembrie intru in vacanta de la 8 la 15![pk] Glumesc, dar parca nu-mi vine sa cred ca am ajuns in acel moment mult visat, mi se parea atit de indepartat momentul in care imi voi vedea toti copiii la gradinita si eu sa ma reintorc la munca! Incerc sa-mi gasesc ceva in noul domeniu, macar citeva ore pe zi... Lorelaim, am primit, multumesc! Rata somajului ridicata este acum, ca e criza, sau asa a fost dintotdeauna? Pentru ca atunci paradozul ar fi si mai mare, ceva nu e in regula daca la 18 ani un tinar este atit de bine pregatit si in economia tarii acest lucru nu se vede. Hai, ca scriu de o ora la mesajul asta, intre timp a venit profesoara Agatei si a luat-o, asa ca nici macar nu am dus-o eu. Si sint singura acasa si m-a apucat asa, o nostalgie a timpului care trece mult prea repede...[q] Nu ma bagati in seama, ca la 4 voi fi iar cu toti si imi va trece intr-o clipita![:D] Legat de statul acasa, sint perfect de de acord cu tine, Lorelaim, este ffff greu sa fii casnica. Nu ma pling, nu regret, dimpotriva, multumesc oricui vrea sa primeasca multumirile mele ca am putut sa am acest statut, ca am rezistat, ca am avut rabdarea sa o fac si as face inca o data la fel fara sa ma gindesc nici o secunda... dar asta nu inseamna ca pot considera statutul de casnica usor. Am fost foarte activa la servici de la 18 la 32 de ani, am lucrat pina in ultima zi de sarcina, mi-a placut din tot sufletul ce am facut si o parte din sufletul meu a ramas in locul in care am lucrat, am avut servici si colaborari peste colaborari, lucram si pina la 12 ore pe zi, iar in perioada manualelor si noptile... Dar nu se compara cu statul acasa si crescutul de copii, mai ales cind ajutorul e minim. Sincer, cu mina pe suflet o spun, ca statul acasa este de o mie de ori mai greu, bineinteles ca vine cu satisfactii si clipe de neuitat, dar usor nu e! Atentie amatoarelor![:D] Dar acum, dupa 14 ani de munca nebuna si 8 ani de stat la cratita si la fundicurile copiilor, imi doresc ceea ce spunea Lorelaim mai sus: echilibru intre cele doua planuri, sa si muncesc, 5-6 ore pe zi mi se par suficiente, sa ma ocup si de mine si sa am timp si de copii. Bineinteles, ca in aceste conditii, banii vor fi mai putini decit daca ai lucra norma intreaga si ca nu in orice meserie gasesti asa ceva, dar merita incercat, zic eu. O viata avem si copiii astia ai nostri cresc atit de repede, of, doamne atit de repede... in citiva ani, nici una dintre noi nu va mai avea de ce sa-si doreasca sa stea mai putin la servici si mai mult acasa, pentru ca nu vor mai avea nevoie copiii nostri de asa ceva! Ma duc sa-mi fac o cafea si sa incerc sa fac ceva in aceste 2 ore de libertate! Dupa atitia ani, nici nu stiu de unde sa incep![:D]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, acum am citit si mi s-a facut rau! Cum adica pierderi de memorie? Si acum cum e Andrei? E bine? Si eu i-am zis Agatei ca o singura data daca mai cade atit de rau pe gheata, terminam cu patinajul. Imi pare tare rau pentru ca nu va mai face calarie, mai ales ca ii placea atit de mult, dar sanatatea este mai importanta![pup] pentru tine, ca simt de aici prin ce ai trecut!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nelia, nu vreau sa te sperii, dar timp de 12 ore ne-a intrebat continuu ce s-a intamplat...de ce e la spital, ce s-a intamplat, cum am ajuns acolo, sa nu zicem la nimeni ca a cazut, nici la bunici, (pai ei sunt aici), cand au venit?, cum a ajuns el la spital, cum a cazut si tot asa...Cum sa faci ctscan unui copil caruia dupa ce ii explici de ce e acolo, cum trebuie sa stea, cum merge masinaria, uita si o luam de la capat, si devenea frustrat ca nu intelegea deloc ce i se intampla... Am crezut ca innebunesc, am crezut ca mor acolo, iar antrenoarea imi zice ca saptamana trecuta a mai cazut o fetita tot de pe Hunter si si-a rupt umarul si mana, si ca Andrei a fost norocos![bang] Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma sperii, ca sint si asa speriata de astfel de cazaturi. Agata a cazut de doua ori cu capul de gheata, a doua oara rau de tot de am stat doua zile cu inima mica, am fost la pediatra si ne-a zis ca e in regula, dar tot nu m-am linistit, chiar daca nu a avut nici un simptom. M-as fi dus la spital direct, dar daca nu are manifestari specifice, nu te baga la scan... asa ne-a zis pediatra, care lucreaza in spitalul respectiv. Si Agata nu avea, dar numai daca sta un pic pe ginduri eu o intreb ce are, semn ca nu m-am linistit dupa cazatura. Si acum, ca e acolo singura, pe gheata, numai la asta ma gindesc... Voi cum ati ajuns la spital, a lesinat, a vomitat? Ce manifestari a avut dupa cazatura? Aveti rezultatul, nu are nimic, nu-i asa? Of, prin ce ati trecut![pup] Olga, bafta multa sotului! Ii doresc sa fie un inceput bun si sa-i mearga totul bine! La noi e liniste si pace, Octav inca se mai duce la lucru, dar asta va mai dura un pic, pina termina de incheiat totul pe acolo, dar macar nu sintem inca descoperiti... a trimis CV-uri la tot ce gasit si nimic...[q]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, ba da. Dar nu intelesesem ca nu-si amintea nimic imediat, am crezut ca dupa ce ati ajuns la spital. Dar nu mi-ai raspuns, e bine, ai rezultatul? Nu are nimic? Hai, linisteste-ma, ca de cind am citit, numai la voi mai gindesc.[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ctscanul a iesit fara probleme, de aia ne-a si dat drumul acasa. Si nu m-am facut inteleasa: uita imediat ce i se explicase: a intrebat de cel putin 100 de ori de ce e la spital si cum a ajuns acolo. (exasperati, i-am zis ca daca ne mai intreaba ne da un dolar de intrebare, si am inceput sa numaram) Am mers la urgenta dupa ce Andrei ne-a intrebat de 10 ori pana acasa in masina cum a cazut, era cantor sau gallop, si cand a ajuns acasa, i s-a facut rau cand s-a dus sa faca dus, si ne-a intrebat tare senin, da cum a ajuns acolo? (adica acasa)
Citat:
citat din mesajul lui nelia
Maru, ba da. Dar nu intelesesem ca nu-si amintea nimic imediat, am crezut ca dupa ce ati ajuns la spital. Dar nu mi-ai raspuns, e bine, ai rezultatul? Nu are nimic? Hai, linisteste-ma, ca de cind am citit, numai la voi mai gindesc.[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, gata, am inteles. In capul meu era ca a fost totul in regula, dar voi v-ati dus la spital ca sa fiti siguri si acolo a inceput sa intrebe... Ma bucur mult ca a fost totul in regula. Gata, nu te mai rascolesc, dar e groaznic sa se intimple asa ceva, cred ca e o experienta care nu se uita, mai ales pentru parintii care stau linga copilul accidentat, pina afli daca e totul in regula... off![pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...