Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (151)


Recommended Posts

of maru, prin ce ai trecut si tu... te mai duci la control cu el? ce ti-au zis? nelia cam 1 ora a fost pierdut tudor in gradina botanica, si era si pe inserate tudor a venit cu un deget de la picior dat peste cap cumva de la piscina, acum e pe trecute, merge din ce in ce mai bine si s-a desumflat (bine ca nu s-a aruncat in cap) noi am fost la plaja si azi, ce bine a fost[:)] nisip si apa ca la mamaia[olala] si aproape de noi ma duc sa le iau la spalat si apoi la 'cucalare'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nelia[pup] nu ma rascolesti, l-a mai durut spatele un pic dupa, sambata si atat noroc ca a avut casca, noroc ca la urgente era lejer, enorm de multi copii cu capete sparte de la bicicleta, si sincer, numai canadieni, nu am sa inteleg de ce nu aveau casca, deloc nu inteleg!
Citat:
citat din mesajul lui nelia
Ah, gata, am inteles. In capul meu era ca a fost totul in regula, dar voi v-ati dus la spital ca sa fiti siguri si acolo a inceput sa intrebe... Ma bucur mult ca a fost totul in regula. Gata, nu te mai rascolesc, dar e groaznic sa se intimple asa ceva, cred ca e o experienta care nu se uita, mai ales pentru parintii care stau linga copilul accidentat, pina afli daca e totul in regula... off![pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama ana, unde ati fost la plaja?
Citat:
citat din mesajul lui mamaana
of maru, prin ce ai trecut si tu... te mai duci la control cu el? ce ti-au zis? nelia cam 1 ora a fost pierdut tudor in gradina botanica, si era si pe inserate tudor a venit cu un deget de la picior dat peste cap cumva de la piscina, acum e pe trecute, merge din ce in ce mai bine si s-a desumflat (bine ca nu s-a aruncat in cap) noi am fost la plaja si azi, ce bine a fost[:)] nisip si apa ca la mamaia[olala] si aproape de noi ma duc sa le iau la spalat si apoi la 'cucalare'
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru la iesirea din burlington pe drumul spre niagara - nu stiu exact cum ii zice, dar e primul exit dupa ce se desparte qew de 403 - e la 25 min de noi sa va zic ce am patit asta noapte; ma duc eu sa ma cul pe la 11 si ceva ca aproape adormisem la tv, intre timp uitandu-ne un pic la fireplace ca parca se auzea ceva de acolo; pe la 12:30 il aud pe al meu busind prin family room; ma duc sa-l cert ca scoala copii, ce l-a apucat; din fireplace iesise un liliac si nu putea sa gaseasca usa, al meu statea sa pazeasca sa nu intre mai mult in casa; am adus doua cearceafuri, eu cu unul pazeam 'intrarea' in casa din family room, el cu celalalt dadea dupa liliac sa-l faca sa iasa pe usa[bang] pana la urma l-a atins putin mai bine cu cearceaful, si agatat cum era ce material, a reusit sa-l dea afara din casa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru mare sperietura ati mai tras, eu sper sa nu fie decat atat. In cazuri din astea trebuie sa faci si un follow-up ? Noi ne intoarcem vineri la cuib, zic eu acum din tarile calde, si cum sa nu ma intorc ? E bine la mama acasa dar la mine e si mai bine. Ca sa parafrazez, fie vremea cat de rea, tot mai bine-n casa mea! Mai ales ca stiu ca ma intorc si totul e luna de curatenie. Ieri ii spuneam sotului cat de repede a trecut vacanta iar el imi spunea cat de greu au trecut pentru el cele trei saptamani ... Sper ca la anul sa ne sincronizam si sa avem o vacanta in patru, dar parca depinde numai de noi ... Lorelaim, eu sper sa nu scoateti pampoanele prea curand, due date e 14 septembrie si as vrea sa stea bebe acolo cat mai mult ca tare bine ii e si lui si mie (inca). Ma duc sa vad poze cu Mara Nicole, bafta Romanitza in continuare in meseria de mamica, lasa grijile si "look at the bright side" ! Pe curand, Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +33s cu [am] "Life's a journey, not a destination"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lorelaim Ica - bine ai revenit [pup] M-am gandit tare mult la tine... si mai ales la soricelul cel cumintzel Christinutza [pup] Multa-multa sanatate ii doresc puiutzei mici [flo]
[pup] [flo] si numai bine Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ica, multumesc Diana, multumesc Denisa,multumesc Ana, multumesc mamaana, multumesc fetelor care ati citit si ati trimis un gand bun...iertare daca am scapat pe cineva la numaratoare[pup] Ica, ma gandesc ca infectia asta a soricelului sa nu urce la rinichi, ca apoi dati de alta belea...eu sunt predispusa la nfectii renale, am avut si infectii cu Ecoli, si pielonefrita, si multe altele, iar aici le tin sub control cu suc de cranberrie, suna banal, dar e antibiotic natural in ceea ce priveste infectiile sistemului urinar...Ma gandesc deseori la soricel si o chestie simpla sa previna infectiile urinare e sa o trimiti des sa faca pipi, ca sa goleasca bladder-ul (uita-te la mine cu termeni englezesti) sa nu aiba timp sa dezvolte bacterii... pupici la toti copilasii din sezatoare Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...