Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri23


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata dragelor!

 

Sper ca ati fost cuminti si v-ati curatat bine cizmele aseara, sa aiba unde sa puna Mos Nicolae ceva cadouri, nu? [aho][pk]

 

Niniaid="purple"> ce mai faci? [pup]

alinushcaid="purple"> ma bucur din tot sufletul ca simti asta [:I], din pacate nu stiu sa te ajut cu raceala micutului, dar poate au ocazia fetele sa intre si sa-ti dea vreun sfat.Sanatate muulta si pentru micuti si pentru voi [pup].

babyid="purple"> dap, am CM dar doar gratie Duphastonului, altfel...cine stie cand si daca as mai avea. Am facut pauza vreo cateva luni, ca nu mai dadea nici Duph.rezultat ok (aveam numai asa...o tentativa de CM) dar se pare ca s-a normalizat dupa ce l-am reluat.Ce fac printesele? [pup]

 

Va [pup] si va [grup] pe TOATE !

 

 

 

 

[8**]

" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

id="purple">

Empty arms

Bio

Poz(n)e

Me

Povestea unui licuriciid="navy"> id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

In primul rand un mare La multi ani!id="red"> tuturor ce poarta numele Nicolae, Nicoleta.

Si sper sa va aduca Mos Nicolae cele mai minunate cadouri, multa sanatate si sa fiti fericite.

 

Cristina, mamica fericita de [zana] Eva Mariaid="red">

 

Port in suflet povestea licuriciului Emmaid="red">

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinushca s-ar putea ca cel mic sa nu faca prea urat la viroza ca e alaptat 100%. Al meu al mic a facut o viroza cand avea 2 luni. A fost rau doar ca avea nas infundat si era greu cu somnul. Mi-a prins teribil de bine batista bebelusului. Daca nu face febra nu-i da medicamente. Evident e bine totusi sa il vada un medic. Cu cel mare nu-ti face griji e o reactie absolut normala, e gelos pe atentia care i se acorda celui mic, in cateva luni o sa fie mult mai bine. El e si micut inca si nu intelege de ce a aparut puiul ala mic si e asa bagat in seama de mama LUI!!!. Vrea atentie si o obtine indiferent daca intr-un mod pozitiv sau negativ. MUlta sanatate la toti!

 

Lau, Ninia, imi pare rau ca tot nu se arata bebe... DAr uite ca vine un an nou, cu alte sperante...

 

Michelle, asa e, e frumos de Sarbatori cu copilasi dragalasi... La noi se apropie insa si ziua cand fetita noastra draga a plecat in Rai, duminica ii facem pomenirea de 4 ani. Nu-mi vine sa cred ca ar fi avut 4 ani jumate si mi-e greusa nu ma gandesc uneori ce frumos ar fi fost sa fi fost cu toti 3 copiii mei sanatosi... Mi-a fost insa tare drag ca am visat-o noaptea de Sfantul Andrei. N-am mai visat-o de foarte mult timp, de fapt n-am visat-o decat de vreo 2-3 ori desi tare mi-as dori.

 

Pepsi, la multi ani cu mare intarziere!!! Superbe pozele, o familie grozava!

 

Pupici la toate

 

 

Irina, Daniel (28 Mai 2004) , David (27 Iunie 2009) si ingerasul drag Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am zis ca ma intorc ..n-am mai apucat[:I]

abia acum am vazut cu calm din pozici...

Flavia cu intarziere sper ca primesti urarile de bine(desi am fost la un pas..mereu am stat cu gandul asta :(

[s]La multi ani fericiti , sanatate si numai bucurii..sunteti o famile superba , va ador!!![olala]

 

baby _r te inteleg[flo][pup]..

stiu cum te simti ..cand sunt perioade "negre" , ai impresia ca nu mai iesi la liman..

eu un sper sa reusiti ca la anul sa o dati pe printesa la gradi si sa-ti gasesti cate ceva .... nu pentru munca in sine, cat pentru "schimbarea de decor" face mult! multa putere mami si forta!

 

lau iote ca n-am stiu de duphastonul e asa de util a fost o perioada cand a tb sa-l folosesc si eu..dar nu mai vreau sa-mi aduc aminte de acea perioada..

acum imi trece asa prin cap citindu-te ca defapt poate el e cel care m-a ajutat totusi...cine stie...

o sa-ti zic decate ori intru ca iti urez bafta din tot sufletul meu si Ninie la fel..pana cand nu va vad cu bebe in brate ... of... cat ma gandesc la voi.DD ajuta ! [ruga]

 

alinushca sper ca sunteti mai bine! si sper ca i-au trecut crizutele cavalerului mai mare!

eu una zic ca e normal, prima aveai tot timpul numai pentru el, iar acum trebuie sa-l imparti cu bb mic...dar poate reusiti sa-l faceti sa va inteleaga si sa accepte situatia si sa va fie si voua mai usor!

ma bucur ca creste bine bebe Nectarie si ca nu e colicios[pup]

va doresc numai bine!

michelle am simtit cam "scurt " mesajul(ca nu-mi vine altfel sa ma exprim) deobicei ne spuneai cate cva de Lukas..imi lipseste sa citesc cum povestesti tu de el[il].. dar a fost deajuns sa imi imaginez scena voastra cu micutul langa voi [olala]

dana sper ca sunt mai bine baietii si sper sa recuperezi din odihna va pup cu drag!

 

no, ca nu mai stiu ce sa mai adaug..

revin mai tarziu ca trebuie sa trimit mesajul mi-e frica sa nu-l pierd ..am mai patit azi deja odata.. si chiar ca nu as mai avea chef sa reiau...

revin si cu detalii despre noi.. pe scurt suntem bine..dar am avut o perioada tare naspa in care credeam ca nu mai ies la suprafata s-a lasat chiar cu "sechele".... asta e... ce ne e dat "absorbim", dar trebuie sa mergem inainte!

 

va pup cu drag pe toate si va doresc numai bine!

 

"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"id="red">id="size1">


Stefania, mami de [zana] Stefaniaid="Trebuchet MS"> (22.12.07)

Steluta stralucitoare de Craciunid="brown">id="size1">

[pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intram si noi tarziu sa va salutam, ca se pare.....din pacate ca nu mai avem timp de nimic in ultima vreme.

se apropie sarbatorile si alergam dupa cadouri, cumparaturi pt. masa de craciun..........facem curat...etc

stiti si voi cum e.

sunt foarte fericita ca si Bianca si Maya sunt sanatoase si nu au racit.

sper sa tina minunea pana dupa anul nou si sa avem niste sarbatori fara evenimente [:D][:D][:D]

am vazut ca Alinushca are probleme cu cel mic....sper sa fie deja mai bine si sa ii fi trecut raceala si sa nu fii racit si cel mare.[pup][pup]

eu cu somajul am terminat de umblat, acum nu mai avem decat sa asteptam sa vina banii acasa......[:D][:D]

fug in pat, ca ma trage Bianca la [nani][nani], azi am cam umblat cu ea pe drum si e obosita, desi a dormit dupa masa.

va salut pe toate fara sa enumar pe nimeni, pt. ca mi-ar lua prea mult timp si sper sa am timp sa mai intru sa vad ce faceti, pana de sarbatori.[:)][:)]

 

 

 

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu printesa mea

poze octombrie 2010!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!!!!!!

noi ne apucam de facut mancare......ca ieri am umblat mult pe la cumparaturi si nu am mai avut timp sa gatim.

asa ca am intrat repede sa va salut si sa va las o cafeluta fierbinte pt. cand va treziti.

Bianca ma ajuta cu legumele, e foarte haioasa.

eu le curat si ea le pune in chiuveta la bucatarie sa le spele tati.....

uneori nu imi vine sa cred ca am fost asa de norocosi si ca o avem pe Bianca langa noi.

dar este si ne face foarte fericiti.

in fiecare zi face ceva nou,vorbeste din ce in ce mai clar si ne intelegem foarte bine cu ea.

ma simt implinita ca mama si asta ma face sa trec peste orice greutate, ma face sa sper si sa am puterea de a spera ca in viitor si pe plan profesional voi fii dinnou bine!!!!!!

[pup][pup][pup][pup] pe toate!!

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu printesa mea

poze octombrie 2010!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

cam slaba miscare zilele astea pe forum.

cred ca toate suntem aglomerate cu pregatirile de sarbatori...

noi aseara am facut in sfarsit[cubrad][pegeam]si am terminat de decorat casa de sarbatorii....[:D][:D], o sa pun poze in cateva zile.

Bianca a participat si ea, a ajutat-o pe mami sa puna globuri in brad.....dupa aceea, mami le punea in brad, Binca dupa ea le dadea jos............a fost o adevarata aventura pana am reusit sa il punem pe masa bradul gata impodobit, dar ne-am distrat cu piticuta noastra tot timpul.

e fericita ca vine Mos Craciun si abia asteapta cadourile.......

va [pup][pup] pe toate si spor la treburi!!!!!!!!

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu printesa mea

poze octombrie 2010!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa nu uit ca vreau sa va anunt ceva pe toate:ne-am inscris la concursul Klorane Baby-Chic Bebe, cu o poza de anul trecut.

inscrierile se fac pana pe 10 ianuarie.

pe urma incepe votarea.

cand apare si poza noastra o sa o pun sa o vedeti.

poate ne votati, daca va place buburuza noastra in poza. [:D]

 

 

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu printesa mea

poze octombrie 2010!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...