Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri23


Recommended Posts

buna!!!!!!!!!

michelle , ninia [pup][pup], de fapt va [pup][pup] pe toate

eu am luat-o din timp cu tratamentul si nu a evoluat raceala.

nasul e bine....[:)][:)]

Bianca a reusit sa doarma azi noapte si acum e un pic mai bine.

de la antibiotice a inceput sa i se rupa infectia si tuseste mititica.

in rest e mai bine, nu mai face febra si nu mai e asa maraita.

si noi de revelion vom fii cu batistutele dupa noi.

oricum nu plecam de acasa, doar o sa coboram la masa inainte de 12 sa ciocnim un pahar si in rest o sa stam in camera la noi, ca nu vreau sa ia si Maya raceala.

va [pup][pup] pe toate!!!!!!

eu azi sunt la bucatarie, fac salata de boeuf, ieri am facut supica de galusti pt. fetite si ciorbita de perisoare pt. noi.

maine pregatim aperitivele, fripturica la cuptor.

cu dulciurile se ocupa sora mea si raciturile mi le trimite bunicuta.

asa ca sper sa fie bine maine.

spor la treaba tuturor!!!!!

 

 

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu printesa mea

poze octombrie 2010!!!!!

poza Concurs chic bebe-Klorane baby:[zana]bab.jpg[zana]id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va dorim un 2011id="red"> care sa va implineasca toate dorintele si asteptarile, plin de sanatate, fericire si bani, iar celor care inca il asteapta pe bb - sa vi se indeplineasca dorintaid="purple">

 

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

 

*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[cheers][bis]UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE LUCRURI BUNE!!!id="red">

[bum]

Sa va bucurati de fiecare clipa in parte petrecuta alaturi de copilasii vostri si progresel lor !!!

sa fiti iubite si fericite alturi de jumatatea voastra pereche si

sa stabateti orice obstacol ar putea aparea cu usurinta si convincere !!!

mult entuziasm in ceea ce va propuneti sa realizati!!!

si multa,multa sanatate si familiilor voastre !!!

 

numai bine va doresc si spor in toate!!! id="purple">id="Trebuchet MS">

 

 

"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"id="red">id="size1">


Stefania, mami de [zana] Stefaniaid="Trebuchet MS"> (22.12.07)

Steluta stralucitoare de Craciunid="brown">id="size1">

[pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA UREZ TUTUROR CA ANUL 2011 SA VA FIE UN AN CU PACE, LINISTE SI BUCURII ALATURI DE FAMILIE SI DE CEI DRAGI !id="size3">id="red"> [am][am]

LA MULTI ANI CU SANATATE !

SA VA DEA DOMNUL TOT CE DORITI,

ZILE SENINE SI FERICIRE,

LA MULTI ANI SA TRAITI!

VA FIE VIATA NUMAI LUMINA

CA IN LUMINA SA DAINUITI

PENTRU CREDINTA SI MANTUIRE

LA MULTI ANI SA TRAITI ! id="red"> id="size3">

[am][am]

da-ti click pentru o dedicatie pe care am incercat sa o dau aseara dar nu am mers netul prea bine:id="green"> id="size3">

[pk][pk]http://www.icq.com/img/friendship/static/card_16961_rs.swf[pk]

 

 

Roxanaid="red"> mami de [fetita]Bianca Maria 2 aniid="red">

 

poze cu printesa mea

poze octombrie 2010!!!!!

poza Concurs chic bebe-Klorane baby:[zana]bab.jpg[zana]id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI si din partea mea fetelor. An Nou fericit!!!!!

 

Voi reveni cu un alt mes.Suntem bine.Va pupam!!

 

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 2 princhideiAlessio Michele(2 ani si 6luni) si Mattia Gabriel(1 an si 2 luni). Ne pregatim cu mare nerabdare ptr [pegeam] . Asteptam si [cubrad] si [ninge]. Iar anul 2011 ne va aduce un cadou minunat : [patut] un fratior nou nout [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa ... BABY [pup]. Am asteptat sa fie adormiti copiii.Scrisesem mes de pe tel si in acelasi timp stateam de paza la Mattia ca vrea sa manance orezul de pe jos. [alcool] Stiti voi...orezul de la sorcovat.

 

Scuzati ca nu am mai intrat.....sau intamplat si multe....si nu prea fac fata sa "urmaresc" mai multe subiecte.De fapt, stiti cum sunt eu. Am perioada cand sunt foarte activa.....perioada cand efectiv iau pauza.

Deci sa incepem cu gradinita. Copiii sunt bine acolo. S-au acomodat. Au avut momente de plans, de jale dar au trecut. Mattia pare sefu' acolo.[pk] A fost mai rau acum ceva zile in urma cand un baietel a muscat pe Alessio.Si am avut de furca cu el cam o saptamana ca era practic terorizat sa mearga la gradinita.Si plamgea efectiv cu tranteli pe jos. Cu educatoarele "m-am luptat" putin in sensul cu modul lor de gandire si modul de a face.Ele pretindeau ca Alessio trebuie sa arate ca are caracter. Adica mai pe romaneste ca trebuie sa riposteze.Si eu tare m-am enervat ca nu sunt de acord cu acest lucru.cu faptul ca el ar trebui sa raspunda atacurilor copiilor. Ma rog...vreo 3 zile m-am muncit sa le fac sa inteleaga ca nu violenta e solutia si impacarea pacifista. Pana le-am facut sa inteleaga ca daca nu gasesc o solutie voi fi nevoita sa-mi retrag copiii. Gradinita particulara fiind....pare ca nu prea le convenea si asa am vazut ca au pus osul la treaba si Alessio a inceput din nou sa mearga cu placere.si asta e foarte important.

 

Acum racelile. Cum era si de asteptat mergand in colectivitate au racit foarte des si inca racesc. De fapt tocmai iesim dintr-o raceala destuld e puternica. Deci, otite, laringite, virusi intestinali....asta e. Mai naspa e ca Mattia reactioneaza destuld e naspa cu febra de peste 40 ° C. Dar am reusit cu bine sa iesim.

 

Acum eu: pana acum am racit de 2 ori.Cu tuse si nas infundat, dureri de masele de a trebuit sa iau si antibiotic.

Din pacate , durerile de spate s-au intensificat . Burta crescand, imi trage spatele de efectiv imi este enorm de greu. Am si nopti albe din cauza insomniilor, a durerilor, a gandurilor negre, a stresului. Drept urmare, vreau sa fac cezariana.Sper sa ma ajute D-zeu sa reusesc sa-mi rezolv. Aici in It nu se fac cezariene la cerinta. Dar sper ca, avand durerile astea de spate sa am un "atu".Daca pot spune asa. Oasele ma dor de mor noaptea cand tre' sa ma intorc sau sa ma dau jos din pat. Nu stiu cum sa fac.....Aaa ca tot intreba parca MICHELLE, am acum aproape 32 saptamani. Incredibil nu??? A trecut timpul asta ca nci nu mi-am dat seama cand.Asa sarcini sa tot fi avut. Sunt mult mai zglobie. Pe 30 am fost la eci si pare ca totul e ok. Daca pot spune asa dat fiind ca m-a tinut la eco fix: 2 minute si 42 secunde. Dupa o ora jumate de asteptat. Sper sa fie bine.

 

BB 3 e foarte activ.....uneori enervant de activ ca mi se baga sub coaste la ficat si efectiv nu reusesc sa fac nimic. Seamana cu Alessio cand era in burta.Sper totusi sa nu ii semene si cand iese.[ups] Ca la fizic sigur ii seamana.Cand am facut eco de 20 sapt....imi facuse doctorul 3 d si seamana perfect cu Ale si are nasul meu. Inca nu stim cum il vom chema.Greu tare la alesul numelui.

 

Ok, cam atat. Am DPN pe 1 martie dar sper pana in 20 februarie sa nasc deja.[pk]

 

 

Va pup si va doresc numai si numai bine!!!!

 


 

Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 2 princhideiAlessio Michele(2 ani si 6luni) si Mattia Gabriel(1 an si 2 luni). Ne pregatim cu mare nerabdare ptr [pegeam] . Asteptam si [cubrad] si [ninge]. Iar anul 2011 ne va aduce un cadou minunat : [patut] un fratior nou nout [loveyou] .

 

Pozici cu noi

id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...