Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri23


Recommended Posts

 

Remalissid="blue">-mult laptic si recuperare rapida!cand ai timp sa intrii sa ne spui cum a fost si cum este bebe![pup]

 

Alinushcaid="blue">-cum esti??[pup]

 

Lauraioanaid="blue">-bine ai revenit!!!!!Ce fetita mare si frumoasa ai![olala]

 

Pepsiid="blue">-ce mai faceti?cum este bebe dario?Cum este viata cu trei copilasi?mi.e dor de mesajele tale![pup]

 

L5845id="blue">-te admir pentru optimismul si rabdarea ta![pup]

 

Minunea noastra mult asteptata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Remaliss refacere rapida si bb sanatos si papacios! am zis ca intru eu mai cu calm..dar nu mai stiu cu ce sa incep[:I] tocmai de asta uneori aman sa-mi fac curaj. fetelor nu va suparati, imi sunteti tare dragi! ma gandesc mereu la voi, doar ca nu prea am dispozitia necesara, mereu, sa intru .. asa ca sa spun cateva fugitiv , am mai facut-o, dar ma simt aiurea dupa, nu reusesc sa spun cate ceva pentru fiecare. sper sa ma intelegeti si intelegeti ce vreau sa spun. va pup pe toate[pup] si inca odata imi cer iertare[iartama]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

STEFANIA stai linistita ca eu una te inteleg si cred ca si fetele.[pup]

 

MICHELLE tu ce faci? Planuri ptr bb 2??[:D]

 

MCRISSA ce mai faci????? Cum esti?? Hai poate mai intri sa ne povestesti despre voi. Ai rezolvat problema cu hidrocelul?

 


 

Mami [9cer]de [tren] Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(1 anisor!!).......si in martie barza ne va vizita.[:)]

 

Pozici cu noiid="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io am termenu saptamana viitoare, Sambata dar sunt pregatita psihic si pt asteptatul pana la 42 de saptamani daca e ok lichidul ca nu am semne prea clare ca s-ar apropia ceva. Asa ca merg pe shest, va citesc si stau cuminte asteptand [:D] remaliss sper ca sunteti bine si asteptam vesti frumoase de la voi! [pup] Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 39 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor!

Suntem acasa de 2 zile si incercam sa ne adaptam noii situatii.Asa cum stiti am nascut luni,de dimineata.Tudor la nastere a avut 3,6 kg si 53 cm. Refacerea mea a fost mult mai rapida decat la cezariana precedenta, dar operatia in sine a durat mai mult, probabil si pentru faptul ca mai am o cezariana la activ.

PeTudor il iubesc la nebunie, e atat de frumos si de dragalas, l-as tine tot in brate.Atat de mult am asteptat momentul sa-l pot stange la piept si sa-i multumesc lui Dumnezeu ca e sanatos. Am trecut prin multe sin sarcina cu el, era sa-l pierd, dar Dumnezeu ne-a ajutat si avem un copilas sanatos.

Acum ne luptam cu alaptatul, nu vreau sa-i introduc formula, aplic toate variantele pe care le stiu sa pot alapta cat mai mult.Pana acum e relativ ok, dar mi se pare ca vrea la san cam des, din 2 in 2 ore.Posibil sa nu se sature...

Cele care ati alaptat, imi puteti da niste sfaturi din experienta voastra?

 

Alinush, ce putin mai ai si tu! Pana la urma nasti natural?

 

Revin, trebuie sa-i fac baie lui Tudor, se agita deja in patut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigura ca e super dragalas si ca mori de dragul lui! Abia astept si eu! Baga ceai de chimen si anason 1-2 litri pe zi. Ecam dubios la gust dar pe mine m-a ajutat sa am lapte in excess, moment in care am oprit ceaiul. Eu asa trag nadejde ca o sa nasc natural. Trebuie sa isi faca si corpul meu treaba pentru chestia asta. Eu cred ca a, facut tot ce am putut omeneste si de la asta pana la reusita numai Dumnezeu poate ajuta. Cum e cu cezariana si cu 2 copii, BTW ? [:)] Si cum a reactionat Rebeca la Tudor ? Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 40 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinush, beau ceaiuri cat n-am baut in viata mea.Sper sa fie cu folos, cel putin pana acum e relativ ok.

Rebeca a reactionat extraordinar de bine la sosirea noastra acasa.Mereu zicea "vai, ce dagalas si micut e bebe MEU!"[:D] Din pacate a cam racit si a trebuit s-o las pentru cateva zile la mama, ea ar sta tot timpul langa bebe, dar nu pot risca si nu fac impridenta asta sa-l imbolnavesc.

Ai povestit cu Serafim despre Siluan? Conteaza sa-i vorbesti, sa-i explici, sa-i spui sa te ajute cand il vei aduce pe Siluan acasa, sa-ti dea pampersul pentru el, etc. Mereu ii vorbeam despre Tudor si uite ca a avut rod, deocamdata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo] La multi ani sarbatoritilor si sarbatoritelor de azi! [pup] Alina, pai Serafim are abia 2 ani. Intelege el o tona de chestii dar cu vorbitul suntem in faza de invatat cuvinte si pocit, adica n-a ajuns sa lege din proprie initiativa 2 cuvinte... deh unii baieti sunt mai lenti la vorbit. Nu imi dau seama chiar deloc ce anume intelege din ce ii povestim de fratior, sau ce impresie ii face chestia asta. Ramane o surpriza pentru cand il vom aduce acasa. Hopefully saptamana astaa !!!! [:D] Mami de [avion] (28.10.2008) si [gravi] [url="http://lbdf.lilypie.com/mmM0p2.png"]bb2[/url] s 40 [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI TUTUROR CARE ISI SARBATORESC ZIUA DE SF. MIHAIL SI GAVRIL!!!!! [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Remaliss sa iti traiasca baietelul nou nascut!!!!!!! refacere rapida si mult laptic pentru pitic!!!! [pup][pup][pup][pup] alinushca nastere usoara si iti tin pumnii sa nasti cat mai usor posibil.[pup][pup][pup] Eu mi-am dorit sa nasc normal, dar din pacate nu a fost posibil. michelle [flo][flo][flo] sa ne traisti si sa fii sanatoasa!!!!! ancadragoman stiu ca pe 4 a fost ziua de nastere a lui Maria, dar nu am putut intra sa iti dau un mesaj..asa ca ........iti urez cu intarziere: LA MULTI ANI, sa iti traiasca printesa Maria, sa fie sanatoasa si cat mai cumintica, sa asculte de parinti si sa va iubeasca mult!!!!!! va [pup][pup] pe toate fara exceptie.....si imi pare rau ca nu am suficient timp sa scriu mai mult si mai des..... Roxana mami de [fetita]Bianca Maria 2 ani [url="http://www.flickr.com/photos/11432933@N08/"] poze cu printesa mea[/url] [url="http://community.webshots.com/user/baby_r7"]poze octombrie 2010!!!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...