Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV IASI (4)


Recommended Posts

Va doresc tuturor sa va indepliniti visul cel mai de pret,acela de a deveni mamici![flo][flo][flo]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128813"]CAP1[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134216"]CAP2[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136820"]CAP3[/url] Omini Clinic informatii utile: www.ominiclinic.ro e-mail: adi_bors@yahoo.com str Grigore Ureche,bl B6 Martie,Iasi tel/fax:0232216260 0728450098 pt fertilizari: prof. Mircea Onofriescu + dr Adrian Bors preturi: - FIV z3 -1700e + medicatia de stimulare (1000 - 2000 RON) - FIV z5 -2000e + medicatia de stimulare - ICSI -2000e + medicatia de stimulare - IA 400 RON inseminare + 450 prepararea spermei+100ron monitorizarea -proba sperma donator 300-600e- lucreaza cu Banca Cryos Danemarca www.cryos.dk http://dk.cryosinternational.com/donor-semen/reservation/english-version.aspx -Inseminare artificiala fac mai multi dr la Omini Clinic Alte cabinete unde se face IA: -Medis- dr. Mihaela Grigore: 200 RON (IA + preparare sperma) -Avicenna- dr. Razvan si Demetra Socolov -cab. prof. Onofriescu (langa Billa) Laboratoare pt analize: -Medicaltest(Omini Clinic) -Praxis, Profamilia, Biomed, Larmed, Synevo Analize necesare pt FIV/ IA: - profil hormonal ziua 3: FSH, LH, estradiol, progesteron (obligatoriu ziua 2/3), - testosteron, prolactina, DHEA, cortizol (orice zi) - profil hormonal ziua 14 (ziua ovulatiei): FSH, LH, estrdiol - profil hormonal ziua 21 (la o saptamana dupa ovulatie): progesteron, estradiol - HSG - spermograma/ spermocultura sot - analize zoonoze (anticorpi: Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma, Toxoplasma, Rubeola, Citomegalovirus, etc. - test Papanicolau din secretie vaginala - analize uzuale de sange: HEMOLEUCOGRAMA, UREE, CREATININA, GLICEMIE, CALCEMIE, TGO, TGP, GRUP+RH, COAGULOGRAMA asteptam si alte informatii[flo]
dumnezeu ma va ajuta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu stiu daca sint eu asa de norocoasa ,dar poate va port noroc voua de aici,va doresc un capitol nou cu reusite dumnzeu sa va ajute cine mai stie /are ceva info de trecut pe prima pagina va astept cu drag,sper sa nu fi suparat pe nimeni[flo][flo]
dumnezeu ma va ajuta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor,eu ma simt super ok,deja imi era frica sa fac celioscopia ,gindindu-ma cit de greu mi-am revenit data trecuta,dar avind in vedere ca acum a fost doar de verificat a fost super ok... de multe ori uit si ma apuc sa urnesc aia ,sa fac cealalta [:D]... am vorb si cu dr meu de la Polisano,care astepta cu interes rezultatul si daca va fi ok la CM din August(adik sa am folicul pe CM natural)voi face ultima inseminare din viata mea dar se pare ca plecam la drum cu aceleasi sanse,fiindca totul e ok asa cum a fost si inainte,dr meu mi-a zis ca pur si simplu la noi nu este sa fie [q]... asa ca cum va decide dumnezeu asa va fi... va pup pe toate[pup]
dumnezeu ma va ajuta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa bafta tuturor fetelor la capitol nou. O asteptam pe silc, sa ne dea vestea buna cu test pozitiv. Si pe celelalte fete, toate cu test II cat mai repede. Noi suntem bine, se pare ca suntem doua, ceea ce mi-a confirmat banuielile. Asa ca am adaugat carucior roz la semnatura. Va pup pe toate. Cu drag, Noi trei. [gravi]17[fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silc, imi pare sincer rau , stiu ca nimic nu te poate consola acum asa ca ma rog sa ti dea Dumnezeu curaj sa mergi mai departe[flo] bytzi, ma bucur ca esti bine, multa bafta la inseminare, sa stii ca cine deschide capitol nou aici ramine insarcinata, uita te la amir[pup]. amir[pup][pup][pup] [pup] pentru tine si bebelina, ma bucur ca e fetita si ca sunteti amindoua bine! Vanessa80, cum a fost la consultatie , ce impresie ti a facut dr. Dracea? bitza20 tin pumnii sa fie bine azi la consultatie si te astept si pe tine cu impresii. Fetelor eu de miine plec in concediu asa ca atunci cind ma intorc sper sa va gasesc pe toate cu vesti bune[flo] sophie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...