Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV IASI (4)


Recommended Posts

Va multumesc pentru sfaturi, chiar mi-au prins bine. Din fericire, la mine nu se pune problema diferentei mteriale, ci a profesionalismului medicilor, de aceea nu as vrea sa risc si sa pierd vremea. Zilele astea ma documentez despre FIV in Ungaria si promit sa va comunic decizia luata. Multa sanatate tuturor si numai vesti bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata, ne strangem la [cafea]cum faceam pe vremuri?[:D] Cele care au trecut printr o IA, imi pot explica si mie ce se intampla la monitorizarea din z9-10? Adica...acum am inteles ca se uita sa vada daca sunt foliculi. Daca sunt mai departe iau pregnyl ca sa se sparga si la max 72 ore de la pregnyl fac inseminarea? Daca nu sunt foliculi ce se intampla, care sunt urmatorii pasi? intrerup stimularea si incep luna viitoare ceva mai puternic? Pupici pt toate fetele si sa aveti un wk de vis [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bitza,am sosit la cafea [:D] azi iti va face o monitorizare sa-ti masoare foliculii si endometru si in functie de dimensiunile foliculului vei continua stimularea si probabil vei mai face o monitorizare luni si apoi iti va zice cind sa faci pregnylul peste tot unde am facut eu IA :la Sibiu,la Giulesti,la Chisinau,Gynera se face pregnylul la 24 ore inainte de IA (nu's la Omini cu cit inainte de IA se face),caci zice ca in max 36 de ore de la pregnyl se sparg foliculii daca nu sint foliculi se intrerupe stimularea,ceea ce nici nu vreau sa aud de la tine,ai inteles? iti tinem pumnii,sa nu ne tii mult pe jar[:D]
dumnezeu ma va ajuta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bytzi am inteles sa traiti! [:D] Eu am zis 72 de ore in nestiinda de cauza...dar ai dreptate tu. Sa dea Dumnezeu sa avem foliculi ok si sa reusim luna asta(la mine e prima data dupa 1 an cand macar pot spera). ieri imi povestea socrul meu ca m-a visat insarcinata si eram intr-o bluza verde. Si imi zicea ieri ca "sa stii ca mie mi se implinesc visurile" si i-am spus sa mearga repede sa-mi cumpere o bluza verde [:D]. Am niste emotii, m-am stare sa stau pe scaun, as pleca catre Iasi si pe jos acum, ma uit la cea dn 5 in 5 min..Offf ce ti-e si cu femeile astea...nerabdatoare. pupici[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata dragele mele, imi cer mii de scuze ca nu am putut intra in wk pe net...am un router de .... si nu ma puteam loga la internet. Nu aveam stare vroiam s va cer parerea si voua. Hai sa va povestesc ce am facut vineri.Am ajuns la Omini nu am asteptat foarte mult ca am si intrat, am mers la eco si m-a cam chinuit putin dar a trecut. Rezultatul: 2 foliculi de 12 mm si 1 folicul de 10 mm si endometrul de 5,5 mm. Dr mi-a zis sa mai fac menopurr inca 3 zile (vineri, sambata si duminica) si luni, adica azi sa merg iar la el la monitorizare. Acum spuneti-mi voi...e de bine, e de rau....ca eu nu stiu, e prima stimulare la mine si nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Azi am emotii si mai mari, sunt cam stresata, daca nu au crescut foliculii....din cate am inteles ar trebuie sa fie macar de 16 mm. Bytzi...tu azi mergi si tu la monitorizare.....iti tin pumnii sa fie ok, ma voi gandi la tine. Pupici si sa aveti o saptamana frumoasa [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...