Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV IASI (4)


Recommended Posts

bitza20 e de bine, ai raspuns la stimulare. cu ce ai facut stimularea puregon? gonalf? azi ar trebui foliculii sa mai fi crescut pana la 16/17. la 17mm foliculul se da pregnyl iar la 36 de ore cu aproximatie faci inseminarea. endometru este cam micut, tre sa fie minum 8, pana azi a mai crescut cu siguranta. tine-ne la curent. bafta multa, iti tin pumnii. bytzi ce rezultate ai avut la eco? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bitza20, stai linistita ca e de bine, foliculii mai cresc cam cu 1-2 mm pe zi , deci azi ar trebui sa-i ai de 16-17 mm, poimiine faci pregnylul si pe joi inseminarea , endometrul mai creste si el odata cu foliculii, plus ca va mai creste si de la pregnyl.Stai linistita, nu te mai stresa si multa bafta!!!pentru endometru am inteles ca se mai practica aplicarea de gel oestrogel pe brate sau pe burtica, cred ca inca nu e tirziu sa l aplici, eventual consulta si medicul.La endometru mai improtanta decit marimea e structura lui, inainte de ovulatie trebuie sa fie trilaminar, adica in 3 straturi.Si ce e mai importnat si mai important, nu te mai stresa si comporta te ca si cum ai fi graviduta deja (de mi as putea asculta sfaturile tare bine ar fi[:D]) sophie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bitza,stai superrrr,3 foliculi [olala] ufff ce mi-as dori si io....nu este cazul sa ma repet ,sint deacord cu fetele,probabil iti va mai da sa faci si azi un menopur si apoi pregnylul,iti urez bafta sa fi crescut incontinuare foliculii,caci am auzit si cazuri cind s-au resorbit sau au stagnat ,dar nu te stresa ca o sa fie bine...[pup] despre mine [bang],cu cita emotie am asteptat ziua de azi si[bang][bang][bang]dezastru z10 -ovare de dimensiuni mici,un folicul de 9mm pe ov sting si endometru de 3,8mm....ce sa mai zic...oricum nu va creste foliculul incit sa ajunga la maturitate caci eu am CM de 24-26 zile...asta e...dr de aici mi-a zis ca poate sa fie si de la laparo,desi eu nu cred sa aiba vre-o treaba voi vorbi cu dr sa vedem ce zice,poate fac luna urmatoare stimulare si ii voi zice ca vreau sa incerc cu puregon poate raspund mai bine,problema e ca eu trebuie sa fac cu 100ui /zi(2 fiole) va pup pe toate bitza,iti tin pumnii in continuare
dumnezeu ma va ajuta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bytzi cu ce ai facut stimulare?gonalF 75Ui? pt endometru ai luat ceva?cycloprogynova? gonalF este numai pt creare foliculi spre deosebire de puregon care joaca rol dublu. stimuleaza ovarele sa produca foliculi si creste si endometru. nu are nimic daca tre sa faci 100UI/zi. eu am facut si 175UI/zi si nu am avut nici un simptom nou. mi-am amintit ca pt fiv ca sa raspund mai bine la stimulare,eu produceam doar 2 foliculi buni restul mici si prosti, dr. mi-a prescris si diphereline de 0,1mg timp de 4 saptamani. dupa cele 4 saptamani am inceput stimularea propriu-zisa(injectii cu puregon), si poate din cauza asta am avut mai multi foliculi. v-am pupat.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silc,dipherelin se da pt infibarea ovarelor inainte de FIV ori o singura daza de 3,75 in z22,ori 0,1mg zi din z22 pina aprox la punctie dar nu si la inseminare, eu acum am mers pe CM natural,doar ce am luat eu vitamine,ceva naturiste pt endometru.... am avut luni cind nu am luat nimik si totusi aveam fol si endo frumos eu am mai facut la alte inseminari stimulare cu 150ui gonal dar am avut tot un folicul,de aia as incerca acum cu puregon...am vorbit cu dr meu si mi-a zis sa mai repet odata eco pe la sf saptaminii sa vedem ce se intimpla tu 175ui puregon ai facut la Fiv? pup
dumnezeu ma va ajuta[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...