Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

operatie laparoscopica dr Tutunaru


Recommended Posts

Buna ziua tuturor! Trebuie sa fac o operatie laparoscopica la dr Tututnaru pt niste chisturi pe ovar si va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra (cele care ati trecut printr-o astfel de experienta). Cum e clinica?E OK dpdv al conditiilor igienico-sanitare? Ce anestezisti au? Cum decurge operatia? In cit timp v-ati revenit dupa operatie? Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am facut operatia pe 4 oct .Am ajuns pe la sapte fara un sfert in fata portii clinicii ,am intrat ,la parter chiar pe dreata la intrare este vestiarul te schimbi daca ai tu halat si papuci daca nu iti dau ei tot, si te ia sus la receptie unde dai buletinul . Completezi niste acte de acord al operatiei te duce apoi in sala de operatie te pregateste te anesteziaza te opereaza si te trezesti in salon sau chiar in sala .Iti baga perfuzii vreo doua dar scapi de ele repede ca curg repede.Eu nici nu lam vazut pe DR .a venit dupa cateva ore si a vorbit cu mine .Vreau sa spun ca eu mam trezit imediat dupa operatie mam simtit foarte bine am vrut sa plec dupa doua ore acasa dar nu mau lasat asistentele nu ma durut nimic decat pe drum spre casa am avut putin o stare de voma,Mai ramai vreo doua trei zile cu abdomenul putin balonat de la gazul care til baga . mia dat si dvd cu operatia dar probabil ca a fost una mai complicata eu avand uter unicorn.si multi dr credeau ca am sinechie uterina . Eu zic sa te duci cu toata increderea pentruca eu am mai facut 3 laparo si nu se compara asta cu celelalte .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Buna DIDI, si eu ma voi fi operata pe 12 nov de catre dl dr la clinica, eu am sactosalpinx trompa stanga. Am emotii, dar din cate citesc observ ca n-ar trebui, sa ma incredere. Am o intrebare. In afara tarifului, mai trebuie sa "dai"cuiva ceva? Sau aici nu e ca in comunism? Va doresc sanatate multa![pup]
Citat:
citat din mesajul lui didi24
Si eu am fost operata tot pe 6 oct, tot laparo la Dr.T. la clinica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...