Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Condica Salajencelor. Capitol special 100


Recommended Posts

Sal'tare Imi plac mult rochitele! Auzi, ma gandesc, nu e cam riscant sa le cumperi asa fara sa le probezi? Se mai pot returna? In afara da, dar la noi.... E adevarat ca prea multe optiuni nu ai prin impreujurimi, dar n-ar strica sa dai o fuga la Cluj, poate gasesti ceva interesant. Zic si io, nu te supara! Eu-s bine, ma lupt cu somnu[:D] uneori gandesc prea mult....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor !!! Yo amu aterizai de la cosmetizare ... in rest scarbici, casa , la piscina cand e cald la Criseni ... Catelul s-a acomodat foarte fain cu noi si noi cu el. Suntem toti topiti dupa el. Abia asteptam sa venim care de pe unde sa vedem ce face. Cand e cald il duce coleg dimi in Criseni , iar cand termin eu serviciul merg dupa el, iar seara il aducem aici E prea micutz sa-l lasam pe afara sau in garaj. Si e cuminte. Doarme mult. Noapte plamge dupa noi daca se trezeste si nu e nimeni prin preajma lui. Mno ... cam cu asta ne umplem timpul . Suntem de-a dreptul indragostiti de el. I-am facut deparazitare interna si externa. Mai urmeaza tura 2, apoi vaccinurile. Apoi ii vom implementa un CIP si ii vom face carnet de sanatate sa-l putem lua cu noi peste tot. Merg sa-mi pregatesc spanac pentru maine. Azi am vitamine. Mai calc si ceva haine. Poate mai trec pe la voi [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, de ce ii implantati cip?Si eu ma tot gindesc daca sa ii pun sau nu si inca nu stiu sigur.Oricum, au zis ca, in caz ca ne hotarim sa-i punem, o sa i-l puna atunci cind o sa il anestezieze pentru sterilizare.Da, e mai usor de identificat in caz ca se pierde, dar pentru asta trebuie sa il duca cineva la un centru unde au cu ce sa-l "scaneze", sa citeasca cine-i el si al cui e.Cu un medalion la git cu numele si numarul de telefon ma gindesc ca ar fi mai usor de anuntat de catre oricine ca s-a pierdut...Nu stiu, dar asa ma gindesc. Niste cunostinte de-ale noastre care au pisica s-au dus o data la padure, la vreo 70-80 de km de aici si au facut accident cu masina, s-au dat peste cap, pisica s-a socat si a fugit vazind cu ochii si ei au crezut ca au pierdut-o. Au plins dupa ea (dupa el, mai bine zis, ca era baiat) vreo saptamina buna, pina cind au primit un telefon ca Sam e acasa la cineva, aparea in curte sa manince cu pisica casei. S-au dus si l-au recuperat, fericiti. (l-au dus la medic la consult, si apoi la citeva sedinte la psiholog, ca era cam socat, asta in paranteza fie spus - stapina lui era nebuna dupa el) Si unde i-ati facut patutul la cusi? Noi i-am luat ieri la Rudy o "canapea", a fost dragoste la prima vedere. A mirosit-o, a "scormonit-o", a probat-o cu dintii, s-a dat peste cap in ea, apoi si-a luat fiecare jucarie si a dus-o acolo, pe rind, de zici ca le facea cunostinta cu cuibul lui.Apoi dupa ce s-a mai agitat prin casa, s-a oprit si s-a cuibarit in ea, cuminte, si nu s-a mai miscat de-acolo.Se gindea probabil ca o sa isi petreaca noaptea acolo.Pina l-am mutat cu ea cu tot in patratelul lui, si dupa aia a dormit dus. A, am uitat sa mentionez ca ii pica dintii.E stirb in fatza, are 2 lipsa de jos.Probabil e gata sa inceapa clasa intii[:D], atita-i de figura!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui piticutz
Adriana, de ce ii implantati cip?Si eu ma tot gindesc daca sa ii pun sau nu si inca nu stiu sigur.Oricum, au zis ca, in caz ca ne hotarim sa-i punem, o sa i-l puna atunci cind o sa il anestezieze pentru sterilizare.Da, e mai usor de identificat in caz ca se pierde, dar pentru asta trebuie sa il duca cineva la un centru unde au cu ce sa-l "scaneze", sa citeasca cine-i el si al cui e.Cu un medalion la git cu numele si numarul de telefon ma gindesc ca ar fi mai usor de anuntat de catre oricine ca s-a pierdut...Nu stiu, dar asa ma gindesc. Niste cunostinte de-ale noastre care au pisica s-au dus o data la padure, la vreo 70-80 de km de aici si au facut accident cu masina, s-au dat peste cap, pisica s-a socat si a fugit vazind cu ochii si ei au crezut ca au pierdut-o. Au plins dupa ea (dupa el, mai bine zis, ca era baiat) vreo saptamina buna, pina cind au primit un telefon ca Sam e acasa la cineva, aparea in curte sa manince cu pisica casei. S-au dus si l-au recuperat, fericiti. (l-au dus la medic la consult, si apoi la citeva sedinte la psiholog, ca era cam socat, asta in paranteza fie spus - stapina lui era nebuna dupa el) Si unde i-ati facut patutul la cusi? Noi i-am luat ieri la Rudy o "canapea", a fost dragoste la prima vedere. A mirosit-o, a "scormonit-o", a probat-o cu dintii, s-a dat peste cap in ea, apoi si-a luat fiecare jucarie si a dus-o acolo, pe rind, de zici ca le facea cunostinta cu cuibul lui.Apoi dupa ce s-a mai agitat prin casa, s-a oprit si s-a cuibarit in ea, cuminte, si nu s-a mai miscat de-acolo.Se gindea probabil ca o sa isi petreaca noaptea acolo.Pina l-am mutat cu ea cu tot in patratelul lui, si dupa aia a dormit dus. A, am uitat sa mentionez ca ii pica dintii.E stirb in fatza, are 2 lipsa de jos.Probabil e gata sa inceapa clasa intii[:D], atita-i de figura!!
[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] banuiesc ca stapana avea nevoie de psiholog... [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] eu cand aud de asa ceva ma gandesc cati copii din Africa mor de foame in timp ce unele cucoane din lumea buna duc matzele la psiholog si imi vine sa ma rascol nu alta...[alcool][alcool][alcool][bang][bang][bang][q][q] Cami fain povestesti de Rudi. Parca mi-l imaginez pe canapeaua lui.[:D] Promite-mi ca nu o sa umbli cu el pe la psiholog. [:-@][:D] In rest, ce sa zic? Sa creasca mare si sa roada cati mai putini papuci! [:D] Slaba miscare in Salaj azi, desi a plouat si s-a racorit. Azi dupaamiaza nu am avut curent vreo ora, in timp ce apa a venit abia pe la 4 [alcool] [pup] [url="http://community.webshots.com/album/570575613Jjtdro?start=0"]Dulciuri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noa trec si eu pe la voi sa nu ziceti ca am disparut... La noi e Saptamana medievala si daca aveti chef sa vedeti ce si cum e, am scris pe blog, am pus poze... In rest bine, maine am ultima zi de munca, imi pare rau ca s-a terminat asa repede...azi am avut sedinta particulara cu sefa(adica inlocuitoarea ei, ca sefa e in concediu) a fost de ambele parti cu laude si ma asteapta cu drag sa muncesc la ei [:D]. Am primit si un cadou, cica asa primesc toti vikarie la sf de munca. Luni intru in alta meserie, aceea de mama de scolarita, incepe Silvia scoala...Apoi peste 2 saptamani incep si eu scoala si ma intorc la laborator la practica. Oti, eu ma gandesc cand aud de ceea ce spune Cami, ca poate oamenii aceia care isi duc animalele la psihologi, contribuie cu donatii si catre copiii din lumea a 3-a...sa stii ca sunt multi oameni care voluntariaza pentru Crucea Rosie in foarte multe feluri(stau la spital pe coridor si ajuta pe cei batrani daca au nevoie de indrumare, ii duc cu carucioarele pe rotile daca se deplaseaza greu, altii vand in targ spre ex acum 2 colege de ale mele de la lab au vandut painici facute de ele acasa, suc facut de ele...ca voluntare la Crucea Rosie...iar exemplele pot continua) sau poti sa iti alegi pe net pe diverse site-uri cate un copil sau un batran(chiar si din Ro, am intalnit o femeie in varsta care avea asa un batran la o casa de batrani din Buc si contribuia lunar cu o suma ca ajutor, apoi a fost in Buc sa-l cunoasca si sa vada conditiile din casa de batrani, despre care mi-a spus ca erau dezastroase)...in fine, se poate ajuta in multe feluri numai sa vrei. Nu ca eu mi-as duce motanul la psiholog, chiar daca as avea bani si as ajuta copiii...sa nu ma intelegi gresit. Cami, simpatic Rudy! Si motanul nostru face numai nebunii...Noi l-am dat jos cu scara pe Morgan din pinul din spatele casei in care s-a urcat in cateva secunde si nu mai avea curaj sa vina jos(era la vreo 7-8 metri inaltime). Acum am si eu un stres...ca il las singur afara si se urca intr-un copac si nu mai vine acasa...Inca il plimbam cu ham si lesa...(sper sa nu primesc hohote de ras, dar aici lumea isi plimba pisicile cu lesa, sunt la magazine lese si hamuri speciale pentru pisici...pana invata locurile din jur si poate fi lasat in siguranta...) dar vrea tot mai mult afara. I-am luat o chestie care se pune la gat pe zgarda(da, pisicile poarta si ele zgarda) in care e o hartiutza cu numele pisicii, adresa si numerele de tf ca sa stie in caz ca se pierde si il gaseste cineva, unde sa-l aduca sau sa sune... Gata, pauza de net s-a terminat, ma duc sa termin mamligutza cu branza ...va [pup] si ne mai auzim... [url="http://paul-mihaita.blogspot.com/"] fii alaturi de Mihaita[/url] [url="http://vorbele.blogspot.com/"] vorbe de copil...[/url] [url="http://salmi-foto.blogspot.com/"] Hobby[/url]
[url="http://www.nazdravani.ro/"]nazdravanii[/url],[url="http://site.neogen.ro/alinasabau/index.html"]Alina [/url]
[url="http://salmi-ladrum.blogspot.com/"] calator de profesie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafeaua e servita duamnelor [:D] Miha, asa o fi nu zic nu, da tot mi se pare ciudat. Zau. Oi fi io mai limitata da si pe discovery cand vad cate un spital pt animale si ma gandesc doar la ce conditii sunt aici in spital ma ia cu nervi. [alcool] [url="http://community.webshots.com/album/570575613Jjtdro?start=0"]Dulciuri[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oti multam de cafei[pup] chiar azi ii ziceam lui colegu ca ar trebui sa faca faculta de psiho, el are oricum modulul pedagogic, sis a deschidem o clinica la Tg Mures[:D]ca am putea face bani frumosi, o sa fie un nou trend si acasa[alcool] cat despre conditiile de spital, io cred ca alea is spitale particulare[:)]da oricum nu are importanta. va doresc o zi excelenta tuturor[pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...