Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(64)


Recommended Posts

Catty ce placere sa te "revad"[pup].

 

Manuelita succes cu pasaportul ca ai de umblat dupa o gramada de acte si nu prea stiu functionarii nostrii cu ce se mananca asta.

 

 

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

intyrebare...nu am nevoie acu , dar daca vrei sa ieshi cu copilul aflat in plasament din tzara, pentru o vacantza, se poate? ...s-a mai raspuns cumva..ca tre' o "unda verde" din partea cuiva...dar mi s-a spus ca de cite ori s-ar dori asta...tre ' luat acordul mamei...e adevarat? shi daca trebuie ( la recomandarea medicilor, programat sau de urgentza) sa faci o interventzie chirurgicala copilului aflat in plasament trebuie, la fel, acordul mamei...asha o fi????

 

gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi da, e nevoie de acordul mamei indiferent de situatie.Exista o situatie in care mama e decazuta din drepturi si se numeste pentru copil un tutore.E o procedura greoaie si e mai simplu sa fie declarat copilul adoptabil.

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manuelita, ma bucur din suflet pentru voi si pentru fetita! Te asteptam, cu drag, sa ne povesteti emotiile prin care ai trecut, dar si clipele ce de multa vreme le-ai asteptat. Le-ai descris cum nu se poate mai bine. Multe pupicuri si o calda imratisare![pup]

 

Catty, si de voi mi-a fost dor. Ti-am vizitat albumul, este o scumpa fetita. Te astept cu poze noi. As vrea si eu o surioara pentru Lau, dar nu vrea tati. Poate este din cauza mea, pentru ca.. nu prea am insistat. Nu stiu....oricum daca ma hotarasc cu adevarat va anunt. [pup]

 

Viseaza la tot ce iti doresti, iar daca exista persoane care te vor critica pentru ca visezi, o fac pentru ca ele au uitat sa viseze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui SoriLea
Noi...dezamagiti, ne-au amanat pt 17 sept, iar DUDUIA, nu a catadicsit sa vina, pt ca nu a vrut ea, ea vrea in octombrie ca asa vrea muschii ei, eu ce pot sa fac in cazul asta??? Deocamdata nimik, doar ca ne lungim la infinit aiurea pt ca asa vrea ea. Nu mai pot, am stat ieri si azi intr-un stres maxim, nu doresc nimanui sa treaca prin ce-am trecut eu, e cumplit de greu.Acum astept data de 17 sept sa vedem ce va mai fi si atunci.
align="right" id="quote2">SoriLea, imi pare nespus de rau pentru situatia prin care treci.Te rog din suflet nu uita ce ne-ai invatat pe noi, fetele ce inca ne asteptam puiutii in viata noastra - RABDARE SI MULTA, MULTA CREDINTA.Pup mamica si puiutul ei Razvanel si sa dea DD sa va fie asteptarea usoara si mai ales inteleapta, si cand spun inteleapta vreau sa fii mult mai diplomata decat duduia; aceasta diplomatie este in interesul tau.[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Postat pe 27.08.2008 08:20

 

matei22

 

Localitate: CONSTANTA

 

cum poti sa ajungi sa adopti un copil nou nascut

multumesc celor care poate or sa mi raspunda.

sora mea a nascut pe data de 22 un baietel a trebuit sa il declaram si eu iam spus (Matei - Valeriu - Matei reprezinta dar de la Dumnezeu si Valeriu dorinta de a invinge, invingator)..... in urma unei rel pasagere... ea a aflat ca este insarcinata cand era in 6 luni si nu a mai putut sa il dea afara ... noi familia am aflat in ziua cand a nascut si parintii nu ii permit sa tina copilul ea fiind studenta si singura... este o minune de copil o doare sufletul sa renunte la el dar stie ca alaturi de ea nu va fi fericit ........este un copil perfect sanatos si foarte foarte frumos speram sa fie o minune pentru cineva care isi doreste f mult daca stiti pe cineva interesat astept un rasp pe bybyka_ks@yahoo.com

 

Album

 

 

am gasit acest mesaj postat pe saitul

http://www.reclamamascataatentie/forum_Adoptarea_unui_copil_nou_nascut_7353.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astfel de mesaje sunt bineinteles numai pe bani!!

Stim din sursa sigura ca se dau doar ca sa scoata niste bani de la oameni care nu mai stiu ce sa faca sa aiba un copil!

Eu nu am incredere in asa ceva.

parerea mea...

 

Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui simo_75
astfel de mesaje sunt bineinteles numai pe bani!!Stim din sursa sigura ca se dau doar ca sa scoata niste bani de la oameni care nu mai stiu ce sa faca sa aiba un copil!Eu nu am incredere in asa ceva.parerea mea...Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga
align="right" id="quote2">Si eu sunt 100% de acord cu ce a scris Simo.Adevarul este, ca sunt persoane care aduse la disperare de indolenta si nepasarea celor de la DGASPC si nu numai (ma refer la intreg sistemul de stat din romania : asistenti sociali, judecatori, etc), recurg la aceasta practica.Sincer, din aceleasi motive ca cele enuntate mai sus, intr-o zi am fost tentata ca sub o falsa identitate sa abordez o astel de "viitoare mamica", dar am revenit cu picioarele pe pamant inaite de a pune in practica tentatia.Simo, draga mea, rabdare [bang][bang][bang]si tutun sau [alcool]o bere rece ! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...