Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79
Fetelor as vrea sa adopt o fetita de 3 ani care e si bolnavioara. Azi am aflat de caz. Azi m-am hotarat. Care ar fi procedura? Ce ar trebui sa fac? Cat ar dura....Va multumesc din suflet pentru eventuale raspunsuri![flo]Larisa Mamica de Alexia [zana](13 iulie 2006) si aspiranta din nouhttp://www.flickr.com/photos/32393475@N00/
align="right" id="quote2">Larisa, care-i acum statutul fetitei? Adica, e adoptabila?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele,

 

iata ca a sosit momentul mult asteptat. Maine sunt programata la cezariana, pentru a audce pe lume cea de-a treia minune din familia noastra, pe IRIS TEODORAid="red">.

 

o sa va tin la curent si binenteles ca revin cu poze.

 

Pupici.

 

Miha, mami fericita de [bonjovi] Matei (16.01.2008) , [zana] Laura (30.09.1997) si [gravi] 39+ [fetita]

"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miha74
dragele mele,iata ca a sosit momentul mult asteptat. Maine sunt programata la cezariana, pentru a audce pe lume cea de-a treia minune din familia noastra, pe IRIS TEODORAid="red">.
align="right" id="quote2">Miha, Dumnezeu sa va ocroteasca.Te asteptam cu drag ! [pup][pup][pup][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07
Citat:
citat din mesajul lui larissa_79
Fetelor as vrea sa adopt o fetita de 3 ani care e si bolnavioara. Azi am aflat de caz. Azi m-am hotarat. Care ar fi procedura? Ce ar trebui sa fac? Cat ar dura....Va multumesc din suflet pentru eventuale raspunsuri![flo] Larisa Mamica de Alexia [zana](13 iulie 2006) si aspiranta din nouhttp://www.flickr.com/photos/32393475@N00/
align="right" id="quote2">Larisa, care-i acum statutul fetitei? Adica, e adoptabila?
align="right" id="quote2">Stiu ca e lasata la orfelinat de mica apoi a fost in grija unei maternale care a abandonat-o in spital acum cateva zile ( inainte sa implineasca 3 ani). Nu numai ca a abandonat-o dar a plecat si cu lucurile personale ale fetitei. [:-@] Fetita are cancer si 4 operatii pana acum. Din cate stiu urmeaza si operatia 5. O sa merg sa o cunosc si sa ii duc hainute la spital, joi.Larisa Mamica de Alexia [zana](13 iulie 2006) si aspiranta din nouhttp://www.flickr.com/photos/32393475@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha mult noroc si te asteptam cu poze [pup].

 

Larisa trebuie sa iei legatura cu DPC-ul.Daca maternala a abandonat-o in spital e un caz foarte grav.Dumnezeu sa te ajuta sa-ti duci dorinta pana la capat.

 

 

 

Ei sunt norocul meu : id="purple">Razvanid="orange"> si Mariaid="limegreen">

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.id="purple">id="size3">

id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt Larissa 79 : in primul rand trebuie sa afli daca este adoptabila, sau daca poate deveni adoptabila, vei afla de la DPC, apoi trebuie sa faci demersurile pt a putea deveni tu persoana adoptatoare, adica: faci un dosar la DPC,iti spun ei cum, apoi cursuri, si in final obtii un atestat de parinte adoptator, astea dureaza cam 2-3 luni; mai sunt si alte chestiuni dar depinde, difera de la judet la judet, ; nu e chiar simplu, dar daca D-zeu ti-a dat acest gand bun, urmeaza-l.Mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

De ceva timp ma bate gindul de a adopta un copil. Pina acuma am facut 3 fertilizari in vitro, din care ultima a fost oprita din evolutie. Intre timp am inceput sa sun pe la directia protectiei copilului sector 6 si mi-au spus ca trebuie sa depun contractul locuintei in copie legalizata. asa este, mie nu mi se pare normal acest lucru. Poate sunt eu putin paranoica, dar la cite am auzit m-a speriat acest lucru.

Si mai am o problema cu certificatul medical. Am vorbit cu medicul de familie si mi-a spus ca nu are certificatul medical tip A5. Voi ce stiti de acest certificat.

Va rog daca poate sa ma lamureasca si pe mine cineva. Va multumesc mult.

A si mai am o problema. Domiciliul din buletin este in sectorul 6, dar noi avem o casa unde locuim in sectorul 5. Unde depunem actele, in sectorul 5 sau in sectorul 6. Bine asta ar fi cea mai mica problema, pentru ca putem sa ne facem buletin pe sectorul 5.

Va multumesc mult

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...