Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spitalul Giulesti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dar de ce trebuie sa dai ceva?! Numai nu reusesc sa inteleg... Ti-a cerut cineva ceva? [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.marius.rdsor.ro"]Pagina familiei[/url] /[url="http://secure.smilebox.com/ecom/openTheBox?sendevent=4e5449344d7a51784e4877784d4441324d7a51334f413d3d0d0a&sb=1"] Tot noi[/url] / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] / [url="http://www.youtube.com/user/mariuspernes"] Video [/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Am sa-i raspuns intai lui marius..... dar intai vreau sa te intreb (sunt noua pe aici si nu cunosc nici moderatorii nici membrii): esti insurat? ai copii? Sa-ti raspund de ce sa dai bani? Pentru ca acesta este sistemul nostru ticalosit....trebuie sa dai spaga sau bani, cum vrei sa-i zici la doctori, asistente, ospatari (cand te duci sa bei o berei si sa mananci o pizza, banuiesc ca lasi un bacsis, nu?), manichiuriste, etc. Daca osptarului iti da mana sa nu-i lasi ceva, sau manichiuristei, etc.....la doctori....hmm.....cand iti depinde viata de ei, cand copilul pe care il astepti de 5 ani vine si tu ca mama cu burta la gura speriata toata si cu dureri cumplite te temi ca poate nu se naste sanatos sau mai stiu eu ce.....nu te joci cu lucrurile astea. da, intr-adevar si noi gresim ca mentinem aceasta stare, de a da bani............dar cine risca oare......ce mamica, ce tatic....sa faca o mica revolutie pe pielea lor?? Eu am dat bani dupa nastere, toti s-au comportat frumos cu mine si fara sa le dau bani. Dar le-am dat de bucurie si fericire pentru ca s-au purtat cu profesionalism cu mine si cu bebe si ca nu ne-au periclitat viata. Probabil ca o sa spui ca s-au comportat normal, asa cum trebuie sa se comporte niste cadre medicale.....da, probabil ca asa e in alte tari.....dar cate cazuri nu au fost de vieti pierdute din cauza medicilor, indiferentelor celor din spital, etc? Eu pe pielea fetitei mele nu risc... si acum sa-i raspund deutzei29. In primul rand mult succes, curaj si sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos. Tocmai am dat un raspuns unei alte viitoare mamici, la o intrebare similara. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142465 Andra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am tot 32 de saptamani si aceeasi problema ca si tine. Nu prea stiu cit merge spaga. Din cite am citit eu nu este un tarif normal si depinde si de doctorul cu care nasti. Sunt persoane care dau 500 de lei pentru o sarcina normala sunt persoane care au dat si 1000 de lei tot pentru o nastere normala. PArerea mea este ca fiecare da dupa cum are si cum poate. DIn cate am auzit o cezariana ar merge cam 200 de euro. De ce faci cezariana??? Cind ai DPN??? Eu pe 15 nov. 2009 si o sa am un baietel si nu vreau cezariana chiar daca o sa am dureri. Tu ce ai auzit cum merg preturile stii ceva??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna.NU nasc prin cezariana din placere [bang]am probleme cu ocii am o miopie medie dar am tensiunea oculara foarte mare si e riscant(glaucom)azi m-a programat si pe mine.luni ma interneaza pt.analize si marti scoate si bebeul[comoara].trebuie sa le dai ceva ca se uita la tine ca la felul 14 si nu te baga nimeni in seama daca nu le bagi ceva la buzunar.da la doctorita trebuie sa ii bag cam 6-700lei si la anestezist 2-250cam asa merge acolo.dar ma uitam la o treaba ca mi-a dat nr de tel.al altui doctor ca daca se intampla sa nu o gasesc pe ea in spital si nu poate venii sa-l sun pe dr.Cristescu ca el vine si la 3dimineata la spital.adica ea urmareste toata sarcina dar daca se intampla ceva te ducii la altul[batcap]mie cel putin mii s-a parut o mare lipsa de profesionalism din partea ei.si m-a avertizat vezi ca de vineri pana luni dim.nu ma gasesti,adica vezi cum faci sa nu nasti[bang]dar asta e traim in romania si...dar mai am si eu o intrebare se mai da lapte gratuit pentru sugari(eu stau in sectorul 6)si daca da sa imi ziceti ce acte trebuiesc si unde ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si tot despre preturi la moasa trebuie bagat ceva la buzunar10-20lei asta la nastere normala ca la cezariana nu ai moasa si la neonatolog cam 50lei cand va vedeti cu el si plus la asistente 5lei si la sefa lor 10lei ca sa te mai bage si ele in seama cu un asternut o camasa de noapte curata.asta la stat ca stiu pe cineva care a nascut la euroclinic si a dat 9000lei dar cu factura fiscala dat la mana[alcool](cine isi permite....)nastere usoara micha29 si iti povestesc peste 2saptamani ce se mai da prin spital,sarcina usoara de fapt![gravi]+39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la neonatolog nu am dat nimic nici prima data nici a doua oara. Prima data nu mai stiu de ce, a doua oara consulta bebeii pe banda rulanta a sa ii externeze si nu am avut timp. La moasa am dat prima data 50 ron a doua oara 80 pentru ca a fost de milioane. Mamoasa, atenta, de fiecare data era cu zambetul pe buze si ma incuraja. Roxie, Denisa [zana](23 decembrie 2005) si Mihnea [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

micha29.am vecina de la parter care a nascut tot asa acum 2saptamani tot la Giulesti si a dat 500lei la doctor.ea a ales epidurala si a trebuit sa mai plateasca inca 300lei la anestezist desii ii spusesera inainte sa isi cumpere de la farmacie chitul.deci cred ca dai foarte bine pacat ca unele nu scapa asa usor[bang].sarcina usoara in continuare si sa-i faci multe poze burticii ca o sa-ti fie dor de ea eu inca nu am dat-o jos si mi-e dor de ea[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.azi am fost la spital sa ma internez ca maine(marti)eram programata la cezariana.am ajuns cu bine ma duc sa-mi fac internarea ma duc la garderoba unde am fost tratata ca la un lagar de concentrare si luata pe sus ,gata mergem la sala de nasteri sa tii se faca analizele si nu ai voie decat cu vata,prosop si cam atat deci incepe sa rascolesti tot bagajelul dupa ele[bang],ajungem la sala de nasteri unde urla efectiv la tine sa iti inchizi tel.ca daca nu ramai fara el.acolo daca nu stai bine cu inima e de rau am stat acolo 2ore cu inca 8gravide care erau pe punctul de a naste si tipau saracele si se vaitau si nimeni nu le dadea nici cea mai mica atenti.ce m-a socat foarte tare e ca una de etnie avea TBC si nu purta masca si nimeni nu ii zicea nimic de masca sau altceva,alta udase patul si cerea asternut curat si asistenta i-a dat replica daca nu stii sa-ti pui vata intre picioare bine asta e.dupa ma transfera in salon si ne duce in sir indian la eco si dai pe scari cu gravidutele care abea merg printre care si colega de salon care are febra mare si sinuzita.acolo mai stam 2ore ca doc.asista la o nastere si dau nas in nas cu d-na dr.Hodovanu si o intreb la ce ora ma opereaza la care imi zice ca ma invoieste sa merg acasa si sa vin maine ca nu are sala de op.asa ca maine ma internez iar si poate miercuri ma opereaza si vine mult asteptatul bebelus [ruga].v-am scris tot ce s-a intamplat nu ca sa va sperii cum am facut eu azi dar sa stiti la ce sa va asteptati de la vestitul giulesti.e inadmisibil,lipsa de profesionalism si stiti treaba cu picatura chinezeasca tortura cu nervii tai.[q]sper cand vin acasa sa va dau alte vesti poate mai bune fata de cele de azi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...