Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spitalul Giulesti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Si eu trebuie sa nasc la Giulesti, insa pana acum n-am ajuns sa vad spitalul, dr la care sunt m-a chemat doar la cabinetul privat. Ce ma sperie e ca nu stiu care-s conditiile, daca exista rezerve sau cate paturi sunt intr-un salon, daca toaleta e individuala fiecarui salon sau e pe hol, daca bebe ti-e adus langa tine... care-s preturile... Eu stiam de cu totul alte sume, ceva de genul : 400E medicul (banuiesc ca in banii astia intra si mana a doua) e vorba de cezariana, 100E anestezistul (nu stiu daca tb cumparata trusa de epidurala) si 100E neonatologul. Imi par destul de mari sumele, dar macar ai cumva sansa sa ajungi intr-o rezerva? Iar la asistente... habar n-am!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deutza, sincer, cred ca exagerezi. Este un spital de stat, f. bun, medicii sunt buni profesionisti. La Ec. daca se intampla ceva cu copilul crede-ma ca tot salvarea aia superspeciala de la Giulesti vine sa-l ia sa-l duca la neonato la Giulesti sau Polizu, cu toate 'nspe milioanele care se dau. Am scris si eu despre atentiile care se dau (la final, cine doreste sa multumeasca unor maini si minti si suflete de aur) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=142465"]aici [/url]: rein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am nascut intr-un final un baietel de 3,450kg si 51 de cm[:D]scor 10 sanatos tun.Cat despre preturi ce sa mai zic fara nici o exagerare toti au un joc de sold de te sperii.la doc i-am dat 700lei la anestezist 250 si la asistente nu mai zic.daca vrei rezerva trebuie sa vb.cu medicul tau si e 50lei pe zii si sunt 2paturi in camera toaleta la fel ,la cezariana ai salon cu 4-6paturi cu toaleta in camera la etajul 1 si daca nasti normal la etajul2 cu 6-8paturi in camera si toaleta pe hol[q].ai program fix de alptare( dimineata la 6,9,12,15,18,21,24)la asistente dai cate 5lei pt.toaleta si pansat asta am facut noi la cezariene la nastere normala nu stiu,la asistenta sefa cate 10lei daca venea si iti facea cate ceva dar asta nu e o regula impusa de nimeni(ca sa nu ma certe Marius)dar se poarta bine cu tine in general la partea cu mancare stau cam prost dar e spital,cat despre chitul de epidurala pe unele fete le pune sa cumpere pe unele nu depinde de doctor.dar bine ca am scapat de acolo si suntem bine acasa la noi.pana la urma dai cat vrei la doctor nu se vorbeste de sume de 400de euro de loc asa ca nu va speriati,as fii dat si eu mai mult ca s-a ocupat de mine d-na.doctor dar te mai gandesti si ce te asteapta cand ajungi acasa si nu sunt nici eu nici sotul directori si nu ne dau banii afara din casa,dar cam asa se da la o cezariana intre 6-1000lei si nasterea normala 500 toata lumea vehiculeaza aceleasi sume,au un neonatolog super bun dr.Dambeanu ioan care e in varsta si nu am cuvinte in fata lui la modul cum vb cu tine si iti explica tot ce vrei sa stii,copilul nu ti-l aduce in camera(eu am avut noroc cu o cunostinta de la terapie copii si mii l-a adus 5min.la terapie intens.)acum trebuie sa fug ca ma striga datoria de mamica si sunt una foarte fericita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna chiar bine ce ai scris de Giulesti. E bine ca exista posibilitatea de a sta in rezerva, cei 50ron/zi sunt cu chitanta sau...? Nu prea conteaza, important e sa stai omeneste. Deci pt rezerva, tb sa aranjezi cu medicul si nu cu asistenta sefa. Ha, ha, deci pe mine ma vor linsa celelalte mamici daca vor afla ce mi s-a cam transmis mie ca tb sa dau. [:D][:D][:D] Din pacate, se prea poate sa stau mult in spital, bebe al meu nu a crescut asa cum tb, asa ca acum tb sa aflu cum e la neonatologie... [q] Cosi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut de 2 ori la Giulesti. Datorita doctoritei ginecolog. Da, e groaznic...insa, m-am simtit in siguranta atat eu cat mai ales copiii. Stiam ca sunt medici foarte buni acolo si stiam ca suntem pe maini bune. Nu as naste in alta parte! [url="http://by.lilypie.com/UoGup2.png"]Mara[/url] si [url="http://by.lilypie.com/MWckp2.png"]Matei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cosicel multa sanatate tie si lui bebe si stai linistita o sa fie bine pentru bebe,o sa fie bine tratat,au grija deosebita fata de copii stiu asta ca am vazut multi cu probleme de greutate,le dau ei daca nu ai lapte din prima le dau glucoza si nan dar ai sa vezi ca va fii totul bine si nu o sa stati prea mult acolo.cu rezerva ti-am zis fetele vorbeau direct cu doctorii lor dar cred ca poti vorbii si cu asistenta sefa are ea gura cam mare dar e de treaba(cea de la cezariene de pe etaj).multa sanatate[flo][baietel]+22de zile[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici, Cu banii cum ati procedat? Cand ati dat anestezistului si moasei, asistentei exemplu? Inainte, dupa? Am tot citit impresii si sunt impartite... De doctor nu imi fac probleme, sigur ma va trata la fel si daca ii dau dupa... Oricum, eu nu stiu sa dau spaga, mai ales la doctori...mi se pare penibila situatia...desi la noi in Ro e cat se poate de normala in spitalele de stat. [pup] Merci [gravi] 35+ [fetita] bebelinda Andrada Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...