Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(30)


Recommended Posts

Pisi si mie mi-a placut tare remarca Elenei.

Acum cu soacra ce sa spun .... nu cred eu ca pleca din casuta ei pt o perioada prea lunga de timp. Chiar vorbeam cu sotul si am ajuns la concluza ca mai mult de 2-3 saptamani nu ar rezista la noi.

Eu am o soacra ok (ne vedem foarte rar). Totusi a locui impreuna implica multe si nu cred ca ar mai fi totul asa de roz.

Cristina mi-am gasit si eu un terorist in birou. Am avut si dimineata un schimb de replici mai dure dar macar s-a inteles care e punctul meu de vedere.

Ancuta ce mai faci fata draga? Nu mai dai nici un semn.

Acusica ma intorc iar la oalele mele. [pup]

 

Pisi te rog sa scri ce melodie. Mor de ciuda ca nu pot sa o ascult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui nma
Pisi te rog sa scri ce melodie. Mor de ciuda ca nu pot sa o ascult.
align="right" id="quote2">Azi v-am oferit DJ Project cu melodia "Hotel"! [pk]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)! Povestea unui LICURICIid="red">"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">Clubul miorlaitorilorZiua Pisoiasilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Multumesc de sustinere fetelor![pup]

In dimineata asta sunt mai linistita. CRed ca multele ore de somn pe care le am la bord sunt devina si neaparitia domnului cu pricina in peisaj. Vb aseara cu soata mea si cred ca stiu de ce se comporta asa: din cauza ca acum cateva luni am ridicat o problema legata de niste bani si cred ca nu le-a placut ca cineva isi da seama ceea ce fac ei... Asta este daca sunt contabil la origine nu pierd niciodata simtul intrarilor si iesirilor dintr-un cont...

Pupici fetelor si sa aveti o zi superba!

 

Cristina si Roxy (2.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning trupa, oriunde te-ai afla!

 

Micul dejun este gata, asa ca poftiti, va rog, la bunatati: [papica][papica][papica], [cafea][cafea][cafea], ceai, capucino, ciocolata calda, laptic si fresh-uri proaspete!

 

Power play-ul zilei vine de la Rob Thomas si se numeste: "Lonely No More"

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=y7jBa_rvtQo[/tube]

 

Am si eu o nelamurire: pana la urma incepe scoala in 14 sau nu??? Am asa o groaza de sistemul asta autohton de invatamant, de-mi vine sa ma dau cu capul de pereti! De 20 de ani, in mintea guvernantilor, prin reforma invatamantului inteleg schimbarea structurii anului scolar, a modului de examinare gen bacalaureat, teste nationale, teze unice si ... cam atata! Dar programele gem de informatii inutile si mult prea multe, stilul de predare este greoi si absolut neatractiv, gen azi proful dicteaza, elevul scrie, maine proful asculta elevul reproduce ce-a scris dupa dictare! Va spun sincer: mi-e groaza de ziua in care copiii mei vor incepe scoala!!! ABSOLUT GROAZA![bang][bang][bang]

 

Voi ce mai faceti??? Dar puiutii vostri???

 

[pup] si plec, ca nu-s o prezenta prea agreabila azi! [:I]id="Times New Roman">id="size3">id="red">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat mai de stat acolo, Cristina? Ce vei face cand te vei intoarce, ai deja niste planuri?

 

M-am lamurit: fusese o simpla viroza. Ma voi bucura altadata de o veste mare.

 

Saptamana viitoare o serbam pe socrela pe 8 sept, e ziua ei onomastica. Si am gasit tortul asta care mi se pare ceva deosebit. Nu imi place glazura insa, cred ca o sa caut alta, ca vreau sa fie un pic mai tare, cum e serbetul de cacao. Si cred ca o sa coc blaturile sambata si le asamblez luni.

 

 

 

 

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Razvan al meu are o perioada foarte buna, papa mult si doarme bine, e vesel, activ si eu pot spune clar ca e un copil fericit.

Nu vorbeste inca, nu spune cuvinte, daramite propozitii, dar ne intelegem si stie sa imi explice ce vrea.

Nu face puzzle-uri sau alte jocuri, nu stie culorile, nu stie cifre...

Dar stie care e pisica (mau), catelu' (ham), calutul (tii), trenuletul (tica-tica), masina (tru-tru), papa, apa, avionul (uuu), leul (har-harrrr - ca ala de la Metro Goldwin Mayer), ratusca (ma-ma..c), cocosul (co-coo), cioara (caaah, caah), nenea...

Stie sa roage frumos cu manutele impreunate, cand vrea ceva, stie sa dea din cap sa spuna multumesc, stie (din proprie initiativa) sa ne pupe cand ne supara.

Si ce imi place mie cel mai mult: alearga sa ma intampine cand vin de la serviciu si ma dragaleste si imi povesteste pe limba lui ce a facut el cat a stat cu bunicii.

 

Aseara am iesit un pic la plimbare pana la casa noastra cu masina cumnatului si cred ca nu l-am vazut niciodata asa fericit pe Razvan. Aproape chiuia de bucurie ca e cu noi toti, ca se plimba cu masina, ca merge la plimbare, ca vede copii vecinilor.

Si prin somn asta noapte spunea "pa, tru-tru, pa".

 

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenaid="red">, vrei sa crosetezi tu, singurica, tortul??? Sunt fana ta, jur! Pe mine m-a rugat Vladi aseara sa-i fac gogosi si pentru ca n-am putut rezista rugamintilor lui, iaca m-am pus sa-i fac! ... Crezi ca mi-au iesit asa cum visam eu??? [bang] Pe naiba! ... Nu zic ca nu sunt gustoase, dar ... nu-s cum am vrut eu! [q] Ceaa ce inseamna ca nu o sa mai fac "sportul" asta prea curand, pana o sa uit necazul![:-@]

Eu, sincer, te admir pentru talentul tau si pentru timpul pe care-l aloci prajituritului in bucatarie! [flo][pk]

[pup]id="Times New Roman">id="size3">id="blue">

 

Doriid="red">, mami de Vladucid="red"> [bonjovi] (17.10.2003) si Raducid="red"> [auto](15.10.2005)!

 

Povestea unui LICURICIid="red">

 

 

 

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'id="red">. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatraid="red">, orisicat de tare, se macina si trece standid="red">, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgandid="red">!"id="blue">id="Times New Roman">id="size3">

 

Clubul miorlaitorilor

Ziua Pisoiasilor

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi ce imi faci tu mie asa de dimineata [bang]. Nici nu sti cat sunt de stresata cu scoala. Eu inca nu m-am decis la ce scoala sa il duc pe Alex. La intrebare nu stiu sa iti raspund. Nu prea ma uit la tv asa ca nu stiu ultimele noutati.

Elena arata super tortul. Banuiesc ca si gustul e pe masura. Vestea buna o sa o primesti la timpul potrivit. Eu am vrut sa o programez pe Andra dar nu mi-a reusit (asi fi vrut sa nasc iarna-primavara).

Noutati despre mine: sunt racita cobza. Ieri am plecat mai devreme de la birou din acest motiv. Mi-am expediat copiii la tara sa nu ii virusez si pe ei. Cat sunt plecati o sa incerc sa imi mai fac ordine in proiecte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nma

Noutati despre mine: sunt racita cobza. Ieri am plecat mai devreme de la birou din acest motiv. Mi-am expediat copiii la tara sa nu ii virusez si pe ei. Cat sunt plecati o sa incerc sa imi mai fac ordine in proiecte.

align="right" id="quote2">


Ai grija sa te si odihnesti, altfel o sa lungesti boala. Eu asa patesc.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...