Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ingineri fosti, viitori...(30)


Recommended Posts

Buna dimineata! Otilia bine ai revenit! Deci sa inteleg ca ai plecat in Norvegia iar? Pai sa stii ca nici la noi nu este departe vremea de a ninge dar aici nu ninge din pacte ploua ... Eu te admir pe tine, pe Pisi si pe Nico si pe toate fetele cu mai mult de un copilas pentru ca sunteti niste mamici curajoase. Eu daca as putea sa mai am cred ca bucuria voastra ar fi contagioasa si pentru mine si m-as mai apuca de unul. Cand vb asa de frumos de cum cresc repede si cum se joaca mmmm parca imi vine si mie pofta de un laptos mic dar ma trezesc repede la realitate si imi dau seama ca r fi un copil chinuit cu o asa mama zurlie...[:D] Ancuta eu m-as duce cu ei in dinti pana in panzele albe si cu nenea de la OPC ca trebuie sa-i stii numele. In primul rand este lipsit de profesionalism si nu are ce cauta acolo si in al doilea rand este lipsit de respect ca sa zica ce a zis. Si de ar fi fost asa obligatia lui era sa investigheze cazul. Dar ii pun mandrele parul pe bigudiuri nevestei si pica ei la pace cu o amenda minuscula ca asa se face la noi din pacate... Nico deci ai luat-o in plin la servici... Asteptam cu interes pozicile. Eu am terminat ieri experimentel acum am cele 3000 de linii de date de pus in calculator decat[:D]... Voi fi gata pe saptamana viitoare cred. Va pupic si acum sa ma duc ca am juniorul meu de instruit si este un mare pampalica... Scuze dar mi-a ajuns. Pupici si sa aveti o zi super, super! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! Oti, ce bine sa te mai vad pe aici. Chiar ma intrebam ce e cu tine insa in nebunia din jurul meu n-am apucat sa si exteriorizez intrebarea. Stiu ca trebuie sa imi vad interesul, singura problema este ca am mai multe interese: si sa fac [bb], si sa imi pastrez job-ul (in perioada asta tb. sa tin cu dintii). Astia de la mine au cam inceput sa se uite chioras la chestii de genul: "lipsesc putin, am o treaba" sau "plec cu 1 ora mai devreme azi". Pana acum n-ar fi fost o problema, mai ales ca toti suntem cu bun simt si constiinciosi si recuperam in alte zile. Le tremura insa asa de rau scaunele sub fund englezoilor ca cea mai buna metoda pt a se apara e sa-i muste pe romani de poponet cu fiecare ocazie, justificata sau nu. Pisi, nu vreau sa reclam la OPC, am facut-o deja. Vreau sa reclam OPC pt ca sunt indolenti. M-am chinuit 1 saptamana sa inregistrez o reclamatie si cand, in sfarsit, am reusit, am fost luata peste picior. Cristina, in principiu cei de la OPC au 30 zile termen legal sa te informeze de rezultatul investigatiei si rezolutia gasita. Asa ca astept cu nerabdare. Daca va fi asa cum spui tu, imi voi pierde orice speranta ca ceva in tara noastra va merge vreodata asa cum trebuie. Nu stiu daca v-am zis ca am reclamat in Austria un angajat de la casieriile de pe autostrada ca ne-a furat de 10 euro cand am platit o taxa de tunel. Si, desi nu era in atributiile Politiei sa se ocupe de asta, ne-au ajutat totusi sa depunem reclamatie la compania care gestiona autostrada si facea incasarile. In mai putin de 1 luna am primit scrisoare acasa ca cererea a noastra a fost indreptatita si ne vor vira cei 10 euro in cont. Nu era o suma mare dar pur simplu din principiu am vrut sa facem reclamatie pt ca am fost prostiti pe fata numai din cauza faptului ca aveam numere de Romania si nu vorbeam limba germana. Oare ma pot astepta ca vreodata in Romania sa decurga lucrurile asa? Nico, 1 an nu e asa de lung pe cat pare cand vine vorba de construit case. Asa ca iti tin pumnii sa mearga treaba bine. Te-ai interesat de casele pe structura de lemn sau metalica? Mie mi se par o idee destul de ok, mai ales ca sunt si cu mult mai ieftine si in max. 5-6 luni ai casa gata si te poti muta in ea. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://family.webshots.com/album/560575706QeorwD"]CONCEDIU 2007[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu repede sa va pup dulce. Am ramas singura in birou, la ora 15 se termina programul. Otilia draga imi era dor de voi. Imi place cum povestesti de fete. Si eu asi fi vrut sa treaca timpul mai incet. Parca Andra a crescut prea repede. Anca eu m+am pierdut pe drum. Nu stiu de ce reclamatie e vorba. Sa inteleg ca au fost probleme la coafor_/? Off acum vad ca tastatura e prost setata dar nu mai stau sa modific. Elena mi+ai facut o pofta cu branzoicile.... eu tot raman restanta la mancare. Am ajuns la 55 kg. Azi mi+am comandat mancare la birou sa fiu sigura ca am o ciorbica. Trebuie sa plec. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, vreau sa va rog sa ajutati o fata de 26 de ani care are nevoie de tot ajutorul pe care il poate primi. La semnatura mea gasiti un link pe care daca-l accesati veti afla mai multe informatii. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://www.blogger.com/profile/15682496647701150608"]CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La multi ani Mariilor, Marinilor si alte derivate. Eu din campul muncii ca asa ii sta bine romanului plecat la munca in strainatate... Mai am vreo jumatate de ora si termin si ma duc un pic la shopping. Ma intorc maine dimineata la treaba iar. Ancuta eu ma indoiesc ca vei vede vreun rezultat dar iti tin pumnii sa mearga pentru tine. Eu nu mai am de mult incredere in sistemul din Ro dar asta sunt eu ... Nico spor la construit casa. Sper sa va iasa asa cum va doriti voi. Mie mereu mi-a fost frica de a ma apuca de asa ceva si apoi nu sunt buna de curte. Ma uit la mama cata munca este sa mentii frumoase straturile de flori si toate cele pe langa casa si sincer iti spun nu as putea sa o fac. Cred ca sunt generatia bloc si asa voi muri din pacate. Va pupic si sa aveti zi superba! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut branzoaice, placinta cu branza insiropata (care se mananca cu linugrita) si tarta cu branza. Si niste fursecuri cu ciocolata, ca aveam o ciocolata de casa care imi iesise prea amara (ca am pus prea multa cacao)si m-am gandit sa o valorific. Asa ca week-endul asta mi-am indopat familia cu dulciuri pe alese. Si bucuria mea cea mare e ca Razvan isi revine, au spart gingia deja doi canini si vad ca se mai pregateste o maseluta, dar a inceput sa aiba pofta de mancare si chiar a mancat bine placinta...el care nu suporta branza in general. Elena Isabela, mamica lui [url="http://family.webshots.com/album/571524692LWaxAe"]Razvan - Gabriel[/url] - 01.08.07
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cafea] multa cu laptic. Restul de bunatati le astept de la Pisi. Eu am nevoie de cafea intravenos daca se poate. Ar fi trebuit sa fiu fresh dar ... asta este. Cristina daca imi propunea cineva sa ma mut la casa in urma cu 5 ani asi fi refuzat din start. Eu sunt obisnuita cu piata la 2 pasi, magazine, banci, scoli. Stiu ca o sa fie greu dar cred ca merita pentru pustime. Sotul a fost mai greu de convins desi el a locuit la casa in oras. La curatenie nici nu imi vine sa ma gandesc. Greu reusesc sa pastrez ordinea in 50 mmp. Nu stiu ce ma apucat cu casa, stiu doar ca imi doresc tare casuta mea, cu terasa mare, cu loc de joaca pt copii, etc. Anca m-am gandit si la cea din lemn dar o sa fie pana la urma din caramida. Am stabilit cu sotul sa o vindem daca nu putem sa ne obisnuim acolo (pamantul e in oras, la 3 km de centru, dar parca tot imi e groaza cand ma gandesc la bona, cumparaturi). Daca ar fi pe structura din lemn s-ar vinde mai greu. Avem firme de constructii cu care colaboram si ne-au asigurat ca in max 6 luni va fi gata. Acum ne e greu sa alegem un model. Tot cautam. Elena mama da bucataresti nu gluma. Eu nu pot sa ma laud decat cu o ciorba de fasole cu afumatura. Andra e la tara la bona de sambata asa ca putem sa mancam cu afumatura. Joi m-am vrednicit sa fac o supa la ora 21 si am adormit la ora 22 [bang]. De supa mi-am amintit dimineata la ora 6.10 cand m-am trezit. Norocul meu ca am oale bune si nu s-a intamplat nimic. Dimineata am pus fideaua si am plecat la birou. Azi am o sedinta importanta asa ca va rog sa imi tineti pumnii. [pup] dulce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, trupa. Nico, ce inseamna "gata" in sa 6 luni? La rosu sau cu finisaje? Tin pumnii la sedinta. Eu am inceput sa vin cu cea mai mare sila la servici [:(]. Sper sa fie doar o faza si sa treaca. Elena, mi-ai facut pofta cu bunatatile! Eu am mancat la greu dulciuri in weekendul asta - si nu numai - si desi m-am apucat de sport, in loc sa ma mentin macar, iau proportii vazand cu ochii. Iepumic [iepu] [url="http://good-times.webshots.com/album/561858199FIToTi"]Noi pozici cu Iepi-Mici[/url] [url="http://www.blogger.com/profile/15682496647701150608"]CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR[/url] All's Well That Ends Well.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Morning, trupa, oriunde te-ai afla! Poftiti la festin, caci avem de toate: [cafea][cafea][cafea], fresh de toate felurile, capucino, ciocolata calda, ceiut, laptic si o delicioasa [papica][papica][papica], sa ne mearga toate din plin si sa uitam ca azi nici iarba nu creste! [;)] Melodia zilei este: [tube]http://www.youtube.com/watch?v=90e8ryPDKWo[/tube] Eu sunt happy-lica de serviciu azi, caci mi-am adus copiii acasa in WE, asa ca am iesit abrupt din butoiul cu tristete si nici nu mai vreau sa stiu de el! [:D] Nico, succes cu constructia casei si in gasirea proiectului ideal, care sa se muleze perfect pe ceea ce va doriti, dar la costuri sub cele estimate! [:D] Elena, m-ai lasat paf cu cate minuni sti tu sa gatesti! ...Vorba Nicoletei: eu fac doar felul 1 si 2, iar la desert ... fructe! [:I] Cu prajiturelele ne delectam doar duminica, dar le cumparam de la cofe, ca io-s varza la ..."dulcegarii"![:D] Cristinica, [pup] dulce si apasat un roman destoinic aflat in campul muncii tocmai in Strainezia! [flo] Ancuta, eu am priceput ca OPC-istii-s varza! Te intrebam doar, ca si Nico, ce ai reclamat, de fapt??? Adica, ce ai patit la coafor, ca-s tare curioasa??? Poate ai scris, dar eu n-am prins faza [:I] AncaD, ce goluri umpli, mama??? [alcool] No, iara urla treaba dupa mine, asa ca fuuuug! [fuga] [pup] trupa, oriunde v-ati afla! [flo] Dori, mami de Vladuc [bonjovi] (17.10.2003) si Raduc [auto](15.10.2005)! [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"] Povestea unui LICURICI[/url] "Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!" [url="http://community.webshots.com/user/Dorina_71"]Clubul miorlaitorilor[/url] [url="http://picasaweb.google.com/De2oriMamica/Ziua_Balantelor#"]Ziua Pisoiasilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...