Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 70


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu de asemenea daca strangeam toate testele cu o singura linuta adunam........[q][q][q] Mi-am promis cand o sa fiu insarcinata sa fac tot atatea teste de multe cate am facut cu o singura linuta[pk] Oanamares daca iti aduci aminte noi doua ne confruntam cu aceeasi problema,din pacate cred ca ma asteapta si pe mine fiv-ul,m-am hotarat sa fac in primavara la chisinau,este si mai aproape de mine au si rezultate bunisoare am inteles,este si mai ieftin ca pe la noi.Dar pana atunci traiesc cu speranta ca poate poate scap de fiv[:D] [pup]bafta oanamares
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca azi este ziua ghinioaneleor[q]si la mine a iesit testul negativ - semne de menstruatie nu prea exista decat sanii umflati. Ce nu inteleg e ca temperatura o am 37.2 este constatnta. M-am umflat de plans sper sa mai am putere sa merg mai departe - am fost foarte optimista de data asta si eram sigura ca o sa fie bebe dar se pare ca nu a fost sa fie, Doamne Doamne ne pune la grele incercari. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sibiandreea- mersi -mi-am amintit pana la urma cum se numea analiza asa e beta hcg:) oanamares- imi pare tare rau :( si eu am facut tone de teste :( danutza- eu zic ca mai poti sper , la a doua inseminare eu am ramas gravida iar testul a iesit pozitiv in ziua 21 iar din ziua 14 pana in ziua 21 am facut cred ca vreo 50 de teste in 21 a fost cu 2 liniute...eu zic sa mai astepti putin sau sa faci beta hcg. iti tin pumnii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danutza nu iti pierde speranta ,crede-ma te inteleg si eu am trecut prin asa ceva .Cel mai bine e sa mergi la o clinica privata iti face testul de sange si in 2 ore ai rezultatul.Daca e negativ o iei de la capat inca o data,si inca o data ,si inca o data pana la urma o sa avem si noi burtica.Eu am zis ca o sa fac 100 de inseminari.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danutza, imi pare tare rau!!! Care e treaba cu temperatura ca nu stiu? Claris, stiu ca noi ne confruntam cu aceeasi problema.Este so foarte frustrant. Pe mine ma oftica gandul ca,desi aparent noi suntem sanatoase,trebuie sa ne indopam cu tone de hormoni,sa suportam dureri mari la si dupa ET,sa trecem printr-o anestezie totala,cu tot ce implica aceasta si,in plus,sa traim deziluzii peste deziluzii stiindu-ne,pana la urma, sanatoasa.TOTUSI, cand ne uitam in ochii sotilor nostri stim ca bebele pe care il vom tine in brate vrem sa semene cu el,sa imprumute zambetul,vocea,caracterul lui.... E sfasietor!!! Ramyy,iti doresc mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,totusi,dupa ce ati facut stimulare cu IA nereusit,luna urmatoare de ciclu nu ati avut probleme? La mine e deja Z 32 si nici urma de ciclu sau simptome asociate.Pur si simplu nu are de gand sa vina. Cand am facut prima IA fata stimulare,decat cu Pregnyl inainte si Utrogestan dupa,nu am avut nici o problema.Acum,cand am facut stimulare 7 zile cu Gonal-F patesc ce patesc. Mi-am facut eco si nu am chisturi pe ovare in urma stimularii si totusi NU IMI VINE CICLUL.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana eu la prima IA nereusit am avut intarziere de 20 de zile dar la a doua IA mi-a venit exact dupa 2 zile dupa ce mi-am facut testul, eu am luat utrogestan si mi s-o zis ca din cauza lui am avut acele intarzieri. Legat de temperatura - d-na doctor mi-o zis sa imi iau temperatura bazala si daca timp de 16 zile imi este ridicata peste 37 este o posibila sarcina. Va pupik [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...