Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 70


Recommended Posts

Oana eu cand i-am zis sotului ca e posibil sa fie nevoie de mai multe incercari fiv pentru o reusita(eu sunt mai documentata la capitolul asta decat el pt ca el nu prea are timp sa se intereseze despre asta)a zis ca mai degraba facem inseminari cu donator(pentru ca deabia o sa strangem bani pt un fiv,pt mai multe nici o sansa)initial parea mai simplu,apoi m-am gandit la fel ca tine ca vreau sa tin copilasul lui in brate,copilul sa imprumute din insusirile sotului,parca nu as putea sa port in burtica copilul altuia,simt ca sotul nu ar mai putea sa simta implinirea aia deplina ca ai un copilas[q][q][q] Deci nu stiu ce vom face daca nu vom reusi din prima.Atata ne-am propus:ne riscam si vom mai vedea dupa. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[majoreta][majoreta][majoreta] ramyy – HAI CU II !!!!!!!!!!!id="red">id="size4">[majoreta][majoreta][majoreta]

 

Oanamares, danutza27id="red"> – imi pare sincer rau ! Dar nu abandonati si printr-o metoda sau alta bebele mult dorit o sa apara ! Oricum pana nu vedeti rosu nu e totul pierdut, poate o fi o ovulatie sau nidare tarzie sau alte motive.id="blue">id="Georgia">

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)id="purple">

Atat sunt de mare !

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

id="red"> id="Georgia">

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorgaid="purple">

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"id="teal">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara[flo]sunt noua pe acest forum si de mai bine de 3 ani tot incercam sa facem un bebe [:(]

in ianuarie 2010 am facut o inseminare care din pacate nu a reusit, in mai sotul meu s-a operat de varicocel, iar in septembrie mi-a descoperit dr la eco un polip enddometrial care mi-a fost scos prin histeroscopie acum 2 saptamani si 5 zile.

acum astept sa vina sambata ''monstruatia'' ca pe 1 noiembrie sa merg la dr (voi fi z10) sa vedem cum stau cu endometrul sa fac inca o inseminare... sper din suflet ca de aceasta data sa iasa bine sa ne putem tine si noi copilasul in brate [ruga]

eu am ovulatie luna de luna intre zilele 12-15, stiu ca ovulez deoarece ma monitrizez cu ajutorul temperaturii bazale si a testelor de ovulatie, iar faza luteala o am de 14 zile

imi cer scuze ca am ocupat atata spatiu si sper sa ma primiti si pe mine printre voi, sa ne impartasim din experiente, sa ne bucuram de reusite si sa avem un umar pe care sa plangem cand suntem triste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nerama bine ai venit :)

 

fetelor hepl :(

 

dupa inseminare mi-a dat utrogestan ovule dar ma itira alea de inebunesc,usturimee de parca imi ia foc :(, am cerut eu ovule ca de la duphaston imi e rau dar acum prefer sa imi fie rau , e a treia noapte cand umblu prin casa de nebuna si urlu la al meu sot de parca el ar avea vreo vina :(

 

ati mai patit-o careva ? pot sa fac ceva sa imi treaca sau sa trec totusi pe duphaston?

 

 

mersi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...