Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 70


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele

Poate ma ajutati si pe mine cu niste infornmatii in masura in care puteti.

Sora mea a facut la recomandarea medicului in ziua 3 a CM analizele pt stabilirea rezervei ovariene si anume INHIBINA B SI AMH .Conf buletinului de analize are urmatoarele valori:

inhibina b 11,42 valori normale > 48 la aceste valori s-ar incadra la menopauza,dar AMH este 3,84 adica se incadreaza la fertilitate scazuta, dar in niciun caz menopauza raportul LH/FSH este de 0,15, LH este de 0,84 ( normal 1,5-8)si FSH 5,51 ( 3,9- 12 valori normale).Din cate am citit eu pe net AMH este mai important si iti arata rezerva ovariana .Poate fi o greseala de labolator la inhibina B avand in vedere ca AMH este bine?

Raportul LH/FSH trebuie sa fie 1 sau sa nu depaseasca aceasta valoare?

Ecografic de cate ori s-a monitorizat a avut foliculi super la fel si endometrul.

Voi ati facut aceste analize ? Poate ma ajutati cu niste raspunsuri.

 

 

 

[pup][pup]

 

anul acesta o sa fiu [gravi]

Doamne ajuta [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Astazi sunt prima zi de la inseminare mi-au dat niste medicamente de la care nu ma simt prea bine.

Utrogestant pe cale orala,magnu b6,vitamina c si mai 5 pastilute dar imi scapa numele sunt intr-un pliculet dar nu inteleg scrisul.Sper sa vin cu vesti bune peste 14 zile.De astazi incepe calvarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aruam si eu trebuie sa fac luna viitoare inhibina B si AMH...din ce am citit inbibina b determina rezerva ovariana (adica nr aproximativ de ovule care au mai ramas functionali iar AMH este un marker hormonal pentru prezicerea cantitativa a rezervei, imbatranirii si disfunctiei ovariene.

succes surorii tale ! [majoreta]

analizele astea se si pentru a vedea ce anume stimulare se poate folosi pentru IA sau FIV

 

http://www.fertilityfriend.com/home/mikado

http://picasaweb.google.ro/valinusescu/PapaBun#

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sibiandreea- bafta multa :)

 

stiu la ce te referi cand zici calvar , si eu sunt azi in a-10-a zi de la inseminare e foarte greu , zilele trec tare greu dar eu sper sa fie bine si sa venim cu vesti cu 2 liniunte :)

utrogestan mi-a dat si mie vaginal , dar de 2 zile le iau si eu oral si nici mie nu imi e foarte bine de la ele, sper sa fie pt o cauza buna.

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

ramyy - hai cu II !

 

 

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

id="purple">id="size6">id="Georgia">

 

[portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria id="orange"> nascuta pe 10.03.2010id="blue">

IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisaid="orange"> (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)id="purple">

Atat sunt de mare !

Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

id="red"> id="Georgia">

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorgaid="purple">

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"id="teal">id="Georgia">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...