Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 70


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza ! [pup]pentru toate [b]Cristal[/], deci tot la dansa faci ..iti doresc succes! Sa-mi tineti pumnii, maine merg si eu la prima intalnire cu dr. Moisa ...sper sa vin cu vesti bune ...am asa un morcov [:)] Oana 26 , ce analize ti-a dat sa faci. Tine cont de analizele facute pana in prezent?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o parte din ele le aveam facute dar a trecut mult timp de atunci. stai linistita,este foarte draguta dr si vorbeste direct cu tine nu merge pe ocolite. pe foaie sunt 20 de analize,unele sunt dozari hormonale iar altele sunt de tipul toxoplasma,ureoplasma,....,culturi col,etc,dar si HIV,hepatita B+C si inca ceva-astea le facem amandoi bafta maine [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenus26 – am vazut si eu la ea la odisee anuntul aruam – incearca cum zic fetele sa faci comanda la Tei sis a ti le trimita prin curiER SAU CUMVA LA O FARMACIE ACOLO LA TINE. Imi pare rau pt luna ratata. Eu nu prea stiu multe despre stimularile astea eu am facut doar cu OVA MIT. Dar nua veti acolo un Sensiblu sau o farmacie la care se poate face comanda si sa aduca ? mikado – bine ai venit printer aspirante. Iti doresc sa stai cat mai putin aici sis a zbori repede la odiseee. Da cam aatat e la Moisa vreo 130 lei consultatia +eco Oanamares – bafta multa la FIV crisstal_18 – eu cred ca la tine se v-a prinde mai ales ca faci IAD. Eu zic ca inca cateva IAD mai poti suporta sis a si botezi. Dar cum crezi … daca vrei FIV vezi la cine te trimite MOisa, ea nu face FIV din cate stiu eu. cora79 – hai cu analize bune sa intri repde la IA. oana_26 – da pentru IA, un dr serios iti cere o gramada de analize. Exista in Giulesi si dr care iti cer 3 analize si gata mergi la IA. Asta stiu sigur. Eudupa cum am zis cand am ajuns la Moisa avem déjà setul de analize cerut de Bucur la Dacia Medical Center adica : PENTRU SOTIE : DOZARI HORMONALE : Z3-5 FSH LH ESTRADIOL PROLACTINA TSM T3 T4 DOZARI HORMONALE Z 21-24 PROGESTERON ANALIZE UZUALE : HEMOLEUCOGRAMA UREE, CREATININA GLICEMIE, CALCEMIE TGO, TGP, GRUP +RH COAGULOGRAMA INVESTIGATII SEROLOGICE: HIV, VDRL, HBS, HCV ZOONOZE: TOXOPLSMA IgG, IgM CITOMEGALOVIRUS IgG ; IgM RUBELLA IgG ; IgM LISTERIA CULTURI DE COL PENTRU : MYCOPLASMA UREAPLASMA CHLAMYDIA SECRETIE VAGAINALA PAPA’S HISTEROSALPINGOGRAFIE PENTRU SOT : SPERMOGRAMA INVESTIGATII SEROLOGICE: HIV, VDRL, HBS, HCV GRUP +RH DOZARI HORMONALE : FSH LH TESTOSTERON PROLACTINA CARIOTIP GENETIC AMBII PARTENERI DELETII BRAT SCURT CROMOZOM Y IN PANTOLOGIA SEVERA MASCULINA (in cazul meu fara cele pt sot caci nu exista) Din cate stiu eu la Babes si Matei basarab sunt cele mai ieftine analize Accepta analizele existente dar sa nu fie mai vechi de 1 an. Eu cand am ajuns la Moisa aveam si analize din iulie august si am ajuns la ea in ianuarie, nu a comentat nimic. Pe mine toate analizele de mai sus m-au costat cam 2000 lei maxim [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sensibila, eu am facut cam toate analizele enumerate de tine acolo, ne-am apucat de investigatii in februarie...doar ca nu am ajuns la dr. care trebuie si am batut pasul pe loc...am facut 2 luni stimulare fara a face inainte analize hormonale ...(tot timpul zice ca nu e cazul...nu mai zic ca tot eu am insistat sa fac HSG) asa ca am renuntat, si m-am dus la Parhon sa fac analizele hormonale, care luna trecuta nu au iesit prea stralucite (se pare ca lipsa ovualtie se endometrul mic)...acum cele din Z3 au iesit ok, si mai am una bucata sot cu astenospermie usoara in februarie iar acum cu astenoteratospermie (a primit de la dr. endrolog de la Parhon Spermotrend 2/zi timp de 3 luni si dansa mi-a recomandat-o pe dr. Moisa). Acum cu Dumnezeu inainte, sper sa ajung si eu sa am burtica, ceea ce va doresc si voua!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana sper ca nu te superi ca am nauntat, am vazut la odiseea voastra. Am vazut pozele. Este superb ! Si ce mandri sunteti cu el in brate ! O familie frumoasa si fericita ! oana_26 - da sunt doctori si doctari, important dupa parerea mea este sa gasesti dr cu care esti pe aceeasi lungime de unde mikado - daca ai cam toate analizele f bine, insemna ca v-a puteti apuca de IA. SA MERGI LA EA CU TOATE ANALIZELE tale, cu spermogramele sotului, cu tot ce a-ti luat tratament, ce mai cu toate actele ! Multa bafta ! Sa ne zici cum a fost !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram mai sus ! [portb] de Steluta Norocoasa [copil] [fetita] Gia Darria nascuta pe 10.03.2010 IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual) [url="http://lb1f.lilypie.com/JvYIp3.png"%20width="400"%20height="80"%20border="0"%20alt="Lilypie%20First%20Birthday%20tickers"]Atat sunt de mare ![/url] [url="http://www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html "]Spuneti NU abuzului sexual fata de minori! [/url] "Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga "Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost in seara asta la Matei Bacarab si am doar 2 analize reduse cu trimitere de la medicul de familie din 20 dar problema nu este aici,am sunat imediat medicul de familie sa imi dea trimitere pt cele 2 analize ca sa le am reduse si imi raspunde sec ca nu poate da trimitere pt acele analize [alcool].Ii spun casa de sanatate la care trebuie sa fie ca sa beneficiez de reducere si imi raspunde ca ea acolo este dar nu imi poate da trimitere.Regret ca platesc la sanatate,nu am beneficiat de nici o reducere pana acum.Bine ca nu sunt mai multe analize cu trimitere [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...