Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (98)


Recommended Posts

Adriana: sanatate fetitei. Sper sa fiti bine amandoua.

 

Lacramioara: nu cunosc pe nimeni. Sanatate si tie.

 

Amironeanu: asa este, in Iasi nu ai activitati pt. micuti. Inot se poate face la 3 ani. Aerobic se mai poate incerca dar depinde si de copil.

 

Referitor la salina artificiala: am vazut ca parerile sunt impartite. Unii sustin ca nu e mare lucru iar altii ca depinde de cum este "utilata"

Noi avem o problema: tb. sa o feresc de raceli. De obicei la salina vin copilasi bolnavi. Nu am facut nimic daca dupa o sedinta ne pricopsim cu o viroza, in cel mai fericit caz.

Folosim un aparat salin si cred ca per total ajungem tot acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s]La multi ani, Robertid="blue">![s]

 

Va ofer o [cafea]

 

amironeanu, nu stiu ce sa zic de salina artificiala.

 

Darria, multumesc. Eu stiu de la pediatra ca la salina trebuie sa merg cu ea cand e sanatoasa. La salina facem preventiv, nu tratam, ca e posibil sa se agraveze.... acolo e frig.... etc. Cand am fost eu cu Stefy la Targu Ocna, n-am vazut copii bolnavi. Singurii care erau aveau astm.... si din cate stiu eu nu e contagios. Dar cu raceli stiu ca nu e bine sa mergi. Acum.... fiecare decide.

 

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Robert! id="blue">

Miha: nu te-am mai vazut pe aici dar mai intru pe blog [olala]

Sa-ti fie puii sanatosi.

 

Lacramioara: ai dreptate dar nu toti intreaba medicul despre cum tb. sa mergi la salina.

Stiu copilasi dusi in salina virusati in ideea ca ajuta la vindecare

sau ca atunci era planificat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea]

 

Darria, stiu ca ai dreptate. Multi fac lucrurile pe dos. Si in colectivitate ii duc tot asa.... si de aceea atatea imbolnaviri.... Dar asta e o lata discutie, care imi sta pe varful limbii..... De aceea trebuie sa ii ferim noi cat putem....

 

Lacramioara id="green"> si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006)id="red">

Bazar pentru SEBI id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritilor!

Sa fiti sanatosi si sa aveti mu;te bucurii!

Noi suntem bine, sanatosi, ocupati si fara chef de scoala...Lectii multe, ore multe, fondul scolii, gardianul...cadouri de Craciun, planuri, etc....cred ca le stiti pe toate, nu?

 

Pupici si un sfarsit de saptamana frumos. Chiar, cand ne vedem la ochi? Asa la o cafeluta sau suc ...ce ziceti?

 

Pupici,

Gabriela si baietii[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, stim... nu suntem familiarizati chiar cu toate dar banuim macar.

 

Am fost in w-e trecut pe la manastiri. Il intreaba preotul pe Alex daca se inchina, daca asculta, daca se impartaseste etc si multumit, la sfarsit, il intreaba daca ii place la scoala. Si, Alex ,fericit, raspunde ca abia asteapta sa vina luni ca ii place mult la scoala.

 

Luni, discutand cu dna invatatoare, ii relatez si multumirea noastra ca vine cu placere la scoala.

 

Marti s-a foit de nu avea stare... Si il cheama dna la ea, sa il intrebe de ce e agitat, ce i s-a intamplat.

Raspuns de Alex: 'Azi nu voiam sa vin la scoala.

Voiam sa merg la bunica sau la gradinita. Imi e dor de gradinita!!!!'

Bine, se descurca f bine la scoala, are calificative bune, chiar ii place mult... Vin acasa si el deja a exersat pe un caiet literele sau a scris cu creionul pe culegere ori caietul auxiliar lectiile. Asta inseamna ca ii place...

Plus ca isi doreste mult sa fie remarcat, se straduie.

Dar mai nou, ii e dor de gradinita...

 

"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adi69
Buna,Lucreaza cineva dintre noi la Sf Maria la gastro?Maine dimineata mergem sa luam rezultatul unei analize si eventual sa faca endoscopie..as vrea cineva cu care sa discut despre..Cineva? SAu in domeniu,nu neaparat la Sf MAria?Adriana
align="right" id="quote2">Adi, ce mai faci? Ce face cea mica?"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...