Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu dragoste din Iasi (98)


Recommended Posts

buna ziua

 

La amulti ani! pentru Amira si Maria!id="red">

anticipat La multi ani, Ruxandra! id="red">

Sa cresteti sanatoase.

 

La multi ani, Ela! id="red"> [flo]

 

Ioana: costume pentru serbare gasesti la GabrielaG. Are costume frumoase. Stiu fiindca trebuia sa iau un costum de furnica de la Gabriela dar mi-a fost copilul bolnav atunci("multumesc" stiu eu cui ........... ca iar ma enervez) si a stat acasa. Si acum regret ca nu a fost furnicuta. Of, sper sa mai aiba serbari costumate.

 

 

Este iar epidemie de scarlatina in gradi/scoli? M-am saturat ......

Mi-a spus astazi dimineata asistenta gradinitei.

 

o saptamana buna tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani! de Sf. Andrei id="blue">

 

Nu stiu sa spun la care gradi exact ci doar ca avem "onoarea" sa fim dotati in gradinitele iesene cu domnul streptococ [bang] Deocamdata nu avem la gradi noastra.

Noi tocmai am facut recoltarea astazi dimineata pt. fungirama. A luat ft. mult antibiotic vara si toamna aceasta incat cu toata protectia am ajuns la dezvoltarea florei negative.

Luna aceasta are 5 zile de mers la gradi si restul stat acasa. Exact un streptococ ne mai lipseste ..............

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc foarte mult pentru urarile de ziua mea . [flo]

 

Iar in ceea ce priveste scarlatina , DA, ea este prezenta in gradinita copiilor mei , deci si in casa mea [q][q].Asadar , cine doreste ?

 

Anul trecut au avut cei mari ,iar acum i-a venit randul mezinului .E atat de mandru de fluturasul lui (branula de la manuta ) .Asta , cu siguranta, nu se va intampla si peste o zi sau doua [q]

Oricum , din ce am constatat anul trecut si acum , si microbii astia se updateaza si incearca sa supravietuiasca prin forme atipice de boala [q]

 

Multa sanatate copilasilor .

 

GABI ,de 3 ori mamaid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darria, din pacate nu mai suntem pacientii doamnei .Mi-era foarte greu sa ajung pana in celalalt capat al orasului si, in plus, remarcasem in ultimul timp ca imi indica foarte repede antibiotic , desi eu preferam sa mai astept .Acum mergem in CUG la cineva si ne e mult mai aproape , in drumul dintre casa si gradinita .

 

Tratamentul cu penicilina injectabila la 12 ore ne-a fost dat de cineva de la Spitalul de boli infectioase.

 

Si , da, scarlatina se poate face de mai multe ori .Mihnea a facut-o deja de 3 ori

 

GABI ,de 3 ori mamaid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...