Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s] Alex [s] sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata!

Sa-ti traiasca flacaul sanatos, Ana!

 

Maria, eu l-am dat pe Paul de la 6 ani si 7 luni la scoala si rau am facut. Bine, la noi au fost alte imprejurari, numa ce am venit aici si n-au vrut sa-l primesca inca un an la gradi, nu vrei sa sti cum a fost cu el nestiind o boaba engleza, cu mine la fel si cu Florin, singurul care stia limba, dar schimbu II la lucru ... plangeam si eu si Paul ca nu stiam cum sa facem temele, noroc cu dictionarul si computerul. Daca se poate, da-o de la 7,9 luni, are timp de scoala o viata intreaga.

 

Va pup

 

Silvana si Paul

 

 

Povestea unui Licurici

 

Poze cu noi

blog DC, Timisoara impreuna

 

 

"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaa daca ai ceva site sau numar de contact de la Salina imi lasi si mie te rog offline.Ca as avea mare nevoie. Daca imi permiti sa imi dau cu parerea eu te sfatuiesc sa o mai lasi pe Ale sa copilareasca inca un an[pup]

 

Si mai am o rugaminte.Imi recomandati va rog un gastroenteorolog.Am nevoie urgent![flo]Multumesc

 

deya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deya, uite aici : http://salinadinoras.ro/ Ai acolo adresa, telefon, preturi. Este in Mehala, daca nu cunosti unde vine strada. Daca mai pot helpui cu ceva, stii unde-s. De gastro nu stiu sa zic...pe acolo n-am ajuns, Doamna Ajuta!

Pux!

 

Sunt foarte multumita de primele reactii (identice ca dupa o cura de Praid) - pofta de mancare, somn odihnitor, s-a oprit ca prin magie tusea magareasca si restul beneficiilor stiu ca le vom simti in timp - astea-s doar primele si cele mai rapide care apar.

Ba mai mult din ce am discutat cu cei de acolo, la salinele artificiale particulele de sare sunt 'sparte' de curentii de aer la dimensiuni sub 5 microni, dimensiuni care le permit sa patrunda pana in bronhii, ceea ce la o salina naturala e cumva la voia intamplarii chestia asta, particulele de sare nefiind sparte controlat se intampla sa fie si mai mari si atunci nu se maximizeaza efectele.

Mai avem de facut sedinte insa pana in cliap asta sunt absolut incantata de investitie.

 

Sper ca sunteti toate bine, sanatoase asa ca va urez un week-end relaxant!

 

[pup]

 

 

 

- mami, vrei sa te fac fericire?! [hippi] id="red"> id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

era sa nu mai gasesc subiectul...uof ce vremuri nebune traim...

 

Deiule, da' ce faci mama?? asa de tanara din medic in medici? mai baga cate o discoteca intre ei ca nu-mi place...pup si sa te faci bine! [pup]

 

Silvana, voi cum sunteti? Paul e la scoala acuma, da?

 

Ana banana...sa fiti sanatosi [:D][pup]

 

Geta, mai existi? ne vedem maine la serbare [:D][pup]

 

Noi am fost ieri la scoala 30 in vizita, a fost ziua portilor deschise si am zis sa profitam de ocazie sa vedem care-i atmosfera pe acolo. Am vizitat atelierul de pictura, bazinul de inot, sala de sport, clasele pline de copii - si tot zumzetul ala de copii mi-a amintit de zilele cand uitam de pachetul de mancare din ghiozdan de atata joaca in pauze.

Ale a fost delicioasa, ca de obicei, prin comentarii [:D] Am asistat la lectii deschise si s-o vedeti cum s-a imprietenit cu un baietel de clasa 3-a instant! S-a postat cu un brat pe dupa umarul lui si cu altul in sold si asa, in picioare, langa bietul copil, a asistat la lectia deschisa - era chiar un teatru de papusi tinut de copii.

A fost deliciul invatatoarei dar si a celorlalti copii care se invarteau in jurul ei ca la miere...mi-a crescut sufletul!

 

Maine avem serbarea de 8 martie, cu o zi inainte ca marti cica sa putem sa ne facem noi de cap...cine si-o face [:D] ca eu zau ca nu ma vad altundeva decat impreuna cu Ale si cu umflatu' meu de 8 martie :)

 

Altfel cred ca o sa mergem la bazin la inot, tot la 30, sa mai consumam putin din energie si sa mai rarim scufundarile facute saptamanal in vana din baie [:D]

 

Si tot altfel, va invit sa vizitati link-ul meu de la semnatura - e o joaca de-a mea, sper sa va placa si sa va relaxeze si pe voi. Mie una imi place mult joaca asta noua [:)]

 

Sper sa aveti o saptamana buna, cu vise implinite si cu bucurii pe masura!

Va pupam [pup]

 

[tren]Kidsmania - just for kids

 

 

- mami, vrei sa te fac fericire?! [hippi] id="red"> id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai faceti, dragelor?

 

Dani, cu intarziere un sincer La multi ani pentru Loriana!

Maria, da da, la scoala, clasa a IV-a!! Mult succes "la joaca" [pup]

Ana, un gand bun si sincere condoleante [pup] Imi place mult casa noua, e mareeee dar cel mai mult si mai mult imi place mosia lu' Alex ... super!

Mihi, ai tai gobobeti ce mai fac?

 

Noi suntem in parametrii, numaram zilele pana in iunie [:D]

Va pup si sa auzim de bine

 

Silvana si Paul

 

 

Povestea unui Licurici

 

Poze cu noi

blog DC, Timisoara impreuna

 

 

"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am timp nici sa respir... nebunie maxima,poate odata sa am vreme sa pove pe larg ce e pe la noi. Pusi la toit, multumesc de urari.

 

Mamica de spiridusid="red">

 

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.id="navy">id="Georgia">

 

LICURICI – ETERNA LUMINA; id="black"> id="Arial Black">

 

NOIid="navy"> [grup]

 

 

Spiridusul meu drag id="red">id="Arial Black"> [i]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...