Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat ........... adoptie (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor noi suntem mai bine! Incercati,nici nu va imaginati ce miraculos e ceaiul de musetel cu sare pt nasuc si mucisori.Eu una nu mi-am imaginat. Inainte de culcare, sa nu se mai ridice din patut, picurati in nsuc sa tina mucozitatile lichefiate. La o ceasca de cafea(masura) fiarta se pune un plic de musetel si un virf de cutit sare, pastrati pe calorifer cescuta sa fie caldut,si picurati la nevoie. Cind bebe se trezeste(a mea) ii curg mucisorii siroaie,pina-n gura si daca nu esti atenta 5 minute, ii linge ca pe un deliciu. La pompita stam, simte ca mami incearca sa o ajute, dar ce ne facem cu somnul?Nu vrea sa doarma, urla, iar patutul parca are spini. Si nici papa nu vrem de 2 zile- laptic si atit. Ieri , la prinz, am incercat-o cu de toate, supica, mar+banana, mar copt, piure si nimic- tine gura strinsa menghina. Dar cel putin m-am linistit, a adormit aseara la 19.30, la 1 noaptea a baut un biberon de lapte, calpol, si a dormit pina la 6.30-cel putin s-a odihnit. AAAAAAAAAAAAAAAAA,am uitat, a adormit,dar cum, in mijlocul sufrageriei am facut "gauri" de plimbat carutul. Sanatate multa fetelor la bebici si voua, ca tare greu e sa suferi. In dimineata aceasta ma ustura gitul si pe mine... Nu stam in patut, dar mami e super fericita cand strig "mammmm" Ultima speranta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, sanatate multa si voua si bebicilor sa scapati repede, repejor de raceala si sa nu mai faceti febra. [pup] Carmens sa va traiasca printesa care este leit mami. [pup] pe toata lumea si asteptam primavara aia care nu mai vine odata Lorelei si [url="http://photos.yahoo.com/eduardfritz"]ROBERT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor... am fost atat de incantata ca am reusit sa ne intalnim sambata, chiar si asa pentru un timp scurt, insa acum imi pare tare rau de ce *aud* p-aici [:(] Ce sa zic? si lui Alex ii curge nasucul de cateva zile, insa noi am iesit afara si duminica, dar parca n-a fost chiar asa de frig desi ningea usor. Slava-Domnului ca nu a facut febra. I-am dat totusi 2 zile (luni si marti) nurofen. Va urez insanatosire cat mai grabnica bebicilor si mamicilor racite, iar pentru data viitoare, cat inca mai este frig afara, propun urmatoarea locatie pentru intalnire: http://www.zigzagplayhouse.ro/ eu am fost aici la o fetita care si-a serbat ziua cand a facut 1 anisor... este super... este o cladire cu mai multe incaperi, foarte frumos amenajate cu locuri de joaca pentru copii de toate varstele, tot felul de jucarii, muzica si chiar si o incapere special amenajata pentru mamici unde pot sta sa bea un suc / ceai / cafea cat timp copiii de joaca. Este foarte adevarat ca Alex n-a inteles mare lucru din ce se-ntampla p-acolo... el este mic si deocamdata nu merge nici in picioare, dar se uita foarte curios la fetitele care dansau impreuna cu mamicile lor, la 2 baietei care se jucau cu o minge mare si colorata... este superb... sau cel putin mie una mi-a placut foarte mult. Iar ca bani nu e mare lucru de inchiriat spatiul... punem mana-de-la-mana si stam si noi de vorba la caldurica in timp ce copiii se joaca. Spun *caldurica* pentru ca, chiar este foarte cald acolo. Sunt sobe de teracota pe gaze si era foarte cald in toate incaperile. ei? ce ziceti? Va pup si inca odata va urez sa scapati cat mai repede si mai usor de raceala!!! [flo] mama ingerasului Alex [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu, am vorbit ieri cu o tipa care i-a primit odata cu alocatia, la data la care de regula primea alocatia. Asa ca am dedus ca vin odata, si noi de regula o primim cam pe 23. Astept si am emotii pana vad primii bani, numai asa sunt sigura ca e totul ok la dosar. Daca aflati ceva sa spuneti, eu am auzit ca ar fi o lista cu dosare "gresite" dar nu o gasesc. Cristina si [zana] Ale (30.09.2004)[url="http://photos.yahoo.com/temiscris"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ,in sfarsit ne-a venit decizia de incredintare.Macar o bucurie sa vem si noi.Pitica mea saraca face tratament in continuare cu antib injec tabil dar haraiala aia nu cedeaza fir-ar sa fie.Muci avem garla!Tuseste copt dar nu poate sa expectoreze deloc.Am luat un aparat de aerosoli dar nu stiu ce as putea picura in el ca sa op ajute.Dr mea nu stie! Deja sunt f disperata cu racelile astea.Are imunitatea foarte scazuta,insa nu-i poate da nimic pt cresterea imunitatii pana nu iese din criza.Poate stiti careva vreun remediu,poate fi chiar si babesc care sa o poata scapa de haraiala. corina urziceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...