Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (87)


Recommended Posts

Buna dimineata si o saptamana superba sa aveti...[pup] Va ofer o cafea aromata insotita de o bucata de ciocolata amaruie sau ciocolata cu alune..cum doriti. Herra, ce are Vladutz? Multa sanatate...eu o sa incep sa-i imunizez pe amandoi cu suc de Noni...caci am inteles ca e f bun pt imunizare, plus ca am vazut ca lui Matei i-a crescut pofta de mancare de la el. Pupici si multa sanatate, Gabriela si baietii [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata am o rugaminte la voi cu niste informatii: am o verisoara care locuieste in strainatate, dar care a venit in tara si vrea sa-si faca un set de analize complete si amanuntite. ea a fost in bucuresti acum vreo 3 ani, s-a internat acolo intr-un spital privat si i-au facut aia tot felul analize. asta vrea si acum. stiti voi daca exista asa ceva in iasi? sau macar un medic care ar putea coordona toata treaba asta (sa recomande si sa interpreteze rezultatele)? multumesc mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am inceput si eu curele de Bronhovaxom. Gabi, ce e Noni? Cristina, multa sanatate lui Vladut. Deja ma ia depresia cand vad ca vine vremea rece, acusi incepe gradinita, mi-a spus bona ca de la 1 ne lasa, ca ii vin nepotii si trebuie sa aiba grija de ei. Am fost ieri pe la Carturesti ca lui Calin i se facuse dor de Lavinia si a vrut sa o vada, dar din pacate nu am dat de ea si am apucat sa ma uit si eu un pic prin magazine. Dar ce preturi, m-au dat pe spate. Iar unde erau reduceri nu mai era nimic de cumparat. Asa ca am revenit acasa si am vazut filmul de pe Pro TV (pe care-l mai vazusem de cateva ori pana acum, dar in lipsa de altceva) iar azi cred ca din cauza vremii nu am chef de nimic. Sper sa imi treaca repede. O zi buna [pup] Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlad a inceput pasnic cu muci... apoi tuse... dupa care otita - ambele urechi... au trecut cele 10 zile de antibiotic... a urmat putina voma, reactie la antibiotic si/sau la antiinflamator... am constatat ca a ramas cu o disfunctie tubara bilaterala - adica are urechile inca infundate, nu circula aerul, si nu aude bine!!! ca sa nu aiba o singura problema, ci mai multe, a facut si herpangina, cu febra mare 3 zile si vezicule albe prin gura...nici asta inca nu i-a trecut... nasul tot se mai infunda, mai are si secretii, stau cu inima cat un purice ca iar incep sa-l doara urechile. nici nu a inceput bine gradinita si sezonul virozelor si deja sunt cu nervii in batista...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herra, of saracutul! Cate s-au mai adunat pe capul lui! Nepoata-mea a facut herpangina si i-a dat antibiotic. Eu am citit ca nu se da decat daca se infecteaza aftele alea. A fost vara asta epidemie de herpangina, am auzit de multi copii ca au avut. Tu ii dai si antibioti, sau doar antitermice? Homeopat ai incercat? Are si Calin o afta in gurita si se plange ca il doare, l-am dat eu cu glicerina dar vad ca nu trece. Pupici si sa isi revina repede. Adriana, ai mai rezolvat cu fustita pentru Catalina? Dali77, in Iasi nu stiu sa fie asa ceva. Chiar azi am citit ca Fitterman a construit primul spital privat din Iasi, dar sunt in curs de angajari. Deci nu cred ca fac inca investigatii. Dar cine stie? Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uffff...mititelul de Vlad! Eu la Octavian(baiatul cel mare) am rezolvat desele otite prin mers la salina la Tg Ocna cate 7-10 zile si totodata la baza de tratament de acolo am facut aerosoli cu apa de la nu stiu ce izvor din zona. Bineinteles ca medicul este cel mai in masura sa-ti prescrie ce e bun pentru Vlad. Connie, Noni este sucul de la o planta numita MORINDA CITRIFOLIA , incerc sa-ti trimit pe PM eu ca primit eu despre el. Oricum doamna doctor mi-a recomandat in vara...si i-am deschis pofta de mancare.....si am inteles ca e recomandat mult pentru intarirea imunitatii, fiind f bun caci este natural, certificat bio...etc. Pupici si sanatate le pitici, Gabriela si baietii [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluty!

 

Eu dispar cu lunile si cand apar, apar asa, la ore de astea ciudate. Ce sa fac daca am insomnii. (chiar...stiti vreun leac contra lor? ma chinuie de vreo luna, adorm seara bustean si pe la 2-3 ma trezesc si nu mai pot adormi)

 

Am citit din urma, nu mai stiu exact ce:

- sanatate multa lui Vladut. Cristina, mult curaj sa treceti peste toate. Cu bona ati rezolvat?

- Lacramioara, felicitari pentru plimbari prin ploaie

- Gabi, zi-mi si mie mai multe despre sirop, desi am mari semne de intrebare ca Stefan va vrea sa-l ia. Pe cat de cooperant era cand era mic atunci cand trebuia sa ia pastile, atat de indaratnic e acum.

Iar Victor...nici sa nu vada soi de siropel sau...ceva

- Connie, am sa-i transmit Laviniei ca vi s-a facut dor de ea.

 

Despre noi...eu sunt f ocupata cu noul proiect si cred ca si el imi da insomnii, ca nu pot adormi tot gandindu-ma ca mai trebuie sa fac si aia, ca aia nu e bine facut etc. Mai am si un examen acum pe 15 important si nu prea am avut timp sa ma pregatesc. Iar colac peste pupaza, pe Victor l-am inscris la cresa. E ok, nu plange dimineata, dar...nu mananca. Il luam deocamdata la 12, dar faza e ca nu mananca nici acasa. Nimic. Si are si o "dereglare" digestiva, sau cum sa-i zic... Cand e constipat, cand...I-am luat Debridat (ma chinui sa i-l dau) si facem investigatii amanuntite pentru paraziti intestinali. In mintea mea obosita insa eu zic ca e o reactie a faptului ca il duc la cresa. Si ma simt vinovata. Si as vrea sa pot sta cu el acasa. Si uite inca un motiv pentru care noptile bocesc in loc sa dorm. Sau va bat pe voi la cap...(bocind in acelasi timp)

 

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007)id="teal">id="size2">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

 

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani, tuturor ce sarbatoresc de Sf. Mariaid="red">![s]

 

Oana, incearca ceaiul Somn linistit de la Fares.... si eu tot cu asta ma chinui, de multa vreme si acum il incerc si parca-i mai bine.....

 

Va ofer o [cafea] fierbinte si aromata cum numai Gabi stie sa o faca.....

 

 

Lacramioara id="green"> si [copil] Stefania Iulia id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...