Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (87)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[s]La multi ani, Sebi![s] Scuze pentru intarziere, dar de trei zile ma chinui sa intru si nu se poate..... O [cafea] si un ceai fierbinte... va ofer.... Eu un ceai, ca sunt .... moarta de racita.... Imi curgea ieri apa din nas, o picatura dupa alta, fara oprire.... parca era un robinet stricat... Asta ziua... Iar noaptea se infunda de nu reusesc sa respir... deci n-am dormit deloc.... Dar scap eu si de asta.....Iar gatul.... nu puteam ieri sa inghit nimic... Azi sunt mai bine, ca aseara mi-am pus la gat vreo ora o compresa cu otet de mere si am facut si aerosoli cu ulei "Raceala si gripa" de la Fares..... A mai ramas nasul..... Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mult succes maine in noul an scolar!!! Succes boboceilor (de gradi, de clasa I, de clasa a V-a), dar si celorlalti. Eu tr sa merg in seara asta sa iau flori, ca sigur dimineata va fi aglomerat. Nici nu vreau sa ma gandesc cat ne va lua sa repartizam copiii pe la crese si gradinite. Si colac peste pupaza (ce expresie faina!! de unde o fi venit?) de luni masina e in revizie vreo 3-4 zile. Carmen, ce mai faceti? Pe unde umblati? Ne vedem luni la gradi? Alex va sta tot pana la pranz? Mi-e groaza ca la pregatitoare sigur vor veni toti copiii (daca nu si cativa noi), si cum la ei sunt inscrisi 40...Of!!! Si am inteles ca si la grupele mici tot multi sunt, ca vor fi si anul acesta tot 2 grupe, nu mai au spatiu pentru trei. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un an scolar minunat tuturor, si mai ales fara raceli (pe mine asta ma sperie cel mai mult!) Ionika - LA MULTI ANI lui Andrei, si tie nastere usoara! eu nu stiu nici o manichiurista, poate altcineva?.. Carmen - v-am vazut in fuga dimineata, in aglomeratia aia de la gradi! felicitari ca ati condus impreuna baiatul! :)
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna....am ajuns si noi acasa de la deschideri de scoala. La Matei a fost frumos si scurt, inca nu le-au dat manualele, iar la Octavian am stat mai mult, ca deja au orar, carti, caiete...etc Editez ca nu ma pot abtine: la Matei a fost suuper, caci cei mai mari..parinti si copii din clasele mai amri au tinut florile sus sa intre "boboceii" printre flori...stiti voi ca la starea civila. M-a distrat ca atuncic and am ajuns, deja preotii cantau, sfinteau...nu stiu ce faceau. La ora 10 a fost deschiderea la Octavian, a vorbit din partea inspectoratului o doamna inspector care ne-a transmis cuvantul nu stiu carei tipe din ministerul invatamantului, iar doamna care ne-a citit acest "cuvant"...ne-a avertizat ca noi parintii e posibil sa nu intelegem unele cuvinte din mesaj si daca nu vom intelege ce se zice in discurs...sa intrebam doamnele profesoare de romana sa ne explice anumititi termeni...jenant, jenant. Oricum domnul director a fost simpatic...si are un umor fin... Va dorim in primul rand sanatate si mult succes scolarilor si gradinitarilor[pup][pup][pup] Ionika, La multi ani lui Andrei, sa fie sanatos si norocos si sa va umple viata de bucurie![pup][pup][pup], iar tie nastere usoara si bb sanatos si mancacios si cu cat mai putine colici sau putini colici...cum e corect?[:D] Pupici si o saptamana grozava, Gabriela si cei doi baieti scolari[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, Gabi va multumesc foarte mult pentru urari.[pup] Petrecerea lui Andrei am facut-o ieri si chiar a fost super...au fost 14 copii si parintii aferenti, va inchipuiti! Vlad ce mai face, e la aceeasi gradi? I-a trecut raceala? Ioana, mamica de [bicla] Andrei (5 ani) si [fetita] Alexia 37+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...