Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (87)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Aproppos, stiti pe careva care e bolnav de oreon, ruejola etc sa ii facem o vizita ceva... eu nu am mare baza pe vaccinurile pe care le-a facut - astea obligatorii in special ROR - si l-as testa... ca prefer anticorpi de oreon natural obtinuti...
Carmen, la Stefy la cresa e carantina, la grupa mica de rubeola.... Daca o i-a si Stefy, ceea ce sper sa nu se intample.. te anunt....[:D] Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Helau! [hia] Eu am inceput sa-i dau lui Robert ulei de peste.Cica pe langa fixare de calciu,ajuta si la imunizare. [:)] Cristina,multa sanatate lui Vlad! Noi n-am avut probleme cu otite si polipi,dar categoric as opta si pt a doua parere. [pup] Noi am ramas tot la program scurt la gradinita,desi as fi vrut sa-l schimb la program normal. Dar daca nu s-a putut...asta e. Ma consolez si eu cu gandul ca ii place aici si vrea sa mearga,nu se opune,ba chiar era nerabdator sa vina mai repede 14 septembrie. [:)] [url="http://dulciurifeldefel.blogspot.com/"][yum] De la lume adunate si-napoi la lume date...[/url]
Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Citat:
citat din mesajul lui l_carmen2003
Aproppos, stiti pe careva care e bolnav de oreon, ruejola etc sa ii facem o vizita ceva... eu nu am mare baza pe vaccinurile pe care le-a facut - astea obligatorii in special ROR - si l-as testa... ca prefer anticorpi de oreon natural obtinuti...
Carmen, la Stefy la cresa e carantina, la grupa mica de rubeola.... Daca o i-a si Stefy, ceea ce sper sa nu se intample.. te anunt....[:D] Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Rubeola a facut la 5 luni dupa ROR deci pas.. Vrem oreion sau rujeola... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buli
da, Carmen chiar la asta ma refeream si fara nici o urma de malitiozitate. teoria doctoritei noastre e ca imunizarea cea mai eficienta e prin imbolnaviri (cu masura, evident[:D]) si eu sint de acord cu asta. e clar ca nu se aplica la toti copiii si ca nici toata lumea nu poate fi de parerea mea. atita vreme cit un alt parinte alege o alta posibilitate care functioneaza bine pentru copilul lui nu ma pun de-a latul. mi-am spus doar parerea proprie si respect una contrara. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Anca, de asta l-am si pus pe ranjit sa se uite la tine!!![:D] Si eu respect parerea celor din jur... si fac cum cred eu, la fel ca si tine. Si de asemenea nu dau sfaturi... never, doar... 'sugestionez'[:D] Ranjesc si eu cu ranjitul dar mai pe shest... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hera, chiar imi pare rau sa aud vestile acestea despre Vladut. Sper sa gasiti un medic bun si sa rezolvati cat mai repede problema. [pup] Noi deja am avut azi sedinta cu parintii la micul scolar...lui ii place deocamdata si e foarte serios...sa vedem mai departe cum va fi. Si eu merg cu tot felul de "imunizari", cu catina macerata in miere, cu propolis, cu noni, cu sirop de ridiche...cand nu mai scapam de tuse...adica..am ocolit cat mai mult antibioticele...e drept...ca acum sunt mai mari, si imi este mai simplu...zic eu, din punct de vedere al imunitatii. Acum de vreo 3 zile le dau suc de noni...si am vazut zilele trecute catina in piata...cred ca o sa mai fac un suc...cu miere de albine, caci are multa vitamina C...si prefer asta decat pastilutele...cu tot felul de excipienti care mai tarziu...au si ei rolul lor in organism. Pupici si multa sanatate la pitici , gradinitai, scolari si mamici, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vi s-a intamplat vreodata sa mergeti cu copilul la medicul de familie si sa plecati de acolo fara nici un rezultat si, mai mult, sa aveti impresia ca doctorul considera ca aberati? copilul meu are cateva zile de cand refuza sa manance in timpul zilei, respectiv ia micul dejun din fructe si abia apoi la miezul noptii papa lapte. mai mult, si scaunul e foarte deschis la culoare, aproape alb (cum e paiul uscat de grau). maine vom merge la analize, pe care le vom plati ca de aia platim asigurari medicale. scuze daca v-am inoportunat cu indispozitia mea. sanatate la copii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dali, n-ar fi rau poate sa consultati un pediatru. si daca nu esti multumita de doctor il poti schimba. eu una n-as accepta sa fiu tratata cu indiferenta, as cere explicatii, dar nu m-as crampona de situatie, as incerca s-o schimb rapid. prioritara e sanatatea. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am intra sa va ofer o [cafea] si fug la ale mele.... Mai intru sa vad ce ati mai scris.... Dali, daca ai mai mult de 6 luni de cand copilul e inscris, poti schimba medicul.... Nu accepta sa te trateze astfel... Tu si copilul aveti niste drepturi.... Eu zic sa consulti un pediatru si eventual la pediatru sa-l si transferi.... Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, la Stefy la cresa e carantina, la grupa mica de rubeola.... Daca o i-a si Stefy, ceea ce sper sa nu se intample.. te anunt....[:D] Lacramioara si [copil] Stefania Iulia [/quote] La ce gradi e Stefi?Sper sa nu imi vina al meu copil acasa cu crocobauri de la gradinita.... Ioana, mamica de [bicla] Andrei (5 ani) si [fetita] Alexia 38+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, trebuie sa cumpar lenjerie pentru patut bb din lemn, cu aparatori. Spuneti-mi si mie va rog un magazin unde as putea gasi asa ceva la o calitate si pret convenabil. Vreau sa cumpar eu , daca il las pe sot....cine stie ce gasesc cand ma intorc din spital! Ioana, mamica de [bicla] Andrei (5 ani) si [fetita] Alexia 38+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...