Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (87)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dali77
vi s-a intamplat vreodata sa mergeti cu copilul la medicul de familie si sa plecati de acolo fara nici un rezultat si, mai mult, sa aveti impresia ca doctorul considera ca aberati? copilul meu are cateva zile de cand refuza sa manance in timpul zilei, respectiv ia micul dejun din fructe si abia apoi la miezul noptii papa lapte. mai mult, si scaunul e foarte deschis la culoare, aproape alb (cum e paiul uscat de grau). maine vom merge la analize, pe care le vom plati ca de aia platim asigurari medicale. scuze daca v-am inoportunat cu indispozitia mea. sanatate la copii!
Din punctul meu de vedere dr n-are decat sa creada ce vrea,eu nu plec din cabinet pana nu-s convinsa ca am inteles ce are copilul si chiar vreau sa primesc si explicatii despre cum actioneaza un medicament anume. [:D] Poate ca am fost privita si eu ca o ciudata (nu-mi pasa,na! [^] ) dar acum dr s-a obisnuit cu mine,imi spune dinainte de a o intreba eu. [:-)))] Neaparat sa faceti o coprocultura,macar.Nu te mai necaji ca va trebui sa patesti analizele,probabil ca la cele mai multe laboratoare deja s-a terminat plafonul. Si asa cum zicea si Anca [pup],sanatatea e prioritara!
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=12"]Copiii mei fericiti[/url] [:)] ms1 si ms2 [flo]
[url="http://dulciurifeldefel.blogspot.com/"][yum] De la lume adunate si-napoi la lume date...[/url]
Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...[cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multu ani, Tudor![s]Gabi, sa-ti traiasca cavalerul si sa va aduca numai bucurii! Fetele, nu are nimeni timp sa editeze inceputul de capitol, cu aniversarile din luna septembrie? Eu nu stiu cum sa o fac.... de fapt nici nu pot... capitolul e deschis de Carmen. Eu pun lista pana la sfarsit de an....Cu rosu sunt mamicile... Carmen, daca ai timp.... Septembrie 04 septembrie 2007 - Matei (Amironeanu) 04 septembrie - veve (Irina) 05 septembrie - Oanabandol (Oana) 06 septembrie 2006 – Teodor (Mephala30) 06 septembrie - Alexia2007 (Mirela) 09 septembrie 2006 - Stefan Andrei (Lullabay) 10 septembrie - Adriana_78 (Adriana) 10 septembrie 2006 - Sebastian (Mexxa) 10 septembrie - Iolanda77 (Iolanda) 14 septembrie 2004 - Andrei (Ionika) 20 septembrie 2005 - Tudor (Gabiarama) 22 septembrie - Lgireada (Liliana) 23 septembrie 2004 - Vlad - Mihai (Herra) 24 septembrie 2001 - Mihnea Bogdan (Palmyrah2002) 28 septembrie - Kisstherain999 (Loredana) Octombrie 01 octombrie 2006 - Cosmin Mihai (Alipiticot) 03 octombrie 1973 - Herra (Cristina) 04 octombrie - Nora (Dana) 07 octombrie 2000 - Alexandru Ionut (Carmenp) 09 octombrie 2006 - Maria - Diana (Gety) 14 octombrie 2006 - Vlad-Andrei(Eloise) 14 octombrie 2005 - Andrei (vio_reurean) 15 octombrie - Kriss79 (Cristina) 16 octombrie 2007 - Alessia Stefana (Kriss79) 20 octombrie - Alexz (Alexandru) 22 octombrie - vio_reurean (Delia) 24 octombrie - Simodara (Simona) 25 octombrie - Siminoc (Simona) 27 octombrie - Ramonika (Ramona) 31 octombrie 2007 - Stefan(Ioana77) Noiembrie 02 noiembrie - Dastefa 04 noiembrie 2005 - Luca Octavian (Hanuc) 05 noiembrie - Roxana80art (Roxana) 06 noiembrie 2004 – Matei (Belnicol) 14 noiembrie - Belnicol (Nicoleta) 15 noiembrie 2004 - Vladimir Andrei (Aime) 16 noiembrie 2006 - Daria(Dastefa) 18 noiembrie 2004 - Robert Andrei (mariussimiuc) 20 noiembrie - Ghinetz (Oana) 21 noiembrie 2006 - Antonia (Saryta) 25 noiembrie - Gabiarama (Gabi) 29 noiembrie 2007 - Amira Ioana (mariussimiuc) 29 noiembrie - Emanuelaan (Ela) 29 noiembrie 2005 - Maria (Ioana77) Decembrie 01 decembrie - Hanuc (Claudia) 05 decembrie 2006 - Stefania Iulia (iulia-stefy) 08 decembrie - Iulia-Stefy (Lacramioara) 22 decembrie - Anymony (Any) 22 decembrie 2007 – Stefania (Slimatei) 26 decembrie - Slimatei (Stefania) Lacramioara si [copil] Stefania Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doctorita m-a trimis sa fac o coprocultura si coprocitograma. ea nu a crezut ca asta mic nu vrea sa manance si se comporta de parca ar fi spus "Las ca stiu eu ca mananca, numai ca nu vrei tu sa recunosti". acum ce sa spun, i-am facut analizele astea la doua laboratoare si nu a iesit nimic. la unul spunea ceva de flora polimorfa 50% gram + si 50% gram-. aflu maine de la pediatra ce inseamna. ca dupa ce am dat 1,1 mil pe analize (si ceva la sange) a ajuns la pediatra, deci inca 800mii + 400mii analize. voi tot asa patiti sau sunt eu incredibil de .... (nici nu stiu cum sa spun). oricum, mai intrebam daca stiti un medic bun care ar putea sa recomande un set complet de analie si apoi sa le citeasca si eventual prescriere tratament. de laborator bun am aflat, dar nu am medic. si trebuie sa fie la cabinet, ca persoana nu are asig med in romania. multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dali, treaba asta cu mincat-nemincat e destul de relativa, mamicile cu copii de citiva ani iti pot confirma. e cazul sa gasesti un doctor in care ai incredere si sa mergi pe mina lui. chiar asa, de ce copilul nu e inscris la un pediatru si merge la doctor de familie? asa ai scapa si de costurile privind consultatia si n-ar mai trebui sa te plimbi de ici-colea. si da, sint convinsa ca toata lumea a platit ceva analize/consultatii la un moment dat. asta e situatia. sa stii ca si in alte tari platesti unele investigatii. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lacramioara, multumim mult de cafelutza si de listuta pentru ca ai grija [flo].. Gabiarama, LA MULTI ANI pentru Tudor, sa creasca mare si sa fie sanatos...si voi sa va bucurati de familia voastra minunata! Liliana, LA MULTI ANI pentru astazi!!!! [pup] Herra, ce mai face Vladutz? Pupici si o zi superba din toate punctele de vedere, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...