Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sucuri de fructe si legume


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Exista doua tipuri de storcatoare; unul face suc, fara pulpa, celalalt face nectar; depinde cum se prefera. Mie imi place sucul, fara urma de pulpa. Incepand cu toamna, imi plac sucurile de mar, sfecla, morcov, telina, simple sau in orice combinatie intre ele. Ceva mai demult, in Cluj erau cateva locuri in care faceau astfel de sucuri; acum au disparut, sau nu mai dau eu de ele. Am mai facut sucuri de citrice, dar si de struguri, cirese sau piersici. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi facem tot timpul sucuri, combin cel mai des, morcovi, mere, portocale/gref/lamai, o felie de telina,cand este si o felie de sfecla rosie,iar in sezon pun si cativa pumni de afine. Separat macin in rasnita polen si seminte de in si le amestec cu sucul de fructe/legume. Sanatate curata! „Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi www.de-azi.ro inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate. http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI quod me nutrit me destruit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adesea fac suc cu blenderul, din ce fructe este posibil si mi se pare mult mai usor de facut si mai gustos> Pun de ex in blender 250 ml suc de portocale, o jumate banana, 5 caise decojite si iese o minunatie. Poti face suc asa cu baza de suc de morcovi de la cutie combinat cu caise decojite, suc de portocale combinat cu capsuni, lapte combinat cu banana si capsuni, suc de pere de la cutie combinat cu caise sau piersici decojite....ce combinatii iti trec tie in minte si poti dilua cu suc natural de la cutie. La portocale am mereu grija sa fie suc din portocale stoarse nu cel din concentrat de portocale. Sper sa iti fi fost de folos sugestiile [asia]. Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...