Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (2)


Recommended Posts

elisor,newmami-copiii mei se inteleg f. bine atunci cand vor ei cand nu, e circul de pe lume.Elisor cred ca poti confirma acelasi lucru dat fiind ca , copiii au aprox. aceeasi varsta.

 

newmami- ar fi mai frumos o ,,fratioara,,cred eu decat famila cu 4 copii de care spuneai.... Asa si vroiam sa ti spun ca i am luat biei un costumas de gimnstica din hu ieftin, rosu exact cum mi am imaginat. Maine mergem la gimnstica sa o inauguram sper sa se tina.Mandra se tot imbraca in casa si danseaza, e ok si asa. Imi place f. mult ca si a indreptat tinuta daca altceva nu s-a prins de ea si asa suntem castigati.Incerc maine sa i fac o poza la locul faptei, desigur daca voi putea..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ia si Raducu meu ieri, de Sf. Alexandru, cand l-am sarbatorit si noi, cu tortulet, ca a fost si el "sfant" [:)] Vedeti aici.

 

Elisor, imi pare rau ca nu esti chiar in apele tale, dar imi pare bine ca ai mai scris.

 


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
id="right">id="teal">id="size1">

Alaturi de SEBI

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mercedes, ma bucur ca i-ai gasit micutei costumas de gimnastica, neaparat sa ne arati si noua gagalica mica in costumul rosu.

 

 

Azi am de gand sa ma opresc la Dance Academy ca au open house sa vad ce ofera la varsta lui Patrick. Eu as vrea ceva ballroom (clasic) classes ptr. el.

 

waw Gabitzam, ce-a crescut Raducu. "La Multi Ani!" cu ocazia zilei de nume. Ai doi baietei mari, mami, sa-ti traisca. Dar unde era Andrei .. nu l-am vazut in nici o poza.id="Comic Sans MS">

 

NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, la multi ani!

 

 

Buna seara! :)

 

Am razbit din nou..:) Ramasei fara conturile yahoo, dar se pare ca a fost o problema de la ei, caci f multi n-au mai avut acces la conturile lor. Dupa scuzele de rigoare ne-am recapatat toti dreptul de a ne reaccesa conturile. Problema este ca iar uitasem parola pe DC , dar cum nu mai aveam nici mail, nu puteam sa o solicit..In fine, am revenit si am deschis si un cont nou pe dropshots, cu pozele verii, v-am adaugat si pe cateva dintre voi in lista de prieteni, dar vad ca multe aveti conturile parolate. Cum procedez..?[:I] Parola mea am trimis-o pe mail-ul comun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, mii de scuze [flo], am citit mesajul tau in legatura cu vaccin-urile si daca n-am avut timp imediat de raspuns, am bagat la cap pro si contra ... dar nici macar nu ti-am multumit.

Cam asa ma gandesc si eu ... ca vom da cu citrice si sper sa scapam fara gripa.

 

Am inscris baiatul la dans, lunea de la 6 la 7 seara - va face jazz si tap pentru inceput, astea sunt clasele pentru varsta lui, fiecare class e de 30 minute si e una dupa alta.

Dar ce ma bucur si mai mult e ca am sperante sa-i gasesc o baby sitter care vorbeste germana. La jumatatea lui septembrie vin doua fete din Germania - exchange students [pk], si sper sa vor sa faca niste bani extra si sa vina pentru 1hr / zi sa petreaca timp cu Patrick. M-as bucura tare mult, iar sotul sa vorbeasca cu el cand e pe acasa, numai germana. Sper sa se prinda ceva de el.

 

Ma duc sa spal copilul ca e tarziu. Noapte buna.

id="Comic Sans MS">

 

NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Netaza, doamnelor!

 

Elisor, [grup] suntem alaturi de tine! Daca a existat loc de extaz, atunci inseamna ca se poate rezolva, deci think pink... Stiu ca e usor de spus dar mai greu de facut, insa ati avut incercari mari si ati trecut peste ele... Cred ca cineva acolo, sus, va iubeste in continuare!

 

Gabitza, si eu ii spun povestile asa cum sunt, poate putin mai voalat... si ea intelege ca gaina se taie si se mananca, ca oamenii mor sau sunt bolnavi, incerc sa o pregatesc pentru orice atata cat poate ea intelege acum. Bineinteles ca nu vede filem cu impuscaturi, batai, sange, dar nici nu vreau sa o protejez exagerat de mult, asta e viata pana la urma... Sa-ti traiasca sfintisorul!

 

Voi cand incepeti gradinitele? Cei care sunt la stat... Gradinita noastra trebuie sa se mute in alt sediu pt ca cel vechi se consolideaza, si nu se stie inca unde [neand] iar mesterii au aparut abia acum 2 saptamani. Bine, noi avem noroc ca pe 15 plecam in vacanta 2 saptamani [:D], dar nu-mi vine sa cred cat de prost merge sistemul nostru de stat. Vorba lui Badea, 'traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul'

 

Mikka

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Sa mai scriu si eu o vorbulita ca pe urma iar pierd firul discutiilor, desi l-am cam pierdut deja [:-@]

 

Si noi citim povestile asa cum sunt. Am constatat ca povestile nu sunt atat de nocive cat sunt desnele animate. Cand vede concret bataia, omorul, cand aude personajul in carne si oase spunand una alta, tampitule, dobitocule, copilul retine mult mai repede. Nepoata-mea cea mica mi-a servit mai multe expresii de genul "pregateste-te sa mori, vierme extraterestru!" de am zis ca pic din picioare. Luata la 3 pazeste mi-a marturisit ca de la jetix se trage si ca nu i se parea ceva rau.

 

Mikka, bine ai revenit pe subiect si spor la bb2! Noi azi ar fi trebuit sa incepem gradi dar sunt doua chestii care ne-au impiedicat: eu abia azi m-am urnit sa fac coada la medicul de familie ca sa-mi completeze fisa medicala si in plus de asta azi am fost si cica nu au venit decat 3 copii in toata gradinita [bang] ca majoritatea parintilor ii aduc fie de luni fie cel mai probabil de lunea cealalta. Ceea ce pe mine nu ma coafeaza deloc. Ca nici nu vreau sa-l duc si sa se uite pe pereti ca nu are cu cine se juca. Iar pe de alta parte vreau si eu sa gust libertatea de a avea un copil la gradinita dar a nu-i sti totusi pe amandoi plecati la bunici. Poate mi se puse pata, mai multe de fapt, ca nu mai stiu nici eu ce simt si ce gandesc [alcool]

 

Elisor, m-ai facut sa rad cu cetatenii europeni. [:D] Dar in principiu ai dreptate. Oricum Mihai nu a sesizat nimic din ce m-a calcat pe mine pe coada de m-am simtit privita ca o emigranta asa ca se poate sa fi fost eu prea sensibiloasa. Oricum impresia a ramas: m-am descurcat nesperat de bine cu engleza, nu ma asteptam sa stie engleza atatia austrieci, iar pe de alta parte mi s-a parut ca exact cand ma adresam in engleza eram privita stramb, la modul "daca ai venit sa traiesti in tara mea macar fa un efort si invata limba". Mihai m-a linistit si mi-a zis ca daca chiar aud replica asta undeva sa intreb senina: "limba austriaca?" [:D]

Da, chiar cred ca am fost pe valea oltului in acelasi timp, ce coincidenta! Cineva a gestionat prost situatia ca pe sensul spre bucuresti s-a stat 2 ore iar pe celalalt sens s-a circulat totusi.

 

Si o parte din poze aiciid="red"> si continuarea povestii:

 

La intoarcerea din viena am venit legat pana in tara, e cu totul altceva sa parcurgi aceasi distanta intr-o zi dar pe autostrada. Planul era cum v-am zis sa ne cazam pe la Deva, a doua zi sa vedem cetatea, sa mergem la hunedoara la castel si apoi sa plecam la munte in apuseni. Inainte de Deva cu 70 de km eram deja obosita si ne era foame la toti. Ideal era sa gasim o pensiune cu curte, asa cum Filip deja propusese nedumerit a doua oara de atata drum (a zis si la dus in prima zi ca el a mers destul cu masina acum vrea sa se joace in conditiile in care valetul lui personal a rulat tot la 5 minute o sacosa intreaga de jucarii NOI spre distractia si distragerea atentiei copiilor [:D] ) dar unde sa avem si ce sa mancam mai ales ca nu ne oprisem pentru masa de pranz facusem eu niste senvisuri la plecare. Si vede Mihai o placuta pe marginea drumului pensiune cu trei stele cu restaurant la dreapta, si facem la dreapta. Si apoi la stanga, 7 minute cik. Ce indicator e ala in 7 minute nu stiu, dar probabil asta e clenciul ca daca zicea in km nu mai mergeam [:D] Si n-am cronometrat dar am mers sigur mai mult de 7 minute. Pana la urma in satul Caprioara am ajuns la pensiune. Arata foarte bine, asa la prima vedere obosita cum eram nici nu am realizat prea multe, dar am vazut niste iazuri superbe, zic astia au pastravarie aici. Ajungem la casa, ca curtea era maaaaaaare, vorbim cu proprietarul care ne propune niste pastrav la cina, cadem la invoiala, ramanem aici in naoptea asta. Sincer putea sa ma culce si pe prispa eu nu mai plecam nicaieri ca eram varza.

Mancam si mergem la culcare. A doua zi dimineata facem ochi si vedem mai bine unde am ajuns: in paradis! Padure, dealuri, piscina, iazuri pentru pescuit, teren de joaca pentru copii, teren de sport asfaltat pentru adulti, parau unde vine apa buna de baut, pestera, masa de ping pong, iepurasi, o caprioara si de jur imprejur o imensitate de curte unde puteau sa alerge bezmeticii mei pana lesinau. Mihai a fost dat pe spate mai ales ca nu mai pescuise de 5 ani si s-a distrat teribil pe balta asa ca am hotarat ca acolo e muntele nostru si ramanem acolo pana la sfarsitul vacantei. Am avut noroc ca au si avut liber pana cand am vrut noi. Am plecat de-acolo foarte incantati si odihniti, Filip nu numai ca si-a invins teama de apa, dar acum are o alta problema pe care trebuie s-o gestioneze: nu mai vrea afara [:D] Miahia a inotat si el cu noi dar ne-a tarat si pe noi la pescuit unde eu m-am plictisit dar copiilor le placea, in prima jumatate de ora apoi trebuia facut entertainment cu pesti cat degetul altfel mai aveau putin si sareau in lac. Si era destul de adanc 2-3 metri. Eu am reusit in sfarsit sa citesc, nu dupa pofta inimii si nu vreo lectura acaparanta ci cartea lui montignac, dar oricum e ceva sa poti sa citesti mai mult de un capitol pe luna [:D] Sincer am plecat de-acolo extrem de tristi pentru ca este atat de departe de bucuresti. Si gazdele au fost super, ne-am imprietenit, niste oameni super de treaba. Daca va aflati vreodata pe la Savarsin merita sa mergeti acolo.

 

Creatiile meleid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

 

Andreeaid="green"> mama de Filipid="navy"> si Georgiaid="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai Elisor dar esti mortala cu comentariile tale pe care le lasi la poze.Acolo suntem in chessington world of adventures.Parul incepe sa fie al meu caci eu sunt odulata din mama, sau mai bine zis din tata.Adevarul ca mi-am facut o coafura atunci in ziua aia de imi vine sa tai pozele.NU ma avantajeaza deloc.Sper ca ai observat poza de final cu noi 3 intr-o minune de acolo de pe carusel.Expresia fetei barbatului meu spune tot.El nu se uraca si nu se da niciodata in nimic.de data asta el a vrut in barca ca era curios daca ne stropeste.Ei bine nu ne-a stropit, doar la sfarsit inainte sa ne dam jos era o tzashpoaca unde l-a prins din plin pe barbatul meu cel drag.Gata...plec!!

 

Oana lu'Alex

Poze Alex

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

N-am somn [:D] De fapt, am avut musafiri care au stat pana pe la 12, si acum frec netul...

 

Mikkaid="red">, si noi avem aceeasi problema cu gradi: acu'vreo 3-4 saptamani s-au apucat sa "refaca" acoperisul - si nu sunt sigura ca termina ce au de facut. Daca e sa ma iau dupa fundatia abandonata din noiembrie 2008, inclin sa cred ca n-or mai termina niciodata, si va trebui sa tinem fata acasa [bang] Pe noi situatia asta nu ne coafeaza deloc :(

 

Androixid="red">, Savarsin zici ? Cumva asta este ? E bine de stiut.

 

Neliaid="red">, sunt de aceeasi parere cu tine in ce priveste vaccinurile nou aparute. Dar iubitul meu socru s-a oferit sa cumpere el vaccinul contra noii gripe, imediat ce apare la noi, ca sa i-l facem Carinei [bang] [alcool]

 

Claraid="red">, LA MULTI ANI FERICITI, sa ai parte de tot ce iti doresti ! Scuze pentru intarziere.

 

Ma duc la culcus, noapte buna !

 

 

Christina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, spune iubitului tau socru sa si-l faca lui, il testeaza si daca totul e OK in vreo cinci ani asa, il face si Carina.[:D]

 

Hai, ca am zis ca ma apuc sa mai scriu si eu si sa vad ultimele poze, dar nu ma lasa maimutele astea. E inca un mare mister pentru mine cum se face ca atunci cind sta tati la calculator, nimeni, dom'le, da' nimeni in casa n-are nevoie de nimic![bang][:D]

 

Miine la cafea...[pup]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...