Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (2)


Recommended Posts

Welcome back Mercedes, [pup], nu dau cu rosii [:D], dar am imbatranit si nu ne mai tin balamalele sa facem fata la nr. 2 ... Pozeeeeeee, please. Nelia, asa-i conditiile de camping sunt bune pe aici ... doar ca mie nu-mi place [nani] in cort, trebuie sa te imbraci gros peste noapte, ca sa nu mai vorbim daca vine ploaia ... Dar eu las baietii sa se duca si sa enjoy-nuiasca [:D], nu-mi strica si mie o pauza [:)] Deocamdata am facut rezervare cu inca o familie de prieteni un cottage pe malul lacului Huron ptr. weekend-ul viitor. Sa speram ca va fi OK vremea, daca nu doua zile ne vom [alcool] in deplasare, iar copii echipati corespunzator vor lua aer curat [:)] caci vara asta a fost tare greu sa programezi ceva din cauza vremii... Fran, tot ce se poate ca Iepu sa fie alergica la ceva polen, sau plante, etc. La noi functioneaza f. bine Zyrtec, il ajuta pe Patrick. Ce m-as bucura daca vara asta ar tine cel putin inca 3 luni ... tare bine mai e. Cum apa in pool are 30C, cum ajungem acasa suntem la baita. Nu ne mai dam scosi din ea pana nu apune soarele [pk] si obositi incat Patrick adoarme cu mancarea in gura de cele mai multe ori.Am ajuns sa-i dau cookies, sau ciocolata la 7 seara ca sa mai apuce sa si manance. Dupa balalceala de obicei ne retragem in casa, unde e tot mai mult interesat de scris, jocuri, logica. Are niste CD-uri de jocuri pe computer cu matematica, spelling, etc. Aseara s-a jucat cu cel de matematica, noi inca ii citim enuntul intrebarii, dar ne-a lasat cu gura cascata cat de repede aduna si scade. Foloseste degetele, dar mai mult orientativ, cat sa numere. Intr-adevar toate sunt numai pana la 10 sau scaderi sub 10! Cele de logica, patterns, forme, si altele n-a gresit nici unul. Iar aseara level-ul pe care-l facea era nou, nu ca l-ar fi stiut de mai demult. El spune ca asta se face la scoala, nu stiu de unde a prins el ideea asta, ca noi nu i-am spus, iar la scoala au homework, iar in weekend cum se trezeste vrea homework. Faza este ca noi inca dormim ... si se serveste singur cu homework ... si pana la 9 dimineata nici nu-i auzim gurita. Isi cara caietele, uneori chiar si tabla de scris in dormitor la noi, si studiaza [:D] e atat de dulce. Doamne scumpi mai sunt, imi vine sa-l mananc bucatica cu bucatica ... in zilele bune [:D] caci odata cu varsta s-a dezvoltat si ceva attitude de baietel mare, care in unele zile ne mananca nervii, picatura cu picatura [bang] bag seama ca fetele sunt inca prin vacanta de e asa o activitate slaba prin preajma. oare daca strigam catalogul, sa avem mai mult success ??? NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutici la fete Si noi ne-am intors din concediu de ceva vreme insa asa de ocupat am timpul ca nu mai apuc sa scriu. Trebuie sa fac niste copacei pentru o tipa care se casatoreste si numai asta visez noaptea si prestez cat pot de repede... Dar parca zici ca stau pe loc asa am senzatia. Plus ca am serviciu, casa, copil, detoate. Dar.. le dau eu gata pe toate. pup la fete Beatrice, mamic de Alex pifos [url="http://www.flickr.com/photos/piticii2003/sets/72157617213793188/"]Hobby-ul meu[/url] [url="http://piticii2003.multiply.com"]
Pagina PITICILOR
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

) Ciao! Maine plecam la mare o saptamana, la Lignano Sabbiadoro, eu cu Aly, sora-mea + mama cu fratele ei si familionul lui...sunt tare curioasa ce iese[alcool] ...Claudio e la munca, o sa vina doar in vizita. N-am mai reusit sa scriu pe aici, nu mi-e bine deloc si caldurile groaznice de afara (si din casa[bang]) mi-au pus capac, plus ca am un milion de treburi cu care nu ma ajuta nimeni si singure nu se fac...maica-mea e aici, a venit cu noi cand ne-am intors din RO, noroc ca se mai joaca cu Aly. Ziceam ca am avut probleme in tzara, e vorba de bunica mea, de fapt e ca mama pentru mine pt ca ea m-a crescut de la varsta de 4 luni...a slabit enorm in ultima vreme si a lesinat in curte, au dus-o cu salvarea la spital si nu-si mai revenea nicium, avea febra mare si dureri peste tot, dormea incontinuu si - cel mai rau - nimeni nu stia ce are...ideea e ca spitalul respectiv e vechi de 200 si ceva de ani cu dotari pe masura[bang], personal putin si D-zeu cu mila...a avut nevoie de asistenta permanenta, ziua stateam eu iar noaptea matusa mea, pe care tot eu o duceam, m-am obosit ingrozitor si pe langa aproape 1000 de km facuti s-a mai stricat si una-alta pe la masina de la minunatele drumuri romanesti. Alyssa a stat cu sotzer la tzara, s-au descurcat si i-a mers ff bine toata ziua la aer curat si mancare buna, e grasutza si guraliva mai mare dragul...partea proasta e ca se umple rau de bube de toate felurile, o fi ceva alergie, in plus a lasat-o cam dezbracata si a facut cistita, abia am scapat de ea. Bunica e binisor, si-a revenit cat de cat si i-au dat drumul dupa 8 zile, la fix sa o ducem acasa iar ziua urmatoare noi am plecat spre Italia. Nu stiu daca din cauza stresului, a efortului sau altele mi-a revenit prietena mea pareza[bang][bang][bang], toata tevatura cu spitalul am facut-o schioapa si cu o mana amortita complet, mi-a fost cam greu la condus si la schimbat pampersi dar ma bucur ca am putut fi acolo sa o ajut. Inca nu mi-a trecut de tot, mai am cateva degete la picior + genunchiul pe care nu le simt + mana dreapta...gata, hai ca m-am plans destul si nu e joi![:I] Fug ca Alyssa inunda baia[alcool]. Teddy si [zana]Alyssa (05.05.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Si eu sunt prin zona pentru prima oara de vreo saptamana de nebunie la birou. Sunt plictisita total, mai stau vreo jumate de ora si ma car; d altfel am avut o zi foarte incarcata, am inceput de dimineata cu detartraj si analize, tocmai m-am intors de la manichiura/pedichiura si mai sub seara ma duc la alt doctor. Asa ce-mi place cand sunt eficienta[:D]. In rest prea mari noutati nu avem caci Ana e tot la bunici. A, ba da, sa nu uitam data importanta in caledar: pe 13 august a facut sie caca la WC, se pare ca in sfarsit am scapat de pampers. Traiasca soacra-mea ca ea a convins-o pana la urma, copilul avea o reticenta ca cica nu stia ce se intampla cu caca, credea ca vine vreo fantoma sa-l ia[alcool]. In fine, cu duhul blandetii, dar si ferma pe pozitii (ca altfel cred ca maritam fara cu pampers) a reusit femeia sa o scoata la capat si de atunci nu a mai cerut pampers. Alte noutati ar fi ca a crescut foarte mult, s-a maturizat, dar in acelasi timp cere mai multa atentie decat inainte; am pus-o cand se intoarce acasa. Bineinteles, toate astea le stiu din auzite intrucat nu am mai vazut copchilul de o luna jumate[alcool]. Nu de alta, dar nu cred ca ne lasa sa plecam daca veneam sa o vedem. Nelia - ce dragut cu camping-ul la voi, la noi tzigania e mare, nu m-as duce cu cortul nici platita. Mikka - welcome back si succes cu bb2, cat de curand ma voi alatura tie in incercari. Beatrice - spor la copacei! Mercedes - mi-e rau ce plina era plaja, uite de-aia nu ne-am mai dus la mare, ma omoara aglomeratia; acum ma gandeam ca daca tine vremea frumoasa in septembrie poate mergem un week-end dat fiind ca va scadea nebunia. Fran - drum bun in delegatii, de-acuma cred ca te-ai obisnuit cu plecarile... Cam atat imi amitesc pe moment, ma duc si eu in treaba mea ca aici nu mai sunt decat eu cu o colega, e deprimant. Va doresc un week-end placut! Ioana cu Ana (22.06.2005) [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam"]Ana - de la nastere pana la Revelion[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam1"]Ana - dupa Revelion, in 2006[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ioanailincam2?vhost=community&vhost=community"]Ana - dupa 1 an[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984"]Povestea nasterii[/url] Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Eu sutn tare catranita ca nu mai gasesc CD-ul de la NewMami & Clara cu camtecelele cu ABC's, si mi-l tot cere Carina sa il asculte :( Daca mi-l poate da vreuna dintre voi, ziceti-mi pe pm, si vin personal sa il culeg [:D] In rest, ma intreb cand incepe gradinita .... pentru ca la gradi unde merge Carina tocmai s-au apucat sa sparga / repare acoperisul... anul trecut ziceau ca o vor mansarda, insa deja au o constructie inceputa in curte, pe care au lasat-o in paragina [bang]. Fran, baraka se gaseste la farmacii si, dupa cum ti-a spus si Mercedes, gasesti si pentru copii (sunt capsulele mici, cat bobul de mazare). Ioanailinca, felicitari Anei ! Bine ca ati incheiat capitolul pampers. NewMami, ce baiat studios ai ! Carina mea nici nu face bine ochi si ma striga sa ii pun desene animate [bang] Week-end placut ! Christina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intalnit intamplator cu Fran si Iepu si tati de Iepu, pe Insula Copiilor. Andrei a luat in sir toate gonflabilele, cu greu s-a dat dus de acolo, doar cu promisiunea ca merge si dupamaiza dupa nani. Ca biletul e valabil toata ziua. Tot ziceam eu ca mi-e dor sa o vad pe Iepu.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, voi v-ati suparat pe mine? Ia, o prezenta mica, sa vad cine mai trece pe aici. [flo]
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum ii place la scoala lui Ruti? Cate ore pe zi fac? Le da si teme pt acasa?
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139708&whichpage=1"]Alaturi de SEBI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...