Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (13)


Recommended Posts

Hei, la multi ani Lisandru!

 

 

Mai, ca repede mai trece timpul, parca ieri s-a nascut.

 

Robotzica, ai fost de coma cu pestele! [:D] Gata, intre timp l-=am cumparat, l-am prajit o parte din el, iar acum se fac si sardinele pe tabla. Mamaliga se face si ea si ne vom aseza la masa toti. Mai dau si o bere [bere]

 

 

 

Blogul graseiid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La multi ani Andrei si Andree, mici si mari!

 

La multi ani Lisandru! Chiar ca repede mai trece timpul. Ce mare e! Si Georgia ce mare e!! Eu tot bebelusi ii stiam, inclusiv pe Georgia si pe Raducu [:I]. Dar are Vladimirul meu 1 an jumate in curand, asa ca ce mai ma mir...

 

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, n-a mai scris nimeni de cateva zile. Chiar ca moare subiectu nostru.

 

Cred ca e un frig afara de crapa pietrele dar ma inarmez cu rabdare si haine groase si ma duc la targ sa vand ce-am mesterit in ultima vreme. Mai stateam si eu cu o cafea fierbite si mai rasfoiam netul dar trebuie sa ma ridic si nu-mi vine [:D]

 

Cum ati petrecut ultimele zile, ce-ati mai facut?

 

Blogul graseiid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit la noi Mos Nicolae inca din dimineata asta [:D] Pentru ca maine dimineata ar fi fost adormiti, ne grabeam cu gradinita si serviciul, erau somnorosi si plangaciosi. Asa ca azi dimineata am stat cuminte in pat pina s-a trezit Andrei sa se duca el primul si sa vada ca sunt ciorapeii cu dulciuri pusi peste incaltarile pe care le-am pus de aseara linga geam.

 

Ia de vedeti niste poze aici.

Uitati-va si in urma la alte poze din noiembrie si decembrie, ca am descarcat mai multe din aparat de dimineata.

 


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
id="right">id="teal">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io m-am dus ca sa stau o ora in masina in ploaie si m-am intors acasa. Ce m-au mai mintit astia cu accuweatheru lor [:-@]

 

Chiar, ce le-ati luat la pitaci? Noi le-am cumparat cate o pusculita haioasa din ceramica in forma de microbuz, seamana cu masina din scooby doo. Georgiei un puzzle ca v-am zis e in recuperari acum si alea care au fost ale lui Filip deja stie sa le faca asezate cu susul in jos asa ca i-am luat unul nou. Iar lui Filip i-am luat abecedar [:D] ca vrea sa scrie baiatu si sa citeasca si ma-sa nu stie in ce ordine sa-l invete literele iar in ordine alfabetica nu am prea avut spor cu el. Si niste dulce si le-am mai luat cate un pachetel mic cu smochine, alea de fapt cre ca sunt pentru mine ca nu cred ca o sa le placa dar nici nu am incercat pana acum sa vedem daca le place mananca ei daca nu ferice de mine [:D]

 

Gabita, ti-am admirat baietii. Ce-ati avut cu Raducu de i-ati tuns frumusete de carlionti? [:D] Foarte dragalasi sunt ei cum si-au primit darurile de la mosul.

 

Noi o sa fim defazati rau de tot ca ei sunt in berceni pentru targul meu la care nu m-am putut duce [bang] si ii luam tocmai maine pe la 16 si mergem la aikido asa ca abia spre seara ajungem acasa. Inca Filip va rata si cadoul de la gradinita, intr-un fel nu regret pentru ca la Georgia parintii in ciuda faptului ca sunt mai basinosi decat parintii de la F nu s-au gandit sa-i cadoriseasca pe kinderi si de mos nicolaie asa ca probabil o sa iau pachetelul marti dimineata pe sestache ca sa nu ii aud ca exista discutii de ce unu a primit si altu nu.

 

Si mai am sa va intreb mai ales pe cele care aveti copiii la gradi de stat: ce cumparati educatoarelor, cam ce buget alocati? La noi pana la urma a ramas sa cumpere fiecare parinte in parte, pana la urma nu stiu daca nu era mai ieftin sa adunam bani sa luam la comun, dar atunci nu reusim sa ne punem de acord cu ce anume sa cumparam. M-as lipsi bucuroasa de la a face gestul asta dar pe an ce trece raman singura mamica de genul asta si nu se mai poate. Si ce mi-a povestit nasa mea ca ma asteapta in scoala ma iau cu mainile de cap asa ca ar fi cazul sa ma obisnuiesc si sa tin pasul cu turma inca de pe acum.

 

Blogul graseiid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix, le-am luat doar dulciuri de Mos Nicolae, niste mosi de ciocolata Lindt, biscuiti, suc si o napolitana. Cred ca le puteam pune orice, bucuria lor a fost sa gaseasca in ciorapel ceva si surpriza momentului, oricum au fost chestiile mult mai bune de la Mos [:)]

 


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
id="right">id="teal">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabitza, ce seamana baietii tai! Doar ca Raducu e mai clapaug [:D], dar e tare dulce!

 

Am profitat de faptul ca am descarcat pozele de la botezul nepotelului meu (a fost ieri) si am mai pus ceva poze pe Picasa:

septembrie-octombrie http://picasaweb.google.com/cornelianis/2010SeptembrieOctombrie?authkey=Gv1sRgCI7etsyYytva-AE#

 

noiembrie-decembrie http://picasaweb.google.com/cornelianis/2010NoiembrieDecembrie?authkey=Gv1sRgCJK8lu-U3Zv0SA#

 

La noi vine in seara asta Mos Nicolae, ca dimineata suntem contracronometru.

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

La noi a venit Mosu aseara, din aceleasi motive ca la voi, goana de dimineata. Au fost incantati, dar Sergiu, de frica sa nu puna sor-sa mana pe jucariile lui, s-a uitat doar de la distanta la ce a primit Iulia.

 

Andreea, noi am strans la inceputul anului fondul clasei, iar cadourile de Mos le-am cumparat de aici. Tot din fond vom plati si cadourile pentru educatoare si ingrijitoare. In felul asta iesim mai ieftin decat daca am cumpara fiecare cate ceva. La fel procedam si de 8 martie, 1 iunie etc. Pentru cadourile copiilor aduse de Mos Craciun la serbare, s-a stabilit doar marimea cadoului (cat o cutie de pantofi), iar continutul il asigura fiecare parinte, in functie de preferintele copilului.Adevarul e ca am avut noroc de un colectiv de copii si parinti extraordinar, singura "discutie" intre noi fiind anul trecut, cand nu ne hotaram cum e mai bine pentru ingrijitoare, sa cumparam ceva sau sa dam bani in plic. Pana la urma am rezolvat democratic, prin vot [:D].

 

Iulia a inceput cresa si este inca in perioada de acomodare. Patru saptamani a facut greva foamei, incepea sa urle "a mami, a Lili" numai cand le vedea pe fete venind cu mancarea. Acum o saptamana a cedat, probabil era prea mare efortul de a sta nemancata [:D], iar acum astept momentul cand sa o las si la somnul de pranz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...