Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (13)


Recommended Posts

Cloreta, felicitari! Sa o stapiniti sanatosi![flo] Gusta, te imbratisez cu drag si ma rog sa treci cu bine de toate cele, altceva nu stiu ce sa-ti spun.[pup] Copiii mei s-au dus astazi costumati.Agata e diavolita, Tudora pisicuta neagra si Lisandru print al noptii, un fel de Dracula, dar fara accesorii singeroase. Cumparasem creioane speciale de machiat copiii, am machiat-o pe diavolita si am trimis-o la scoala, apoi pe pisicuta, i-am facut mustati si nasuc si am trimis-o si pe ea la scoala... si Lisandru a vrut si el.[bang] L-am machiat un pic cu negru si maro pe la ochi, ca si cum ar avea cearcane si pe la gura i-am facut citeva picaturi de singe... si cind s-a uitat in oglinda a inceput sa plinga... nu ca s-a speriat, ci pentru ca e urit![q] Asa ca, l-am sters repede si l-am facut frumos.[:D] Ii vedeti [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-10-28/18:42:43"]aici[/url]. Diavolita si pisicuta neagra au si codite, dar nu se vad in poze... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutari din partea noastra [pup]! Felicitari pentru case noi si amenajari (sunt cma in urma [:I]). Ioana, acum chiar ca iti pot spune, nastere usoara! Nelia, superbi copiii si costumele! Cum reusesti sa te ocupi mereu de toate? Androix si pe mine mai ia cu groaza cand ma gandesc ce haos va fi in 2012, cand vor incepe scoala doua generatii. Daca nu se schimba ceva pana atunci [alcool]. Cu toate ca ma gandesc ca oricum ar fi, macar sa nu mai intervina atatea schimbari in invatamanat, sa stie si copiii astia ceva, sa intre cumva lucrurile pe un fagas. Ca la asa haos in educatie, ce pretentii mai avem sa mearga ceva. Noi suntem binisor in ceea ce priveste sanatatea, exceptand mucii de rigoare, dar sa nu spun hop [alcool]. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, eu de-abia acum am pus mana pe telefon, si am vazut mesaj de la Ioana, trimis pe la pranz. A nascut, 3.4 kg, si sunt bine amandoi [:)] FELICITARI, IOANA !!! Bun venit pe lume bebelusului si tie refacere rapida si un bebe cuminte si mancacios! Te imbratisez cu drag!
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Ioana![flo][flo][flo] Refacere rapida si laptic mult! Bine ai venit pe lume, pui mic si sa fii sanatos! Felicitari si taticului si pupici surioarei care abia asteapta sa se joace cu el![pup] CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heiiii, Felicitari Ioana! Sa va traiasca si sa fie cumintel si papacios! Refacere rapida! Te asteptam sa vii acasa si sa ne povestesti despre voi. [flo] [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Blogul grasei[/url] [url="http://www.bijuteriiandroix.page.tl"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu copii la gradinita, dati-va si voi cu parerea. Ati lasat copiii in excursie cu gradinita pina acum, excursie de o zi intreaga? Eu nu l-am lasat din mai multe motive, pe care educatoarea a incercat cu insistenta sa mi le darame. In final nu l-am lasat si poate sunt eu mama nebuna si exagerata. Plecarea de la gradinita era de la ora 7 dimineata. Asta presupune sculat inainte de ora 6, ceea ce Andrei n-a facut niciodata, are probleme cu trezitul dimineata, indiferent de cat de devreme se culca seara. Trebuia musai asa adormit fiind sa-i dau sa si manance, ca daca pleaca nemancat, probail asa v-a ramane pina la prinz. Are rau de masina la drum, presupun ca si in autocar ar avea problema asta. Eu nu plec cu el fara centura de siguranta, si nu-l vad pe el stand locului in autocar. Nu mi-era clar si cu dusul la toaleta, mai ales ca daca e cu imbracaminte multa pe el, nu s-ar descurca singur. Excursia era pina la Curtea de Arges, cu oprire undeva pe drum la un atelier de olarit si participat acolo la activitati. Asta poate l-ar fi interesat, dar nu pot sa trec peste celelalte motive. El doarme la prinz cam in fiecare zi, incerc sa mi-l imaginez dupa o zi agitata, sculat cu noaptea in cap, nedormit, sosit seara la 7. Ar fi avut asigurata masa de prinz, dar mancata undeva pe traseu. Ei la gradinita au mancarea facuta loco in bucataria proprie, verificata. De unde naiba stiu eu ce mananca acolo? Asa, povestit de altcineva, mi s-ar parea ca exagereaza. Dar cand ma gandesc la amanunte strict concrete, legat de copilul meu, m-au facut sa nu-l las.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetele! Gabitza, in excursia descrisa de tine as lasa-o pe atomika dar probabil peste vreo 10 ani asa, nu mai devreme![:D]...sunt convinsa ca ai luat hotararea cea mai buna, tu iti cunosti copilul mai bine decat oricine. Sincer, mi se pare mai mult o iesire pentru placerea educatoarelor decat pentru niste pici de 5 ani. Alyssa a fost in cateva excursii, ma rog, unele ridicole gen "la biblioteca" sau biserica (vizavi de gradinita [:D]), zic ridicole nu pentru semnificatia destinatiei ci pt faptul ca sunt considerate excursii[:D], altele interesante (la o ferma sa culeaga struguri si sa vada cum se face vinul, in padure dupa castane comestibile, la sera sa planteze flori pe care apoi le-au dus cu ei in clasa si le-au ingrijit - asta a fost cadoul de 8 martie pt mame[olala]). Vor mai face cateva iesiri la scoala elementara sa cunoasca mediul, invatatoarele, etc, astfel incat la anul sa nu mearga intr-un mediu complet necunoscut. Eu sunt exagerat de protectiva, sa nu zic paranoica[:I], am lasat-o sa mearga doar cand era si asistenta prezenta (Aly are dreptul la acompaniator 17 ore/saptamana), in plus vor fi unele excursii gen "la guardia costriera (paza de coasta la Venezia) unde nu va merge pt ca mi se pare prea mult pt varsta ei. Revin sper... Teddy si [zana]Alyssa (05.05.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...