Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nasterea la euroclinic


Recommended Posts

Dalailana, eu pe 22 sept am intalnire cu ea si tot la Floreasca. Sunt curioasa sa compar cu Lorich cum va fi. Multumesc din suflet pentru informatii, tare pretioase pentru mine. La mine va fi mai complicat cu toate analizele mele in islandeza [:D] o sa trebuiasca sa le traduc eu din timp, asa incat cand ma duc la ea sa fie ok, plus ca sunt sigura ca mie imi lipsesc din ele si imi va da dansa sa fac, asta pentru ca aici nu se fac multe cum ar fi toxoplasmoza, CMV, etc. EU le-am facut la o clinica privata inainte sa raman inarscinata. Una peste alta a fost ok intalnirea ta cu ea, nu? Sarcina usoara in continuare si tare mi-ar placea sa mai schimbam impresii aici. Carmaw, imi pare tare rau pentru experienta ta cu Euroclinic. Mda, din pacate, mentalitatea romanilor este cea care face diferenta intre noi si alte natii. Vezi dr rezidente si medicul care a pus umarul la treaba. SI aici este la fel. Multa sanatate mamei tale![flo]
Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 15+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dalailana, eu am fost la dr. nuraltay la controale numai in floreasca, acolo avea ecografe dar, cum ti-a zis si ea si am zis si eu intr-un mesaj anterior, acolo era mereu pe drumuri intre maternitate si policlinica, ba mai si asteptai daca avea o nastere normala in curs si era nevoie de ea acolo, ma gandesc ca ai putea alterna programarile, pipera cu floreasca, depinde cum iti convine mai mult. In plus, pentru toate fetele care isi fac probleme, dr. Nuraltay primeste in orice stadiu al sarcinii, eu am mers la ea in ultima luna de sarcina, si mie mi-era teama ca nu ma primeste dar nu a fost nicio problema. In fond, din cate am inteles, medicii de acolo au procent din onorariul de nastere, asa ca... au tot interesul sa primeasca pacienti, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmaw, imi pare tare rau pentru experienta ta cu Euroclinic. Mda, din pacate, mentalitatea romanilor este cea care face diferenta intre noi si alte natii. Vezi dr rezidente si medicul care a pus umarul la treaba. SI aici este la fel. Multa sanatate mamei tale![flo]
Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 15+ [/quote] Multumesc frumos si voua numai bine![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gavandor sa inteleg ca ai nascut cu ea? ne poti impartasi experienta? la nastere este tot asa de cooperanta si blanda sau este hotarata si ferma? happiness: va trebui sa iti faci toxoplasma si cmv inainte de a te prezenta la cabinet daca NU ai imunitate la ele. Pe mine m-a rugat ca la fiecare consult sa ii prezint o analiza noua de toxoplasma pentru ca NU am imunitate si vrea sa monitorizam atent in caz ca Doamne fereste ma infectez sa ia masuri din timp. Mi-a explicat in amanunt complicatiile pentru copil in caz de infectare, atat pericolele din trimestrul I cat si cele din trimestrul III. Este o analiza banala rezultatul vine in cateva zile deci ai putea sa fi pregatita. Alte impresii nu am, este prematur sa ma pronunt pentru ca doar am facut cunostinta. O asteptam pe gavandor cu alte informatii, multumim anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dalailana, problema mea este ca vin in Ro doar ptr 2 sapt si special sa ma intalnesc cu ea, sa-mi fac morfofetala si analizele pe care le va cere ea. Deci sigur la prima intalnire cu ea, nu o sa am cum sa ma duc cu test de sange facut ptr toxoplasmoza si CMV.[bang] Asta ptr ca eu ajung luni seara pe 20 si ma vad cu ea miercuri dim la 9 pe 22. O sa-mi fac pe urma si le duc atunci cand ma vad ultima oara cu ea , pe 30 sept, ca mi-am mai facut o programare just in case. Dar e bine de stiut. Multumesc tare mult![flo] Aveti idee intre ce saptamani fac ei morfofetala de trim I si cat costa analiza de sange si ecografia la ei? Am o prietena care s-a hotarat pe ultima suta de metri si vrea sa mearga la ei, si sa fie pregatita. Multumesc mult![flo]
Mamica fluturasului Andrei si [gravi] 15+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

happiness 4 us, nu-ti poti face toxoplasmoza unde esti acum? In principiu asta se face lunar chiar din momentul in care afli ca esti insarcinata, dr. Nuraltay accepta si analize facute in alta parte, presupun ca nici in islandeza nu ar suna atat de diferit "toxoplasmoza" si "negativ". In acelasi timp, ma gandesc ca ar fi bine sa faci analiza asta si pt. tine si linistea ta, nu doar pt. doctor, exceptand cazul in care stii deja de la sarcina anterioara ca esti imunizata, si atunci nu mai este o problema. Multa sanatate si curaj, o sa fii pe maini bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor mai am inca o intrebare despre nasterea la euroclinic: tocmai ce am sunat la ei si mi-au spus ca in pretul nasterii ( normale sau cezariana) nu intra analizele uzuale de sange care se fac gravidei si nici cele pentru nou nascut dar domnisoara de la telefon nu era foarte sigura. Voi stiti ceva de costuri suplimentare altele decat cele afisate pe site-ul lor respectiv 6500 naturala si 9500 cezariana? cazarea nou nascutului la neonatologie este inclusa in pret? ( pe site nu apare nimic despre neonatologie) vaccinarea este inclusa sau se plateste separat? analizele uzuale de sange le platim? Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasterea la Eurocinic include ce include orice nastere la orice spital:nasterea si atat, asta incluzand cazarea, normal mama+bebe; analize am platit toata sarcina (cu exeptia unei hemoleucograme, sumar de urina), eco am platit, deci nu cred ca e ceva din "urmarirea sarcinii"inclus. Pe site, de fapt, am vazut ca scrie exact ce include, atat ceza cat si naturala. De vaccinuri, la stat il face ain primele zile, ca era cle gratuit, acum nici nu stiu daca mai exista cel gratuit, cel romanesc. Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si 21+[gravired]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136147"]Cum a venit pe lume Robert[/url][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...