Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

nasterea la euroclinic


Recommended Posts

Si noi pe 09.04.2009 suntem programati la cezariana la Euroclinic. Eu am optat pentru rezerva VIP, ca sa poata sta si mama cu mine peste noapte. A stat cineva la vip? care e diferenta exacta? stiti cat se plateste in plus pentru ea? As mai vrea sa stiu, cum sunt camasile lor de noapte? si din ce anume? bumbac? cu deschidere in fata? pun la dispozitie si halate? papuci? eu mi-am facut bagajul, dar am pus si pijamale, si lenjerie, si papuci, insa as vrea sa-l mai golesc, ca sa ne fie si mai usor, ah si inca o intrebare? sa-mi iau pompa mea de san cu mine? oare vor avea rabdare asistentele sa imi arate cum s-o folosesc?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Citat:
citat din mesajul lui cami_lol
Informatii mai noi poate oferi cineva? Despre urmarirea sarcinii sau nasteri care au avut loc mai recent? Vad ca subiectul e din 2007, iar eu voi naste anul acesta (2009) la Euroclinic. De asemenea tot acolo fac si toate investigatiile pt sarcina. [gravi]15+
eu am nascut prin cezariana la Euroclinic cu doctoritza Emel Nuraltay, in 2007, dar din cate vad conditiile nu s-au schimbat deloc. Acum sunt din nou insarcinata si deja ma duc la dansa. Cum au spus si fetele mai sus conditiile sunt excelente si merita fiecare banutz. Eu am ales anestezia rahi, operatia a decurs super bine, ianafara de faptul ca am inceput la un moment dat sa tremur, dar mi s-a explicat ca este o stare normala, apoi dupa ce l-au scos pe bebe, mi l-au aratat, apoi m-au cusut pe mine, iar intre timp bebe era dus la tati. Pe toata perioada spitalizarii Mario a stat la mine in salon, exceptie facand noptiile in care am vrut sa dorm iar dupa 3 zile am plecat acasa si dupa o saptamana deja nu ma mai durea operatia. Semn nu mai am nici eu, doar o dunga alba. Ce am uitat sa spun este ca dupa nastere se pastreaza peridurala, dar la mine din pacate nu a functionat, iar in seara de dupa operatie am avut niste dureri crunte care au cedat dupa cev ainjectat pe branula. Oricum la 24 de ore dupa acest eveniment neplacut la control, avem deja colul deschis, iar doctoritza mi-a spus ca oricum as fi nascut cu o noapte in urma daca am fi mers pe varianta nastere normala; Acum as incerca sa nasc normal, ceea ce am vrut si in sarcina precedenta, dar Mario ajunsese in saptamana 38 la 3450gr si 53 de cm, iar eu am 160 si avem undeva intre 42-45 de kg inainte de sarcina. Am uitat sa spun ca am venit la mine doar cu niste clame de par si cu lucrusoarele lui bebe pentru externare. Betty78 [gravi] 8+ si [copil]Mario-Alexandru 16 aug 2007 [url="http://www.flickr.com/photos/15923681@N07/"]Mario prima oara la mare[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sorana78"]pozele noastre[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxabu20070816_-22_.png"] asa creste bebe Mario[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Matrushca
Si noi pe 09.04.2009 suntem programati la cezariana la Euroclinic. Eu am optat pentru rezerva VIP, ca sa poata sta si mama cu mine peste noapte. A stat cineva la vip? care e diferenta exacta? stiti cat se plateste in plus pentru ea? As mai vrea sa stiu, cum sunt camasile lor de noapte? si din ce anume? bumbac? cu deschidere in fata? pun la dispozitie si halate? papuci? eu mi-am facut bagajul, dar am pus si pijamale, si lenjerie, si papuci, insa as vrea sa-l mai golesc, ca sa ne fie si mai usor, ah si inca o intrebare? sa-mi iau pompa mea de san cu mine? oare vor avea rabdare asistentele sa imi arate cum s-o folosesc?!
nu stiu cum arata rezerva vip, dar pot sa te ajut cu alte raspunsuri. Nu ai nevoie de nimic: nu de papuci, nu de pijamale - au si camasi de noapte care sunt deschise in dreptul sanilor, au si camasi normale si pijamale. Depinde cum ai nascut si in ce te simti mai bine. Poti sa ceri sa iti aduca un alt tip de pijama daca nu iti place cea pe care ti-au dat-o. Lenjeria se cshimba de fiecare adta cand este cazul, exista prosoape de taote felurile: ai de fata, de picioare, de corp, de maini si inclusiv halat. Din cate stiu au si pompa de san, dar daca vrei poti sa ti-o aduci pe a ta. Iar asistentele o sa aiba rabdare sa iti arate cum se foloseste...la mine de exemplu de fiecare data cand veneau iar bebe era infometat imi aratau cum sa il pun la san sa suga, sunt dragutze si zambesc tot timpul si te fac sa te simti in largul tau. Betty78 [gravi] 8+ si [copil]Mario-Alexandru 16 aug 2007 [url="http://www.flickr.com/photos/15923681@N07/"]Mario prima oara la mare[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sorana78"]pozele noastre[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/foxfoxabu20070816_-22_.png"] asa creste bebe Mario[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giana, cei de la Euroclinic folosesc creme Nivea si scutece Pampers. Mi-au spus ca pot folosi orice, cu exceptia Johnson's Baby. Cica la un moment foloseau Mustela. Le dau bebeilor NAN 1 iar tie ca mamica iti pun la dispozitie mameloane de silicon, sticlute si tetine, tot ce ai nevoie. Ceai pt lactatie ai la dispozitie la automatul de la etaj sau poti cere sa ti se faca. De fapt, ai la dispozitie cam tot ce iti trebuie. Meniul e bun, exact ce trebuie sa pape o lauza. Bebeii sunt imbracati cu hainute de la ei, nu trebuie sa ai nimic la tine. Nici macat chiloti pt tine nu ai nevoie, ca iti dau ei unii de unica folosinta din plasa elastica ca sa tina operatia si sa permita cicatrizarea. Au ei si torsoane, si aleze si tot. Deci, ia-ti doar o revista, camera foto si video si eventual un prosop de fata. Bee[biz] Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa nasc la Euroclinic pe 15 mai 2009, cele care ati nascut recent puteti sa mi dati si mie mai multe detalii. Am facut cerclaj acolo si stiu ca este super, dar la nastere nu stiu, adica ma refer la bagaj stiu ca nu ai nevoie de nimic, dar totusi....ceva acolo ce imi trebuie? Multumesc. Micky [gravi] 34+ [fetita] + [baietel] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Micky&year=2009&month=5&day=27&babycount=2"][copil][/url] AMR 31 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Buna, Eu am nascut la Euroclinic saptamana trecuta, in ceea ce priveste bagajul, nu ai nevoie de el, nici eu n-am crezut si am mai luat cu mine una alta, nu am avut nevoie de nimic. Au absolut tot de ce ai nevoie si chiar mai mult :) Personalul de cei care vin sa ya gunoiul la doctori sunt extraordinari, toti au rabdare sa ii intrebi tot ce iti trece prin cap, poti sa ii chemi de 100 de ori nu ii deranjeaza. Mergi doar cu buletinul, atat, nu te mai obosi sa impachetezi ceva, doar daca vrei niste hainute pentru externare. Ai incredere. Larissa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna mamici........te rog frumos daca mai ai timp liber...povesteste mai in detaliu nasterea ....natural sau cezariana...cu ce doctori...cat te-a costat cu totul...cate zile.....multumim frumos! Sa fiti sanatoase !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...